Házimozi készülőben, lépésről lépésre
Sokan álmodoznak egy saját moziról, ahol korlátlanul tudják élvezni a filmnézés előnyeit! A hatalmas vászon, a tökéletes hangrendszer és a kényelmes ülőhely együttese jó kikapcsolódási lehetőséget biztosít, ráadásul az otthonunkból sem kell kimozdulni, hogy mindezt megtehessük!
Természetesen ha vagyoni helyzetünk nem engedi meg egy saját házimozi építését, akkor váltsunk jegyet a helyi vagy közeli moziba a premier után néhány héttel. Szerencsés esetben csak néhányan ülünk a 40-150 fős moziteremben és hasonló élményben lehet részünk, mintha építettünk volna magunknak egy házimozit!

Egy költséges házimozi építésénél eltörpülnek a tervezési költségek, szemléltetésképpen ehhez sem árt előzőleg egy 3 dimenziós látványtervet készíteni.

A nyílászárókat eltávolították, helyére pedig fal kerül - így nem kell gondoskodni a mesterséges árnyékolásról, fénykizárásról, hiszen természetes napfény ide nem juthat be!

Ez még nem a kész házimozi, mindössze a gipszkartonozás előtt célszerű a beépített kábelek megfelelő működéséről megbizonyosodni!

A vetítővászon megérkezésekor azt is bepróbálta a házigazda a helyére. Kicsit aggódott a méret miatt, amelyről be is igazolódott, hogy nem kicsi! :)

A hangszigetelésről is kell gondoskodni, ezt az anyagot az előtétfalak felépítését megelőzően kell elhelyezni!

Itt nemcsak az elkészült gipszkartonozást csodálhatjuk meg, hanem az állványon lévő LED reflektorokat is, amelyek felváltották a felújítás közben elavuló halogén fényvetőket!

A párkány fa profiljait már befedték gipszkartonnal, illetve a spotlámpák is beépítésre kerültek, de a falak még festésre várna és egyéb munka is van még :)

A vezetékezés és a házimozi alkatrészek újabb próbája következik - a gyakori tesztelés elkerülhetjük azt a bosszúságot, amit az okoz, hogy valamiről csak a felújítás végén derül ki, hogy végig rossz volt.

A médiaszekrénnyel is kiegészült a lakótér, habár ajtó még nincs rajta. Emellett felkerült a hangulatos fényt adó LED fénykábel a gipszkarton párkányba, ezzel ismét túlvagyunk egy munkafázison.

A bejárat felőli részen az álmennyezet párkánya rejti a kivetítőt és már a hangfalak is készen állnak a filmhangok lejátszására! :)

Elkészült a moziszoba! Komplett a parketta és a szőnyeg, minden zug lefestve, technika bekészítve - alig várja az első használatot a házigazda, de a háttérben felszerelt projektor is!

A bejárat melletti ajtónál lévő szekrény gondoskodik a DVD gyűjtemény védelméről, egyúttal gyorsan el is érhetjük a kölcsönzőhelyet, ha kedvünk támadna a moziszobát használni!

Irigyelni való az elkészült moziszoba - kellemes színvilágú szoba, direkt fény nélkül sok hangulatvilágítással, kényelmes kanapéval és egy óriási vászonnal!

A házimozi dekorációjaként apró makettek és műanyag figurák kerültek a megvilágított vitrinbe, nyilvánvaló, hogy ezek híres filmek szereplőit és mesehőseit ábrázolják!
Egy házimoziszoba építésében a világítás csekély részt képvisel, ugyanakkor foglalkozni kell vele!
A moziszobában teljes sötétséget kell biztosítani a mozizás élvezhetősége érdekében, ezért biztos hogy szükséges valamilyen fővilágítás, amely éjjel-nappal gondoskodik a teljes megvilágításról! Hasznos lehet ez a szoba berendezése, takarítása során, de akár a megfelelő film kiválasztásakor is segítséget adhat. Általában beépíthető lámpákra esik a választás, amely a mennyezetbe simulva alig észrevehetően látja el világítási feladatát: Beépíthető spotlámpa keretek.
Mindemellett fontos valamilyen háttérfény vagy szabályozható fényerejű világítás, amely hangulatosabbá teszi a belső teret a lágy fényekkel, másrészt előkészíti a terepet egy jó kis filmnézéshez. Ehhez leggyakrabban indirekt világításokat használnak, amelyet létrehozhatnak rejtetten elhelyezett LED szalagokkal is.
A fenti bejegyzésben ugyan LED fénykábelt használtak, talán az lehet az oka, hogy a több éve történt kivitelezéskor még olcsóbbak voltak, mint a LED csíkok. Természetesen a végeredményt tekintve ugyanolyan hangulatos a szoba, de ma már jóval kényelmesebb a LED fénysorok alkalmazása, hiszen kis helyeken is jól elfér, könnyedén méretezhető és csak 12 voltról működik, mely által biztonságosabb is, mint a 230 voltos fényslagok.
2 méter
30 mm
30 mm
Fa élvédő, ka
2 méter
35 mm
35 mm
Fa élvédő, ka
2 méter
40 mm
40 mm
Fa élvédő, ka
2 méter
45 mm
45 mm
Fa élvédő, ka
2 méter
15 mm
15 mm
Fa háromszögléc
2 méter
20 mm
20 mm
Fa háromszögléc
2 méter
30 mm
30 mm
Fa háromszögléc
2 méter
30 mm
5 mm
Fa négyszögléc
2 méter
20 mm
10 mm
Fa négyszögléc
2 méter
30 mm
10 mm
Fa négyszögléc
2 méter
45 mm
10 mm
Fa négyszögléc
2 méter
70 mm
10 mm
Fa négyszögléc