Csilláros ventilátorral is hűthetjük a házat!
Olykor-olykor még szeptemberben is élvezhetjük a hőséget, ahogyan 2020 nyarán is. Sokan nem bírják a meleget, ezért valamilyen hűtési módozatot ki kell találnia annak, aki szenved a hőségtől. A klímarendszerek elterjedését megelőzően legtöbben a ventilátoros hűtéseket alkalmazták a nyári melegben.
10-20 évvel ezelőtt sok helyen találkoztunk a plafonra szerelt ventilátorokkal: az élelmiszerboltban, a cipőüzletben, a helyi kisboltban, a varrodában, a gyárban, az éttermekben, a kocsmákban, a motelszobákban - összefoglalva munkahelyeken, szórakozóhelyeken és kereskedelmi egységekben is. Háztartásokban is megjelentek a légterelők, sokszor azonban már világítással egybeépítve - innentől csillárventilátor és ventilátoros lámpa néven keresték a vásárlók.
A ventilátoros csillár a lapátok forgatásával megmozgatja a szobában lévő levegőt, ezáltal csökkenthető a fülledtség érzése. A légkondicionáló berendezésekkel szemben nem direkt hűtött levegőt áraszt magából, hanem csak megforgatja, megkeveri a helyiségben lévő levegőt, felfrissítve azt - jó választás lehet azoknak, akik nem szeretik a klímát, de némi felüdülésre vágynak az izzasztó napokon! Kedvcsinálónak lássunk néhány fotót a nagyvilágból!

Az 1990-es évek elején berendezett nappaliban a bútorok a régi stílust idézik, erre ráerősít a plafonon lévő ventis csillár is!

A DIY eredményeként a klasszikus ventilátorlámpát loft stílusúvá alakították a ketreces bura és az Edison égők alkalmazásával!

Hétköznapi hálószoba ventilátorlapátos csillárral - nagy melegben akár este is bekapcsolható a hűtés, így több esély van a pihenésre!

A bútorok, a falszín és a stílus is összhangban áll a mennyezetre fúrt ventilátorlámpával, így ebben az enteriőrben tökéletes a harmónia!
A csillárventilátoroknál a léghűtés mellett mellett világítási lehetőséget is kapunk. A 3 vagy 5 darab betekerhető fényforrással már jelentős fényerő érhető el, ezáltal a szoba általános világítási feladatait is elláthatja! Természetesen a világítás a ventilátor működésétől függetlenül is kapcsolható, így igény szerint választhatjuk meg, hogy csak hűtésre van szükség vagy fényre is!
A ventilátoros lámpákhoz fényforrást nem csomagol a gyártó, azt külön kell megvásárolni, viszont webáruházunk széles kínálata miatt bőséges lehetőség adódik annak eldöntésére, hogy LED égőt, netalántán valamilyen Edison izzó-szerű fényforrást tekerjünk-e bele!
Az SHD52 típusú csillárventilátorok esetében a 3 fokozat szabályozása húzókapcsolóval történik. Nyáron és meleg időben a közepes és legnagyobb fokozat között javasolt választani, de a sebességet befolyásolja a szoba mérete (terület, magasság), illetve a szobában tartózkodó személyek igénye is. Kisebb belmagasság esetén a mennyezettől ~25 cm-re, nagyobb belmagasság esetén a mennyezet alatt ~35 cm-rel szerelik fel a plafonventilátorokat.
Összességében megjegyezhetjük, hogy a csillárventilátor praktikus formája a világítással egybekötött légkeverésnek! És még ha régimódinak is tűnik, sokan még ma is ezeket választják, hiszen nem minden esetben a külső a fontos, néha a funkció és a praktikum dönt a lakberendezésben és a belsőépítészetben is :)
Fehér-szürke
60 Watt
1060 mm
390 mm
Acél-fa
60 Watt
430 mm
1320 mm
Barna
35 Watt
1320 mm
350 mm
Réz
55 Watt
1320 mm
520 mm
Szatén fa
60 Watt
1320 mm
410 mm