Energiahatékonyság - Költséghatékonyság!
Manapság nagyon fontos a költséghatékonyság, az alacsony villanyszámla érdekében bemutatunk néhány energiahatékony terméket, amivel a költségeket alacsonyabban tudja tartani. Fényforrások energiahatékonysága alatt a felvett áramból előállított fényt értjük, azaz a lámpa 1 Wattból előállított fény lumen értékét.
Mi az a lumen?
A lumen (jele: lm) fotometriai mennyiség, a fényáram SI-származtatott mértékegysége; egy sugárzó forrás által kibocsátott látható fény „mennyiségének” az összege. Definíció alapján a fényáram teljesítmény-jellegű mennyiség, mértékegysége watt kellene, hogy legyen. A lumen bevezetésének az az értelme, hogy a fényáram a látható fény tartományára vonatkozik, ellentétben a sugárzott teljesítménnyel, amely a teljes elektromágneses spektrumra vonatkozó radiometriai mennyiség. Lumenben mérjük a teljes fénykibocsátást.
A Watt jelzi a lámpa által a fénykibocsátáshoz elhasznált energiamennyiséget, a lumen pedig a lámpa által kibocsátott fény erejének mértékegysége. Nagyjából azt lehet mondani, hogy a lumen határozza meg, hogy milyen fényes egy lámpa. A Watt az izzó teljesítményét jelenti, azt az energiamennyiséget, amelyet a hálózatból vesz fel.
Minél magasabb lumen értékű fényt képes előállítani 1 Wattból egy fényforrás, annál hatékonyabban hasznosítja az energiát, például:
- Egy 100 Wattos normál izzó 1300 lumenes, azaz 13 lm/W hatékonyságú,
- Egy 100 Wattos halogén izzó 1800 lumenes így energiahatékonysága 18 lm/W.
- Egy 20 Wattos kompakt fénycső 1200 lumenes, így ennek 1200/20 = 60 lm/W az energiahasznosítási hatékonysága.
Minél magasabb a lm/W érték, annyival több fényt kapunk egy Wattnyi energia befektetése árán.
A LED lámpák energiahatékonysága
Az LED lámpák költségkímélőbbek, hiszen alacsonyabb az energiafogyasztásuk, mint a hagyományos és halogén társaiknak. A nagy energiahatékonyságú LED chipek ~160 lumen fényáram előállítására képesek Wattonként. Ez egy 75 Wattos hagyományos izzó esetén, ~12,4 lumen/Watt. Azaz míg a 75 Wattos hagyományos izzó 930 lumen fényáramú, addig egy a 6.5 Wattos LED lámpa 1055 lumen "fényerejű". Megfelelőségét tekintve így ezt a LED fényforrást a 75 Wattos izzószálas lámpák kiváltására ajánljuk!
Miért jó a LED világítás?
A LED világításnál nem létezik napjainkban modernebb technológia. Innovációja abban rejlik, hogy a fénykibocsátó diódák eltérően működnek a hagyományos halogén és fluoreszkáló izzóktól. Ezért a LED égők kivételesen hosszú élettartamúak és használatukkal az energiafogyasztás 40-50 százalékkal is csökkenthető, mivel a fénykibocsátó diódák sokkal kevesebb hőt termelnek, mint a hagyományos izzók, ezért csökken az áramfogyasztás és alacsonyabb a világítás költsége. Míg a hagyományos izzók általában 1-2 ezer órát világítanak, addig a LED-ek esetében ez az érték 20-50 ezer óra is lehet. Ezek az értékek nagyjából 5-7 év használatot biztosítanak. A LED világítás népszerű fényforrás a háztartásokban és az iparban egyaránt.
LED világítások típusai
Az ANRO webáruházban számos LED világítás közül választhat, néhány energiatakarékos típust bemutatunk:
A LED panelek is nagyon jól teljesítenek a hagyományos fényforrásokkal szemben. A legmodernebb gyártástechnológiával készülő Chip On Board LED-ek Wattonként 80-100 lumen fényáram biztosítására képesek, míg például a hagyományos halogén fényforrások 10-20 lumen fényáram előállítására képesek egy Watt befektetett energia árán. Mindezek mellett a LED fényforrások teljesen érzéketlenek a kapcsolgatásra, a többszöri fel-le kapcsolás nem rövidíti a lámpa élettartamát, így nyugodtan alkalmazhatunk hozzájuk mozgásérzékelős kapcsolókat is, hogy tényleg csak akkor világítsanak, amikor szükség van rájuk.
Webáruházunkban többféle LED panel is megtalálható:
- 60x60cm-es LED panel (beépíthető - függeszthető - süllyeszthető);
- 120x30 cm-es LED panel;
- Falon kívüli LED panel (kör alakú);
- Falon kívüli LED panel (négyzet alakú);
- Fürdőszobai LED panel;
- Süllyeszthető kör alakú LED panel; Süllyeszthető négyzet alakú LED panel.
A mozgásérzékelős lámpa csak akkor kapcsol fel, amikor a közelben vagyunk, és ki is kapcsol magától, ha már nem érzékel mozgást. A mozgásérzékelős és fényérzékelős LED lámpák jól használhatóak olyan helyen, ahol csak időszakosan van szükség a világítás üzemeltetésére, vagy a felmerülő alkalmaknál egyszerűbb mozgásra aktiválni a berendezést, például irodák, folyosók, bejáratok, lépcsőfeljárók, lépcsőházak közlekedői, stb.
Kínálatunkban többféle mozgásérzékelős lámpát is megvásárolhat:
- Mozgásérzékelős mennyezeti lámpa;
- Mozgásérzékelős LED reflektor;
- Mozgásérzékelős Por- és páramentes LED lámpatest;
- Mozgásérzékelős kültéri lámpa
Magas lumen/Watt értékű LED lámpák lakossági és ipari felhasználásra, valamint kültérre és beltérre is elérhetőek. Bármilyen világításra van szüksége, az ANRO kínálatában megtalálja a számára megfelelő megoldást. Irodákba, folyosókra, lépcsőfeljárókba mozgásérzékelős mennyezeti lámpákat ajánlunk.
Webáruházunkban energiahatékony GU10-es LED lámpákat, E14-es LED lámpákat és E27-es LED lámpákat is talál!
Lakóépületek világításán kívül ipari LED fényforrások is megtalálhatóak választékos termékpalettánkon. Raktárak, gyárak, garázsok, kapubeállók kültéri és beltéri megvilágításához egyaránt gazdaságos megoldást nyújtanak a LED-es reflektorok, valamint új, gazdaságosabb kiszerelésű por-és páramentes LED lámpatestek.
Nagy segítség lehet még Digitális energiafogyasztásmérő amit nálunk megvásárolhat!
320 lumen
180°
86 lumen/Watt
45 mm
80 mm
806 lumen
200°
95 lumen/Watt
60 mm
108 mm
806 lumen
95 lumen/Watt
200°
60 mm
108 mm
806 lumen
95 lumen/Watt
200°
60 mm
108 mm
1350 lumen
90 lumen/Watt
200°
66 mm
134 mm
1521 lumen
200°
89 lumen/Watt
67 mm
134 mm
1400 lumen
IP20
225 mm
Természetes
Fehér
1400 lumen
IP20
Természetes
Fehér
3960 lumen
IP20
Fehér
137 lumen/Watt
4950 lumen
IP20
Fehér
120 lumen/Watt
4950 lumen
IP20
Fehér
120 lumen/Watt
1850 lumen
103 lumen/Watt
G13
1200 mm
G energiaosztály
Vélemények, értékelések
Ehhez a cikkhez még nem érkezett vélemény, értékelés.