Vas és beton a fürdőszobában
Habár manapság sokféle lakberendezési stílus divatos, mégis leginkább a modern berendezéseket kedvelik az emberek egyszerűségük miatt. Minimalista világunkban azonban sokan mégis szeretnének valami egyedit és barátságosat alkotni, ezért visszanyúlnak a vintage és indusztriális elemekhez!
Bejegyzésünkben az indusztriális dizájnelemekkel gazdagított fürdőszobákra hangolódtunk, amelyben nem vetik meg a vas és beton használatát sem! Holott ridegnek tűnnek ezek az anyagok, összhatásukban mégis barátságos enteriőrt hozhatunk vele létre, ezért senkit nem tartunk vissza a használatától!

A nyers beton felület olyan érzést ad, mintha félkész állapotában hagyták volna a falakat :) Mindez mégis milyen barátságos egy piros lámpával feldobva!

A rácsos fali lámpa is értelmezhető iparias dizájnelemként. Ráadásul védett a párával-esővel szemben, szóval még egy gőzceremóniát is megtarthatunk!

Beton mindenhol: a padlón, az oldalfalon és a mennyezeten is. Mindezt megkoronázza a réz csövekből álló zuhanyzó. Stílusos, de számomra túl kopár!

Az ilyen vastag vízcsöveket ma minimum gipszkartonnal takarják, ehelyett itt feketére festik, hogy még inkább szembetűnő legyen a fehér metrócsempe és rácsos lámpák között!

Ezt a rézcsövet sem a vakolat alatt futtatták, hanem falon kívül, ráadásul csigavonalban, hogy még erősebb legyen az indusztriális hangulat!

Persze ha nem akarjuk szétverni a fürdőszobánkat stílusváltás miatt, akkor kezdetnek felfúrhatunk egy csövekből és fából álló törölközőtartót is!

De ha van egy jó villanyszerelő ismerősünk, aki szeret vassal dolgozni és barkácsolni, az sitty-sutty csinál nekünk egy ipari fali lámpát is! :)

A fa keretbe ágyazott és szögvassal körbefuttatott tükör mellé teljes bútorcsaládot gyártottak, hiszen a a szekrény és a lámpa is hasonló dizájn képvisel!
Nyilván vannak, akik hidegnek és barátságtalannak tartják az iparias belső tereket, ezért nem szükséges az egész teret ugyanabban a stílusban végigvinni! Elég, ha csak egy-két különleges tárgyat építünk be / helyezünk el otthonunkban ahhoz, hogy még inkább saját lakóterünkként fogadjuk el az ingatlant, ahol élünk :) Illetve manapság már a stílusok keveredésével is egyediséget érhetünk el, tehát ne féljünk használni az egymástól elütő anyagokat sem!