Beépíthető lámpatestek szerelése
![]() |
Beépíthető lámpatestek - szerelési anyagok

- Körkivágó - a beépíthető lámpatestet egy kör alakú furatba kell helyezni, ezzel a szerszámmal a furatot lehet elkészíteni
- Wago vezeték összekötők - a kábelek biztonságos összekötéséhez, toldásához
- Kábel - a 230 Voltos hálózati áramhoz, 3 eres elektromos kábel, mivel a várható teljesítmény igen kicsi a 3x1mm, vagy 3x1.5mm keresztmetszetű bőven megteszi.
- Hálózati csatlakozó kábel - a kábel végére a konnektorhoz (ez akár fali kapcsolóval is kiváltható)
- GU10 kerámia foglalat - foglalat a LED lámpa elektromos csatlakoztatásához.
- Beépíthető szpot lámpatest - ez a lámpatest fogja tartani a lámpát
- GU10 foglalatú LED lámpa az alacsony fogyasztás érdekében.
Elekromosság


Akciós Spot lámpatest - beépíthető termékeink 2021. március hónapban
Amíg a készlet tart! Nehogy lemaradjon!
Furatok elkészítése

A lámpatestek beépítése
![]() |

1.
Besüllyeszthető spot, kör billenő Vidi CTC-5515 mattkróm
2 munkanapon belülÁr:
795 Ft
/darab
2.
Beépíthető spot lámpatest Argus CT-2115 fehér
2 munkanapon belülAkciós ár:
690 Ft
/darab
750 Ft (-8%)
6.
Beépíthető spot lámpatest Luto CTX-DT02B patinált réz
2 munkanapon belülÁr:
850 Ft
/darab
7.
Beépíthető spot lámpatest Navi CTX-DS10 szatén-nikkel
Raktáron: 56 darabÁr:
790 Ft
/darab
10.
Álmennyezeti spot lámpatest Argus 00303 fehér
2 munkanapon belülAkciós ár:
450 Ft
/darab
550 Ft (-18%)
128 vélemény, értékelés
Szívesen, várjuk a képeket a beépített lámpatestekről!
Most tervezünk mennyezeti spotos világítást csinálni. Nagyon tetszik a 2010-es galéria 51., 52. sorában lévő megoldás. Tulajdonképpen egészen hasonlót csinálnánk. Csak a képeken nem látom igazán, hogy hogy van felfüggesztve az egész; felülről szabadon szerelhetők benne a lámpák? Le tudná esetleg írni, egy ilyen gipszkarton szerkezet nagy vonalakban hogy készül?
És még egy kérdés ezzel kapcsolatban: Én 8 db 54 LED-es Led-lámpával gondoltam kivitelezni, az megfelelő fővilágosításnak, vagy jobb, ha több kissebbet teszünk bele?
Nem vagyok nagy gipszkarton szerelő, de én így oldanám meg a kartonozást:

Jelmagyarázat:
Szürke: gipszkarton lap
Fekete: L alakú alumínium profil
(ha valami nem látható / érthető, akkor pontosítom)
LED lámpákról: nem tudom, hogy hány m2 amit be kell világítani, valamint lényeges lenne, hogy milyen helyiség (konyha / nappali).
Én általában a több lámpára szavazok egy csillárkapcsolóval (fele lámpát egyik körre, fele lámpát másik körre), így lehetőség van a fénymennyiség "szabályozására" is.
Remélem tudtam segíteni!
Már csak az nem teljesen világos, hogy hogy szereljük bele a lámpákat? A fölső L profilt rögzítsük a mennyezetre, a többit állítsuk össze a földön, lámpástul, és aztán az egészet csavarozzuk a profilhoz?
Ez egyébként egy nappali-étkező nappali részén lesz, ami kb. 20 nm, és a közepére tennénk még egy csillárt, tehát ezek a spotok lennének egy körön, és a csillár egy másikon.
Ha lesz még egy csillár is akkor én a 20 m2-re 10-12 db 54 LED-es lámpát tennék, szerintem annyi biztosan elég lesz.
A gipszkartonozásról:
1. Megtervezni a világítást, majd ennek megfelelően az elektromos kábeleket a mennyezeten elvezetni és rögzíteni.
2. Felépíteni a gipszkarton szerkezetet, teljesen.
3. A gipszkartonlapok aljába a terv szerint körkivágóval kivágni a beépíthető lámpatestek helyét.
4. Ellenőrizni az elektromos csatlakozásokat (glettelés előtt még könnyű visszabontani a gipszkartont és rendbehozni a vezetékeket.)
5. Glettelés / csiszolás.
6. Festés.
7. A lámpatestek és a lámpák beszerelése.
A beépíthető lámpatestek mindig kívülről szerelhetőek (lámpacsere is kívülről történik), így kár a földön összeszerelni, csak könnyebben sérül.
Remélem tudtam segíteni.
Fontos tudni, hogy a polisztirol nem gyullad meg, legfeljebb összeolvad / deformálódik a hőtől.
Én most tervezem, hogy megpróbálom magam beszerelni a ledspotokat a gipszkartonba. Az rendben is van, hogy összekötöm őket, a látott módon. A földelést egyszerűen forrasszam rá az összes lámpatestre? Vagy milyen megoldást lehet még találni?
Z
Igen. A földelést biztosítani kell 230V~ esetén, fém háznál. Mondjuk a házhoz nem ér hozzá vezető anyag, csak műanyag illetve üveg, így zárlat esetén sem fog a földelés sok mindent csinálni, de jobb a békesség.
Nagy érdeklődéssel olvastam cikkeket az oldalon, és láttam számomra is életképes ötleteket. Idő hiányomban (sok munka) nem tudtam teljesen átolvasni mindent, ezért fordulok ilyen formában Önhöz/Önökhöz segítségért. Szeretnék a lépcsőfeljáróhoz 3db ledes spotlámpát betenni, alternatív kapcsolóval. A problémám az, hogy a bekötéssel minden rendben volt... és itt jön a lényeg. 2 db jelzőfényes alternatív kapcsoló van, és arra van rákötve a 3db ledes spot lámba (21 ledes GU-10-es tipusú). Lekapcsolt állapotban is égnek (halványan) és felkapcsolt állapotban is csak haloványak. Ki lett mérve, és a kapcsoló után a lámpák bekötésénél nincs meg a 250V csak 40V. ezért haloványak... ha nem jelzőfényes a kapcsoló akkor semmi probléma. Ebben kérnék segítséget. Én személy szerint nem értek hozzá ennyire, szóval bármilyen magyarázó leírást elfogadok, vagy egy linket ahol bővebben le van írva, mit és hogy kéne bekötnöm. vagy mivel kell kiegészíteni.
Válaszát előre is köszönöm, mindenkinek.
Valamelyik másik fórumban már volt szó erről a jelenségről.
Fényerőszabályzós és jelzőfényes kapcsolóknál jelentkezik, kiküszöbölni eddig sajnos nem tudtuk.
Ha valakinek van ötlete, kérjük ossza meg velünk!
jól értem, hogy a sok helyütt dicsért GE GU10-es foglalatú reflektor kompakt fénycsövek bármelyik GU10/MR16-os spot keretbe beépíthetők?
Mást nem is kell rendelni hozzá, csak a GU10-es "tekerős" foglalatot?
3 db ilyen lámpát szeretnék a #4-es hozzászóláshoz hasonló mennyezeti boxba szereltetni, hogy általános világítást adjon egy kicsi, 2,5*2,2-es konyhába (a két szélső és a középső külön-külön kapcsolható lenne)
Igen a GE GU10-es lámpáinak is 5 cm a fej átmérője, így bármelyik MR16-os beépíthető lámpatestbe jó.
Másra nincs is szükség, csak az említett GU10 kerámia csatlakozóra, meg persze némi vezetékre.
A 3 db lámpa elég is lesz, bár érdemes a magasabb Watt számút választani.
Remélem tudtam segíteni.
Én az Önöktől rendelt led lámpákat gipszkarton mennyezetbe szereltem be , 2x0,75 vezetékkel, de földelést nem kötöttem rá!
Ha kell földelés azt hogy oldjam meg?
Amennyiben a fényforrás búrája nem vezető anyagból van (üveg, vagy műanyag), úgy a földelés sem szükséges, lévén egy zárlat esetén sem tud kijutni az elektromosság a fényforrásból.
Ha vezető anyagból van a lámpa feje (pl. alumínium) akkor érdemes lehet földelést is biztosítani a lámpatesteknek. Ha szükséges, akkor a föld vezetéket a lámpatestre csatlakoztatni, mindegy, hogy hová, a legegyszerűbb a rugós fül környékén találni egy pontot, ahová rásodorható vagy ráforrasztható a föld vezeték.
Remélem tudtam segíteni.
Ha jól értem a fő vezeték földjét kössem rá a spotlámpára.
Argus lámpát használtam.
És a led lámpát ,csak úgy tudtam rögziteni a helyére ,hogy a rögzitő gyürü hajlitott végéből le kellet csípni mert nem ment be a ledektől!
Igen a fő vezeték földjét kell rákötni a lámpatestre. Viszont az 54 ledes lámpa amit kapott szerintem műanyag házas.
"És a led lámpát ,csak úgy tudtam rögziteni a helyére ,hogy a rögzitő gyürü hajlitott végéből le kellet csípni mert nem ment be a ledektől! "
Igen, az 54 és 60 DIP ledes lámpákkal előfordulnak ilyen dolgok, de örülök, hogy, meg tudta oldani.
Remélem tudtam segíteni.
Köszönöm a válaszokat és még egy kérdésem lenne!
Van egy épitett falam amibe van 3 bemélyedés és abba szeretnék led világitást , de gyengét.Mind a háromhoz külön megy a 3 eres 220v. Süllyesztett lámpát nem lehet berakni!
Milyen megoldás lehet?Esetleg elvágni a 220v és beiktatni egy 12v trafót?
Gx53-as lámpatest és Gx53-as LED lámpa esetleg lehet megoldás.
Remélem tudtam segíteni.
Konyhaszekrény koronalécébe szeretnék vásárolni beépíthető spot lámpatestet. A probléma csak annyi, hogy a koronaléc bútorlapjába már befúrásra kerültek a furatok, amik 60 mm-esek. Kérdésem, hogy ez esetben létezik-e valamilyen speciális eljárás, szerszám, amivel a furat bővíthető, vagy ragaszkodnom kell a már elkészített furatmérethez, és ehhez választanom spotot?
Üdv
Attila
Nagyobb furatot mindig lehet csinálni. Kisebbet nagyon nehéz :)
1. lépés: meg kellene nézni, hogy esetleg nincs a kínálatunkban olyan lámpatest, ami szimpatikus és bele is fér a furatba (ehhez segítségül a lámpatestek termék oldalán nagyítható képként fent van mindegyik méretezett rajza).
2. lépés: ha nincs megfelelő lámpatest, akkor nagyítani kell a furaton.
Körkivágóval bútorlapot vágni központozás nélkül, az nem finom munka, de megoldható.
Segíthet, ha felülről egy bútorlapot rászorítanak a koronalécre, és ha elég hosszú a körkivágó fúrófeje, akkor éppen bele fog érni a leszorított bútorlapba, így meglesz a központozás, könnyebb lesz fúrni.
Ha sikerül megbirkózni a fenti gyönyörű összetett mondatommal, akkor a bútorlap már nem jelenthet akadályt :)
Remélem tudtam segíteni.
Lakóhajó világításának kialakításához szeretném a segítségét kérni.
A kabin mérete 3x2 m, magassága 1,85 m, mely szendvics panelból van kialakítva. A szendvics rétegrendje belülről kifele:
6 mm rétegelt lemez, 5 cm üveggyapot hőszigetelés, 6 mm OSB lap, kétrétegű műgyanta szigetelés üvegszövettel. A belső világítást 3 db 12 voltos "ledes" mennyezeti lámpával szeretném megoldani, ha lehet süllyesztett kivitelben. Az oldalfalon 1 db szintén ledes olvasó lámpa lenne kialakítva. A horgászállás megvilágítását 2 db falon kívüli állítható fénysugarú lámpával szeretném megoldani. A fal amire ez a 2 db lámpa lenne szerelve egy 12 mm vastag OSB lap. Már több variációt is megnéztem, de nem vagyok tisztában a ledes lámpák fényerejével, még akkor sem, ha meg van adva a lux érték. Mit tudna javasolni, a világítás kialakítására? Ja a 100Ah-ás akkumulátor töltését 1 db 45w teljesítményű napelemmel képzeltem megoldani, SEBC-1206 töltés vezérlővel. Nem tudom ez jó-e így? Ha tud kérem ebben is szíveskedjen segíteni. Szívességét előre is köszönöm.
Debrecen, 2011 január 24.
Üdvözlettel: Nagy Demeter
12 Voltos LED lámpából 3 típust tudnék ajánlani:
- LedMaster MR16 SMD 3 Watt (3 év garancia)
- Philips MR16 MasterLED 4 Watt (3 év garancia)
Ezek jellemzően egy 20-35 Wattos halogének kiváltására alkalmasak. Ha masszív, nagy fényerőre van szükség, akkor a
- Philips MR16 MasterLED 10 Watt (3 év garancia)
lámpát ajánlanám, mely bőven fölötte van az 50 Wattos halogén lámpák fényteljesítményének.
A töltés és az akku rendben van, de amennyiben a lámpák az akku töltése közben is üzemelhetnek, úgy eléjük egy stabilizátort kell csatlakoztatni, mert bár nem ismerem az említett töltésvezérlőt, azt gondolom, hogy továbbra is 14,4 Volt körül tölt rá az akkura. A ledek pedig 12 Voltot igényelnek.
Remélem tudtam segíteni.
Köszönöm szépen a segítségét. Így már a megvilágításhoz szükséges izzó igénnyel tisztában vagyok. Továbbra is nyitott kérdés, hogy a mennyezetnél rendelkezésre álló 50 mm hőszigetelés. Az 50 mm mélységbe milyen süllyesztett lámpatestet tudok beépíteni. A lámpatestek beépítési rajza minden esetben minimum 80 mm-t ír elő. Van olyan amelyik 100-150 mm-t. Érthető is ez a mélység, mert az Ön által javasolt izzó is 51 mm hosszú, ehhez jön még a foglalat (csatlakozó aljzat). Már számoltam a kiemelő gyűrű beépítésével is, ami 25 mm, de így is csak 50+25=75 mm állrendelkezésre. Amelyik lámpatesthez alkalmazható a gyűrű, annak a beépítési mélysége 100 mm. Így süllyesztett kivitelű lámpát nem találtam olyat ami a rendelkezésre álló helyre beépíthető lenne. Falon kívüli kivitelben a GX53 foglalat rendelkezésre állna, de ahhoz 12 voltosban csak 1 Watt teljesítményű izzó szerepel a katalógusban. A horgászállás megvilágítására billenthető vízmentes lámpatestet nem találtam a termékek között. Létezik erre valamilyen megoldás? Ismét várom a segítségét.
Db, 2011, január 26.
Üdvözlettel: Nagy Demeter
A 80-100 mm beépítési mélység a halogén lámpák védőtávolságára vonatkozik. Ez azért kellett mert a halogének iszonyatosan fel tudnak melegedni, így hagyni kellett egy minimum 5 cm-es légrést a lámpák felett. A LED lámpáknál nem kell ekkora hőtermeléssel számolni, így a védőtávolság is kisebb lehet, de 1 cm legalább legyen, semmiképpen se érjen bele elektromos dolog a hőszigetelésbe.
A LedMasteres lámpa 50 mm a Philips 10 Wattos lámpája 49 mm felszerelt MR16-os csatlakozóval. A 4 Wattos Philips lámpákat nem találtam meg a raktárban :) de gyanítom, hogy az is 49-51 mm körül van csatlakozóval együtt.
Ezekkel a méretekkel +0,5-1 cm védőtávolsággal számolva van-e esély a megoldásra?
Válaszát nagyon szépen köszönöm. Így már a mennyezeti világítás magasító gyűrűvel megoldott.
Még mindig gondban vagyok a horgászállás falon kívüli lámpájával. Nem találtam vízmentesben, csak nagy dímatlan, reflektor szerű lámpákat, nem is beszélve az árukról.
Ebben ha tudna még segíteni nagyon megköszönném.
Debrecen, 2011 január 27.
Üdvözlettel: Nagy Demeter
Nem tudom milyen kiemelő gyűrűre gondol, de ha van olyan akkor azzal megoldható a szerelés.
Kültéri lámpatestben nem vagyunk túl jók, van egy ilyen vízálló lámpatestünk, melybe bármilyen 12 Voltos lámpa beszerelhető, nem túl nagy, de nem tudom, hogy mennyire passzol az igényekhez.
Remélem tudtam segíteni.
Ha jol latom on itt minden kerdesek megvalaszoloja!
Panel lakasba lakom lehetosegeim elege korlatozottak!
Rajzolni nem rajzolok inkabb leirom mit szeretnek es mik az elkezpeleseim es segitseget kernek kerni abban , hogy jo uton halodok e illetve hogyan lehetne megoldani!
Tehat amit szeretnek es amim van fenyeroszabalyzos ketsarkukapcsolo, egy 126mm-es neon, 4 spot lampa
Termeszetesen a neont es a spotot is fenyeroszabalyzosra szeretnem a neonhoz kulon elektronika kell a spotokhoz tudodmasom szerint nem kell semmi ( remelem jol tudom : )
Az egyik kapcsolasnal csak a neont szeretnem kapcsolni a masiknal a 4 spotot!
Elhelyezes szempontjabol kozepen lenne a neoncso a teglalap 4 sarkaban a spotok!
Megvalositas es ahogy en gondoltam:
Termeszetesen kartont szeretnek hasznalni, es itt kernek segitseget mivel ezzel kapcsolatban nem sok tapasztalatom van!
A 4.hozzaszolasban linkelve van egy kep innen meritettem otletet
Tehat szeretnek csinalni egy teglalapot ( a hosszabb b rovidebb oldal )
mivel a neon diszvilagitas lenne es ha az egesz teglalapot a hosszabb oldalon fogatnam a mennyezethez keves feny szurodne ki igy marad a rovidebbik oldal nade itt adodik az elso kerdes eleg e ha csak a rovidebbik oldalon fogatom fel? Hoppa felfogatas... valoszinuleg L profillal tudom a mennyezethez fogatni felfogatashoz arra gondololtam , hogy 4 dubelel oldanam az L profilon 4 lyukat furva tulajdonkeppen racsusztatva oldanam meg.
Huu ez most sok igy is. Varnek barmifele javaslatot otletet esetleg valaki csinalt e mar hasonlot!
SEgitseget elore is koszonom!
Nagyon szépen köszönöm a segítségét. Így már elboldogulok. A javasolt lámpatest tökéletes kereső lámpának, és helyi megvilágításnak is.
Debrecen, 2011 január 31.
Üdvözlettel: Nagy Demeter
Örülök, hogy segítettem.
Tisztelt Peti!
Jó lenne egy keresztmetszeti rajz mert nem értem :) emailben is jó, akár paintben skiccelve is. Méretekkel :)
"Ha jol latom on itt minden kerdesek megvalaszoloja!"
Már le is romboltam a rólam kialakult képet :D
Konyhapult világítását szeretném konyhaszekrény aljába süllyesztett halogén világítással megoldani. Amint látom, a foglalatok többsége min. 80mm magasságot ír elő, ill. a lámpa maga is 50-55 mm körüli magasságú (a maradék hely gondolom a szellőzés miatt szükséges). LED-es lámpa nekem nem túl szimpatikus.
Rengeteg ilyen jellegű képet látok prospektusokban. Érdeklődöm, hogy erre mi a bevett technika? A szekrény alja 8-10cm vastag? Ez nem túl vonzó opció, hiszen nem véletlenül szeretném X magasságba tenni a felsőszekrényt, hanem hogy elérjem a benne lévő dolgokat. Tehát igazából valami kiemelkedő lámpatestet keressek, és a bútorban max. a vezetékeket vezessem el? Vagy a szekrény aljában belül lennének kis kiemelkedések, esetleg a szekrény alja belül lépcsős, és a szekrény alja nem olyan mély, mint a második polctól felfele?
Köszönettel:
Engárd Ferenc
A konyhapult világítását jellemzően falon kívüli lámpatestekkel szokták megoldni:
- Fénycső armatúrás
- Gx53-as lámpatestekkel
vagy
- LED szalaggal
Készült erről egy áttekintő cikk: Bútor - szekrény - polc világítás
Válassza ki, hogy melyik megoldás lenne szimpatikus, és ha van kérdés a beépítéssel fényerővel kapcsolatban, ne kíméljen :)
Remélem tudtam segíteni.
Erősen javasolt a meglévő tápegységek cseréje, a lámpa beszállítók csak egyenáramú, stabilizált meghajtás esetén vállalnak garanciát, így mi is.
Ettől függetlenül sokan, sok helyen minden tápegység csere nélkül üzemeltetik a 12 Voltos LED lámpákat, nagyobb probléma nélkül. Jellemzően, ha a tápegységen mért feszültség nem haladja meg a 12 Voltot, úgy nagy problémának nem kellene lennie.
Remélem tudtam segíteni.
Tudnom kellene, hogy milyen (Watt) és hány darab lámpáról van szó a tápegység teljesítményének kiszámolásához.
pl. 15 db 3 Wattos lámpához elegendő a 60 Wattos dugasz tápegység, ennek elég barátságos mérete van, átfér a spot lámpáknak vágott nyíláson.
Remélem tudtam segíteni.
Led-es világítást készítettem 2*3 db smd világítótest-el, két áramkörrel, amelyet egy Prodax csillárkapcsolóval kapcsolok. Ha felkapcsolom az egyik áramkört, a másik áramkörhöz tartozó 3 db ledből 2 db halványan világít. Ez a kapcsoló vagy a kábelezés hibája?
köszönettel,
Ferenc
A vezetéken lekapcsolt állapotban lévő feszültséget tudomásunk szerint az alábbi dolgok okozhatják:
- úgynevezett világítós kapcsoló van felszerelve
- keresztváltós kapcsoló
- nem a fázist szakítja a kapcsoló
Mindezek mellett, ha a fenti esetek egyike sem áll fenn, úgy akkor is megjelenhet a parázslás a LED lámpákon. Amennyiben ez zavarja át tudjuk cserélni PowerLED-del szerelt lámpákra, ezeket nem érinti a parázslás, illetve egy darab halogén fényforrást visszacserélve is meg szokott szűnni a jelenség.
Sajnos cégünknél még nem tudtuk reprodukálni ezt a jelenséget, így nem vagyunk benne teljesen biztosak, hogy mi okozza.
Remélem tudtam segíteni.
Most vásárolt panellakásunk hálószobáját szeretném led spotokkal megvilágítani. A szoba ~10 m2.
A szobában francia ágy lesz. Terveink szerint 5-6 db ledes spot lámpát építenénk be. Ezzel szeretnénk az alapvilágítást megoldani.
Egy félelmem van, hogy az ágyban fekve nagyon vakítanak a lámpák. (ha jól gondolom)
Jól gondolom? Ha igen milyen megoldást javasol?
Láttam olyan spot lámpafoglalatot, mely előtt egy opálos üveg van. Ez javíthat a helyzeten?
Sajnos a szoba berendezései miatt, (áthidalós szekrény + franciaágy) nem tudom az oldalfalak elé tenni a lámpákat, mert a szekrény tetejét világítanák.
Köszönöm a javaslatokat.
Üdvözlettel:
Tamás
El kell, hogy oszlassam a félelmét: a LED lámpák nem vakítanak jobban, mint a halogén társaik. A "vakítás" érzete attól jön létre, hogy kis felületből nagyon nagy mennyiségű fény lép ki. Tehát a fény mennyisége, és nem a fényt előállító technológia okozza a vakítást.
Igen, az opál előlapos lámpatestek javítanak a helyzeten, mivel a lámpa fényerejét ~20-40%-al csökkentik, illetve egy picit felnagyítják a sugárzó felületet.
Attól függetlenül, hogy hálószobaként funkcionál a helyiség, a tervezett szpot lámpás fővilágításra szükség lesz. Azonban a komfortérzetet nagyban megdobja egy-két kiegészítő lámpatest, vagy LED szalagos rejtett világítás készítése. Ágyban fekve érdemes ezeket a kiegészítő világításokat használni, ezzel a szoba hangulatát is megváltoztatjuk, illetve a mennyezeti lámpák fénye sem vakít, ha nincsenek felkapcsolva.
Remélem tudtam segíteni.
A döntés megszületett. Mégsem veszünk opál előlapos lámpatestet. Maradunk a hagyományosnál. Ha vízszintben vagyunk, nem használjuk a mennyezeti spotokat.
Későbbiekben led szalaggal egészítjük ki.
Köszönöma gyors segítséget.
Üdv: Tamás
Pl: szoba 15-20nm x db
konyha 12-15nm y db ???
Előre is köszönöm!
3 Wattos lámpákból ~2 m2-ként 1 darab
4 Wattos lámpákból ~3 m2-ként 1 darab
így a 20 m2-es szobába pl. 5-6 db 4 Wattos lámpa már elegendő fényt adhat,
a konyhába a 15 m2-re szintén ajánlanék legalább 5-6 db 4 Wattos lámpát, lévén ott nagyobb a fényigény.
Legalább ennyi lámpát kell beépíteni, de egy pár darabbal nyugodtan ki lehet egészíteni, ha a design, vagy a fényigény megkívánja.
Remélem tudtam segíteni.
Beépíthető spotlámpákat szeretnék vásárolni, de a legtöbb típusnál 100mm helyet kell hagyni az álmennyezetben. Ezt a 100mm minden esetben meg kell hagyni???
Válaszát köszönöm!
A 100 mm védőtávolság halogén fényforrás esetén értendő (a forró lámpa ne gyújtsa meg a szigetelést).
Remélem tudtam segíteni.
Ez esetben tudok spórolni a hellyel, mivel ledes spot-okban gondolkodom.
:)
Remélem is :)
Épp a konyhabútoromat tervezzük, melynek a koronájába mely 5cm vastag az alábbi LED izzót + foglalatot szeretnénk beépíteni.... kérdésem az, hogy ez 5cm mélységben megoldható-e vagy valamilyen más megoldásban tud-e segíteni?
(lámpának nincsenek méretei....)
Válaszát előre is köszönöm!
http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/6103
http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/1611
http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/1250
A GU10-es izzók 99%-ban 55 mm magasak + a kerámia foglalat.
De látom, időközben már leadta a rendelését G4-es lámpákra és foglalatokra, amelyet én is ajánlottam volna.
DE! A koronát javítottam :)
Elnézését kérem a késői válaszért.
Köszönöm segítségét..... már be is építettem a megkapott anyagokat, s nagyon-nagyon pofás lett! :))
Lakásomban járkálva egyre több helyre képzelek el hasonló világítást, esetleg hangulatvilágítást! Amint tehetem, ezt majd rendelés formájában is tudtára adom a jövőben.... :))
Örülök, hogy tudtam segíteni. Amennyiben lehetősége van rá, úgy küldjön fotókat az elkészült világításról, egyrészt kíváncsiak vagyunk mi is, másrészt minden hónapban nyereménysorsolást tartunk a fényképet visszaküldők között.
További jó egészséget!
Szeretnék a szobákba mennyezeti spot lámpákat szerelni és ezzel kapcsolatosan az lenne a kérdésem, hogy az állmennyezeti részt meg lehet-e csinálni polisztirol táblából (akkor ha led fényforrást használok, mert az nem melegszik.) ?!
Azért gondoltam erre mert gyorsabban és egyszerűbben el lehet készíteni mint a gipszkartont.
Válaszát előre is köszönöm.
Meg lehet csinálni polisztirolból is, ha Önnek ez tűnik egyszerűbbnek.
Technikai akadálya nincs, nekem egyszerűbbnek tűnik a gipszkarton, de nem vagyunk egyformák :)
Remélem tudtam segíteni.
A minap rendeltem Önöktől beépíthető CTC-5515 típusú SPOT lámpatestet. A kérdésem az lenne, hogy használhatok e hozzá 220 V-os LED izzót? A dobozon 12 V van feltüntetve.
Válaszát előre is köszi!
Üdv!
Igen, GU10-es kerámia foglalatra lesz hozzá pluszban szüksége, a lámpák fej mérete 12V és 230V esetén is 5 cm.
Remélem tudtam segíteni.
Nikeceles álmennyezetem van gipszkartonra ragasztva.
Az lenne a kérdésem, hogy 220v-os spotlámpát be lehet e építeni (nem ledest) a hőfok miatt?
A beépítésnél a karton + nikecel vastagsága 3cm ebbe be lehet-e fogatni.
Üdv.
A halogén spot izzókat nem szoktuk ajánlani a polisztirol díszítőelemekhez, ugyanis azok 70-80 Celsius fok fölött deformálódhatnak.
A beépíthető spot lámpatestek típustól függően 20-25 mm-es mély anyagba tudnak biztonságosan belekapaszkodni. Jelen helyzetben ez azért probléma, mert a spot lámpatestnek annyira erős lesz a szorítása, hogy az 1 cm magas polisztirol burkolólapot összenyomná, rálapítaná a gipszkartonra.
Remélem tudtam segíteni!
Üdv.
Az lenne a kérdésem, hogy a spotlámpa dobozán amit fel szeretnénk szerelni 73m-es kör van megadva, de csak 72mm-es és 74mm-es körkivágót kaptunk, tehát melyikkel vágjuk ki? A lámpa csak rendelésre érkezik, a gipszkartonos pedig hamarabb végez, ezért belepróbálni sem tudjuk.
Köszönettel!
Sajnos nem tudom, hogy pontosan melyik termékről van szó, az áruházunkban többnyire egy tól-ig értéket adnak meg a spot lámpák beépítéséhez, pl. 60-70 mm. Viszonylag ritka, hogy mm-re pontosan kell vágni a furatot. A gyakorlatban jó eséllyel azon az 1 mm-en nem fog múlni semmi, de biztosra csak a terméket kipróbálva lehet menni.
Remélem tudtam segíteni!
Én a konyhába szeretnék egy rejtettlámpás hatszögletű dobozt készíteni. Az oldalon láttam az Argus CT-2115 króm lámpatestet,(12v) ebből szeretnék 7db-ot beépíteni. Az lenne a kérdésem, hogy GU10-es foglalattal használhatnám 230v-ról?( gondolom földelést biztosítani kell),Láttam a lámpatest leírásánál a műszaki rajzot. Ott minimum 80mm a menyezet és a gipszkarton közötti távolság.A másik kérdésem az, hogy ez elegendő vagy 230v-nál már többnek kell lenni, ha több akkor mennyire tegyem a gipszkartont? Nagyon nem szeretném leengedni, mert nem annyira magas a mennyezet, úgy nem nézne ki jól. Még egy kérdés ledlámpával lehet szerelni?
Válaszát előre is köszönöm.
Az Argus lámpatestek, illetve az ehhez hasonló spot lámpatestek mindegyike gyárilag GU5.3-as, tűlábú, 12V-os foglalattal érkezik. Természetesen ezt a csatlakozót minden további nélkül lehet cserélni GU10-es, bajonettzáras, 230V-os kerámia foglalatra.
GU10 kerámia foglalat 230V - beépíthető
Az MR16-os spot lámpák átmérője 50mm, akár tűlábú, akár bajonettzáras kivitelben készül. Ilyen tekintetben nincs különbség a halogén és a ledes lámpák között. Például:
12V: LED lámpa GU10 (SMD5050x20/4Watt/120°) meleg fehér
230V: LED lámpa MR16 (SMD5050x20/4Watt/120°) meleg fehér
A lámpatesteknél feltüntetett 80-100 mm-es távolság hőtartó távolság, amit főként a halogén izzók beépítésekor kell figyelembe venni. Mivel a led lámpák lényegesen kisebb hőt termelnek, ezért itt csak arra kell figyelni, hogy maga a lámpa beférjen a gipszkarton mögé. 230V esetén magának a led lámpának a mélysége 55 mm, illetve még rá kell számolni a kerámia foglalatot, ami kb. 1 cm-rel toldja meg a mélységet. Ebből természetesen még lejön a gipszkarton magassága, mivel a lámpa a gipszkarton alsó széléig ér. Ezek alapján a 80mm-es mélységbe bele fognak férni.
Remélem tudtam segíteni!
Még a ledlámpával kapcsolatba szeretném kérdezni, melyik fénye hasonlít a hagyományos ízzókhoz? (meleg,-hideg fehér, vagy a naturális) 7db 3,5w-os led ízzót szeretnék, csillárkapcsolóval megosztva, ennyi elég egy 12m²-es konyha megvilágításához?(én a nagy fényt szeretem 100W-os ízzóval világítom most is)
A hagyományos izzók színhőmérséklete ~2700K. Ehhez a melegfehér izzók színhőmérslékete hasonlít a legjobban, ami jellemzően 2800-3200K közötti értékkel bír.
A 7 db 3,5W-os led lámpa 2 Watt/m2 megvilágítást jelent, ez többnyire elegendő szokott lenni egy konyha megvilágításához.
Tetőtérben szeretnék mutatós, design spotlámpákat beszerelni fővilágításként, 230V-osat, csakis melegfehéret (~3000 Kelvin).
A lámpákat a mennyezeti fogópárok közé álmodtam meg.
A kínálatból leginkább a Kanlux Edyp CTX-40 és a Mika CTX-42 típusú spot foglalatok tetszenek, végre egy egyedi lámpatest :)
Kérdésem, hogy ezek alkalmasak-e 220V-os bekötésre. A Kanlux oldalán ugyanis 12V van feltüntetve.
Előre is köszönettel:
J.I.
A lámpatestek gyári csomagolásában egy 12V-os kerámia foglalat található. Amennyiben 230V-os izzókkal szeretné üzemeltetni, akkor külön meg kell rendelni a 230V-os kerámia foglalatokat.
GU10 kerámia foglalat 230V - beépíthető
Remélem tudtam segíteni!
Köszönöm szépen, ez megnyugtató, de még lenne kérdésem.
A belmagasság 250 cm, alapterület 300x300 cm. Szerkezet: 3 fogópár, felette lambéria. A fogópárok 14x4 cm-esek, köztük a távolság 7-8 cm. A fogópárra alulról rögzítenék gipszkartont, ebbe pattintanám a lámpákat.
1. Így képről tetszenek a foglalatok, de szeretném látni élőben is, milyen beépítve, mennyire szórják szét a fényt. Budapesten hol tudnám megnézni? Ha erre nincs mód, van-e olyan fotó, ahol ezek a spotok lettek beépítve (a kis képeken a termékek mellett nem látszik eléggé).
2. Maradnak-e a kínálatban, vagy számítsak arra, hogy megszűnnek?
3. A rajzok szerint épp beférnek a fogópárok közé, de kérem, erősítsen meg ebben.
4. Ön szerint melyik LED izzó a legjobb választás, hogy egyenletes fővilágítást kapjak? csakis melegfehér (~3000 Kelvin) illik a szobába. Én ezeket néztem ki: http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/5241
http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/6843
5. Én 6 db-ban gondolkodom, de ez függ az izzó tulajdonságaitól is. A fenti paraméterek alapján hány darab beépítését javasolja?
Köszönöm előre is
1. A budapesti viszonteladó partnerünk raktárkészletét nem ismerem, ezzel kapcsolatban ők fognak tudni pontosabb felvilágosítást nyújtani. A hajdúböszörményi bemutatóteremben van a lámpatestekből, próbálok majd készíteni egy pár fotót róluk.
2. A lámpatestek több, mint 3 éve szerepelnek kínálatunkban, így várhatóan a jövőben is kaphatóak lesznek. Az Edyp család egyik tagja már kifutó termékként szerepel, így érdemesebb talán a Mika lámpatestet választani.
3. A termékek adatlapján pontosan fel van tüntetve a beépítési furat mérete (Mika 65-68mm, Edyp 65-70mm). Ezek alapján a 7-8 cm-es fogópár távolság elegendő lesz a beépítéshez.
4. A kinézett led lámpák közül inkább a másodikat javasolnám. Árban is és fényerőben is többet tud az 5050-es SMD-vel szerelt led lámpa. A 3x3-as alapterületre elegendő lesz a 6 db led lámpa fénye. (Bár itt hozzá kell tenni, hogy a Mika és Edyp lámpatestek üveg előtétje valamelyest tompítja a beépített fényforrás fényét.)
5. Azt szoktuk mondani, hogy négyzetméterenként 2-3 Wattnyit érdemes számolni a ledes fényforrásokból. Ezek alapján 18-27 Wattnyi ledet kellene beépíteni. A 6 db 4 Wattos lámpa összesen 24 Wattot eredményez, tehát valószínűleg nem lesz gond a fényerővel.
Remélem tudtam segíteni!




Mint látható az üvegbúra csak néhány százalékos fényerő veszteséget okoz, gyakorlatilag elhanyagolható.
Nagyon köszönöm, eész jól néz ki :-).
Az 5W-os COB esetleg belefér ebbe a két lámpatestbe?
Igen, beleférnek az 5W-os COB led lámpák is!
Tanácsot szeretnék kérni Öntől az alábbi dologban.
A nappalim világítását szeretném korszerűsíteni. Jelenleg 10db. süllyesztett 12v - os 50W- os halogén spot lámpa gondoskodik a megfelelő mennyiségű fényről. Át szeretném alakítani ledesre a lámpatesteket, és az lenne a kérdésem, hogy milyenre alakítsam?
12v MR16 vagy 220v GU10? Van valami érdembeli különbség a két típus között? Mi az előnye a 12v-os külön tápegységes rendszernek, és mi a 220v-osnak? Fogyasztásban azonosak? Élettartamban van különbség, vagy esetleg teljesítményben (fényerőben) valamelyik erősebb?
Elnézést a sok kérdésért, és előre is köszönöm válaszát!
Általában a 230V-os ledes lámpákból valamivel nagyobb a választék, de a főbb típusok 12 és 230V-os változatban is kaphatók.
A 12V-os rendszernek az az előnye, hogy az egy darab központi trafó stabilabb feszültség előállítására képes, mint a 230V-os lámpák házába épített aprócska kis trafó. Előfordul, hogy az érzékenyebb szemmel megáldott emberek látják a 230V-os led lámpák villogását. Én sajnos / nem sajnos nem tartozom ebbe a körbe, így ezt mint szubjektív különbséget tudom leírni.
Az viszont tény, hogy a 12V-os led lámpákat a led szalagokhoz is kapható fényerőszabályzókkal lehet szabályozni, míg a jelenleg piacon lévő 230V-os led lámpák nagy része nem fényerőszabályozható semmilyen módon.
Az élettartamnál azt kell figyelembe venni, hogy a 12V-os lámpákban tulajdonképpen a trafó hiányában minimális az elektronika, nem nagyon van minek elromlani. Itt az okozhat gondot, hogyha a központi trafó esetleg meghibásodik, akkor egy lámpa sem világít, teljesen sötét van. A 230V-os lámpák esetében ha egy darab meghibásodik, akkor a többi ettől függetlenül még világít.
Fogyasztásban és fényerőben nincs különbség a két típus között.
Remélem tudtam segíteni!
4cm vastag bútorlapba (konyhai munkalap) szeretnék LED-es beépíthető lámpát szerelni, de fontos lenne, hogy a bútorlap vastagságánál ne legyen nagyobb a lámpa beépítési mélysége, hogy a lap túloldalán ne "lógjon ki" a foglalat. Szeretnék tanácsot kérni, melyik lámpatestet lehetne erre használni? És szempont még, hogy a a melegedés se legyen gond, mert a bútorlap túloldali lapja a falra lesz illesztve.
Én a Rovan DS50O spotlámpára gondoltam, mert annak csak 20mm a bútorlap külső élétől számított mélysége, de a rajz szerint ahhoz is szükséges a faltól 100mm-t hagyni.
Lehet ezt a lámpatestet esetleg más foglalattal használni? Vagy van más megoldás? Esetleg más hasonló lámpatest?
Köszönettel: Kármán Andor
A Rovan lámpatest valóban megfelelő lehet, de a melegedés miatt mindenképp csak ledes lámpát érdemes beletenni. A lámpatest gyári csomagolása tartalmazza a GU5.3-as (12V)-os foglalatot. Ezt lehet cserélni GU10 (230V) kerámia foglalatra, de a felhasználás helye miatt érdemes maradni a törpefeszültségnél.
Bútorlapba építhető lámpatestek közül esetleg a GX53-as foglalatú lámpákat tudom még ajánlani: GX53 led lámpák és lámpatestek
Illetve a legegyszerűbben és talán legszebben megvalósítható egy alumínium profilos, led szalagos megoldás lenne. Akár ráépíthető, akár bemarható profillal elkészítve könnyen beszerelhető és kiváló, árnyékmentes megvilágítást nyújt.
Bemarható alu profil: Aluminium profil eloxált (ALP-001) LED szalaghoz, átlátszó
Ráépíthető alu profil: Aluminium profil eloxált (ALP-002) LED szalaghoz, átlátszó
Led szalag: LED szalag beltéri (3528-120-FN) - fehér (hideg)
Végeredmény:

Remélem tudtam segíteni!
Köszönöm a segítséget, igen hasznos volt!
'2 darab GU 10-es 230V-os led izzót szeretnék sorba kötni.
Ekkora darabszámnál is lehetséges,hogy egy dugvillárol működjön.
Többen is azt írták nekem,hogy kell egy leválasztó trafó is,és egy tápegység.De ahogy látom az Ön képein és leírásban sem szerepel.
A foglalatom és az izzóim már megvannak.Mit kell még hozzá vennem.
Köszönettel:
Dombi Éva
A fent leírtakat mindenki csak saját felelősségére végezheti el! Amennyiben nem biztos a dolgában, akkor mindenképpen kérje szakember tanácsát, segítségét!
Ezek figyelembevételével a következőket tudom mondani:
- A rendszer 12 db lámpa esetén is működhet. Az összeépítésnél nagyon ügyelni kell a csatlakozások biztonságos kialakítására.
- A tápegység beépítése azért tanácsos, mert 12V-on üzemelne a rendszer, így érintésvédelmi szempontokból biztonságosabb. Természetesen így a GU10-es izzókat GU5.3-as, tűlábú izzókra kell cserélni.
- A tápegységes üzem járulékos haszna továbbá, hogy fényerőszabályozható lesz a rendszer.
Remélem tudtam segíteni!
Nálam kialakításra került a beépíthető spotok helye a plafonba 80 mm átmérővel. Kérdésem lenne, hogy ebbe bármilyen formájú spot beépíthető ugye?! Értem ez alatt, hogy kör alakú, illetve szögletes keretű spotnál is ugyan ez a kialakítás szükséges-e? Illetve kérdezném, hogy a nappali - nagyjából 25 m2 és 2,85 magas, 10 izzóhely - megvilágításához nagyjából elég lesz-e a 4 W-os LED izzó?
Köszönettel:
Évi
A beépíthető spot lámpatestek mindegyike kör alakú furatot igényel, így a kör alakú és a szögletes lámpatesteknek is ilyet kell kialakítani. A 80 mm-es méret bizonyos típusoknak megfelel, bizonyos típusoknak nem. Minden termék adatlapján meg van adva a szükséges furatátmérő, érdemes ezeket tanulmányozni.
Például:
Beépíthető spot lámpatest Navi CTX-DS10 króm - szögletes, fix lámpatest, szükséges furatméret 60÷70mm
Beépíthető spot lámpatest Argus CT-2115 króm - kerek, billenthető lámpatest, szükséges furatméret 80÷90 mm
Értelemszerűen az első, kisebb lámpatest nem lesz megfelelő, mivel a 80mm-es furatból kiesik. A második, nagyobb lámpatest azonban megfelelő.
A megfelelő megvilágításhoz azt szoktuk javasolni, hogy a kínálatunkban szereplő led lámpákból 2-3 Wattnyi teljesítményt érdemes számolni négyzetméterenként. A 25 négyzetméterre tehát 50-75 Wattot lenne érdemes beépíteni. A 10 db 4 Wattos lámpa is elegendő lehet, de a tapasztalat azt mutatja, hogy érdemes legalább a 2 Watt / m2 értéket elérni, így egy 5 Wattos lámpával valószínűleg jobb hatást lehetne elérni. Mivel az árkülönbség nem jelentős (<10%), ezért úgy gondolom, hogy az 5 Wattos lámpa ár / érték arányban jobb választás.
LED lámpa GU10 (COB LED/5Watt/60°) meleg fehér
Remélem tudtam segíteni!
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszát!
Üdv
Évi
Gipszkarton álmenyezetbe szeretnénk 220 voltos spotokat (ledes izzókkal) beépíteni. Szeretném megkérdezni, hogy egy 25mn-es helyiségbe hány darabot érdemes, és egymástól milyen távolságra? Továbbá, hogy a konyhabútor elé milyen távolságba célszerű tenni?
Előre is köszönöm a válaszát!
Tisztelettel: Czihai Kitti
Azt szoktuk ajánlani, hogy négyzetméterenként 2-3 Wattot érdemes számolni a LED világításból; egy 25 négyzetméteres helyiségbe tehát 50-75 wattnyi ledet érdemes számolni. 120° sugárzási szögű lámpákat alapul véve az alábbiak lehetnek megfelelőek:
- 10-15 darab LED lámpa GU10 (COB5630x15/5Watt/120°) meleg fehér
- 18-25 darab LED lámpa GU10 (SMD5050x15/3Watt/120°) meleg fehér
Konyhabútor felső szekrény tetejénél/koronájába beépített fényforrások esetében szűk sugárzási szögű fényforrások jöhetnek szóba pl. LED lámpa GU10 (COB LED/3Watt/60°) meleg fehér, azonban mivel itt a felülről érkező fényeket magunk takarjuk ki (a konyhai munkálatok alkalmával), így ide inkább a kisebb teljesítményű, dekorációs jellegű fényforrásokat szoktunk ajánlani:
LED lámpa GU10 (SMD3528x20/1.3Watt/70°) meleg fehér
További kérdéseiben is állunk rendelkezésére, köszönjük türelmét!
Gyakorló villanyszerelő, led lámpa forgalmazóként gyakran tapasztaltam, hogy főleg a régebbi szereléseknél, (MM-fal vezeték) gyakran villognak lekapcsolt állapotban a LED lámpák.
Ezt a kapcsolóhoz menő vezetékek, vezető erei közti nagy vezeték kapacítás okozza.
A probléma megoldását jelenti, ha a lámpatestben, vagy a csillárnál elhelyezünk egy kondenzátort, a fogyasztóval párhuzamosan kötve, ami ellensúlyozza a vezeték hibáját.
A beépítendő kondenzátor értéke kísérletezéssel dőlhet el, de általában 470-680 nF (nanofarád)
megfelelő szokott lenni.
Ügyelni kell arra, hogy a kondenzátor legalább 300-400V-os, és váltakozófeszültségű legyen!
Jelzőfényes kapcsolók esetén is beválik a dolog, de ott már 1-3 db 1000nF-os (1-3mikrofarád)-ra van szükség.
Köszönjük az igen hasznos hozzászólást!
Már régóta vártunk egy ilyen klassz megoldásra, lévén nem minden esetben lehet megoldani a kapcsolók cseréjét.
Üdv:
Tályai Gábor
Több kérdéssel fordulnék Önökhöz.
A --- LED lámpa Gx53 (COB5630x16/8Watt/120°) meleg fehér --- lámpából rendeltem több darabot. http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/7539
Szeretném felhasználni egyrészt a konyhabútor, másrészt pedig az étkező megvilágítására.
Mindkét esetben szükségem lenne valamilyen ízléses foglalatra. A legjobb az egyszerű fehér lenne (minden fal a lakásban hófehér, leszámítva a dísztapétákat). Ebben kérném a segítségüket, ugyanis az oldalon csak az alap, borítás nélküli Gx53as foglalatot találtam meg. Mit tudnának ajánlani helyette, mellé?
Az étkező kb. 4x2.5m. Én 4 lámpát terveztem rögzíteni a gipszkarton álmennyezetre. Elég lesz vajon a helyiség bevilágítására? Előre gondoltam, így négyzet alakban nyolc, és a két szemben lévő sarok mentén még kettő előkészítés készen van, szóval amennyiben többre lenne szükség, könnyedén megoldható akár 10 test felszerelése is. Ezen felül az előkészítés 2 zónás, dupla kapcsolóval kapcsolható.
Ezen kívül kapható olyan foglalat, amelyik felső kábelkivezetéses, hogy egyből a gipszkartonba előkészített lyukon keresztül el lehessen rejteni?
A konyhabútornál viszont a felső szekrények aljának a fal felőli élénél tervezem elvezetni a kábelt. Nem szeretném a belső térbe bevezetni. A problémám viszont az, hogy a pár milliméteres kábelek elvezetésére nem szeretnék több centis kábelsíneket felszerelni. A neten viszont csak olyat találtam. Nincs véletlenül erre valamilyen megoldásuk? Segítségüket előre is köszönöm. Boldog Új Évet kívánok
A hozzászólásának írása idejében sajnos nem volt elérhető Gx53-as foglalatú lámpatest. Utánajártam a dolognak és az alábbi típust sikerült felvenni a kínálatba:
Gx53 Beépíthető lámpatest - (DL11GX53W) fehér
Egyelőre csak süllyeszthető változatban kapható ez a termék. Amennyiben ráépíthető lámpatest kellene, akkor tudom ajánlani a falon kívüli led paneleket.
Pl. Falon kívüli LED panel (120 mm) 7 Watt (kerek) meleg fény
Lefelé világító, szpotos, ledes megoldásoknál azt szoktuk ajánlani, hogy négyzetméterenként legalább 2-3 Wattnyi led világítást tervezzenek. Ez általában biztosítja az elégséges megvilágítási értékeket. Ezt a 4 db 8 Wattos led lámpa a 10 m2-es helyiségben teljesíti, tehát elméletileg megfelelő lesz a 4 db beépítése.
Természetesen ettől az ajánlástól felfelé nyugodtan el lehet térni, nagyon ritka az a helyzet, amikor túl világos egy konyha. Illetve olyan esetekben, amikor nincs szükség a teljes fényerőre, akkor a csillárkapcsolóval felezhető a fényerő.
Sajnos a kábelkivezetés megoldására nincs jó megoldásom. Gyakran előfordul, hogy a konyhaszekrény nem illeszkedik pontosan a falra, mivel a szekrény alja az oldalfali csempén fekszik fel. Ilyen esetekben marad annyi rés a szekrény és a fal között, hogy a vezeték kényelmesen elfér.
Remélem tudtam segíteni!
Köszönöm a válaszait, sok dologban segítettek. Az utolsó kérdésemet kicsit továbbgondolva, olyan megoldásuk nincs véletlenül, ami egy kis aluminium kábeltakaró sín lenne? Gondolok itt egy hasonlóra, mint egy ledszalag sín, csak zárt teljesen. Méretben bőven elég lenne a szélessége. Csak a lámpatesttől vezetném el a kábelt, mert a szekrény mögött ahogy említette már el lehetne dugni a maradék vezetéket.
Sajnos nincs ilyen jellegű megoldásunk. Gondolkodtam rajta, hogy esetleg egy alu sínt fel lehetne fogatni fejjel lefelé a szekrény aljára és kvázi kábelcsatornaként működne. A csavar mellett még kényelmesen elférne a vezeték is.
Az alu profil végét a kerek lámpatesthez illeszteni viszont nem lenne egyszerű feladat, úgyhogy egyre inkább arra jutottam, hogy egy egyszerű, fehér bevonatú vezetéket szépen elvezetve egyszerű és esztétikus megoldást kaphatunk.
Ha a műanyag kábelcsatornák egyébként megfelelőek lennének, akkor leginkább azokat tudnám ajánlani. Létezik belőle akár 10x8 mm-es, öntapadós változat is. Ennél kisebb helyigényű takarást szerintem mással sem lehet készíteni.
Remélem tudtam segíteni!
Köszönöm a válaszát. Azon gondolkoztam, hogy az alumínium profil végét a lámpatestek eltakarnák. Hogyan lehet ezeket fejjel lefelé rögzíteni?
Köszönöm
Mivel a fejjel lefelé történő rögzítéshez nincs külön tartóelem, én arra gondoltam, hogy áthajtanék rajta egy megfelelő méretű csavart, ami oda tudja fogni a bútorlaphoz.
Remélem tudtam segíteni!
Köszönöm, és kipróbálom.
Fából készült, úgynevezett parasztfödémhez szeretnék nem sűlyesztett ledlámpás világítást kialakítani. A terület kb12m2 és a használt lámpákat fényerőszabályzón és ha lehet akkor a hideg és a melegfény közötti átmenetet is szabályoznám, szívem szerint egy szabályzón.
Ezekre a felvetésekre milyen megoldást javasolna?
Köszönöm
Benkő Béla
A nem süllyeszthető megoldás, a szabályozhatóság, illetve a hideg-meleg közötti átmenet miatt leginkább led szalagos megoldást tudnék javasolni. Elképzelésem szerint alumínium profilokból lenne kialakítva a led szalagok tartószerkezete, ezekbe lennének beépítve a led szalagok.
Az átlátszó kupakos alumínium profilok nem csökkentik a led szalag fényét, pl.:
Aluminium profil eloxált (ALP-002) LED szalaghoz, átlátszó
Az opál burás változatoknál figyelembe kell venni, hogy a led szalag fényének ~40-50%-át megfogja, pl.:
Aluminium profil eloxált (ALP-018) LED szalaghoz, opál
A led szalag kiválasztásához azt tudom javasolni, hogy négyzetmérenként 2-3 Wattot érdemes számolni. Természetesen opál burás megoldásnál a veszteséggel számolni kell.
A hideg-meleg fehér egyensúlyának beállításához az alábbi vezérlőt tudom ajánlani:
Glass Panel EURO fali színhőmérséklet vezérlő (96W)
Remélem tudtam segíteni!
Segítségét szeretném kérni. Évekkel ezelőtt a tetőtéri szobába 7 db GU 10 süllyesztett spotlámpát tettünk. ( Landlite 50W MRG halogén ) 3 fix és négy billenő.
Milyen energiatakarékos égőt tudna ajánlani, ami belefér a meglévő foglalatba? Lehetőleg az egész szobát be kellene világítania.
Válaszát előre is köszönöm.
A LED Lámpa 230V kategóriát tudnám ajánlani. Innen kellene kiválasztani egy Önnek árban és teljesítményben megfelelő lámpát. A teljesítmény tekintetében azt szoktuk ajánlani, hogy négyzetméterenként legalább 2-3 Wattnyi led világítással számoljon és akkor valószínűleg megfelelő lesz a megvilágítás. Ha tehát pl. 20 négyzetméteres helyiségbe keres lámpát, akkor a 7 db foglalatba ~5-8 Wattos lámpákat érdemes nézni, például:
LED lámpa GU10 (COB LED/6Watt/110°) fehér ház, meleg fényű
Remélem tudtam segíteni!
Köszönöm szépen a segítségét!
A fenti képes összeállításban gondolkozom én is.
Azt szeretném kérdezni, hogy a LED-es spotlámpáimnál lehetséges a fényerő szabályozása?
Tőletek lehet rendelni fényerő szabályzót ha igen?
Előre is köszönöm a választ! :)
Üdvözlettel,
Lajos
A led lámpák fényerőszabályozhatósága viszonylag korlátozott. A jelenleg fényerőszabályozható típusok az alábbi cikkben vannak összegyűjtve:
Fényerőszabályozható (dimmelhető) LED lámpák
Ezekhez a hagyományos fali fényerőszabályzók közül kell választani, tehát pl. a Legrand Valena család termékei megfelelőek hozzájuk. (pl. Valena nyomógombos fényerőszabályzó 40-400W ELV fehér)
Remélem tudtam segíteni!
Igen, sokat segített! :)
Köszönöm szépen!
Üdvözlettel, Lajos
A gipszkartonmunkálatok vége felé közelednek. Elkészült a villamos rendszer is.
Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdéseket feltenni.
A nappali több részre lett osztva és külön kapcsolókkal lesznek kapcsolva az egyes "világító oldalak", lesz egy:
5*4W -os dimmelhető LED spot lámpasor
10*4W -os dimmelhető LED spot lámpasor
és megint csak egy
5*4W -os dimmelhető LED spot lámpasor
Az utóbbi összeadott teljesítménye csak 20 W. Egyelőre csak olyan dimmereket találtam aminek az alsó teljesítményhatára 40 W. Ilyen például a Legrand Valena terméke is.
Annak ellenére, hogy az alsó határ 40 W, működtethetőek a spot LED fényforrásaim dimmer kapcsolóval?
Milyen megoldások létezhetnek még?
Előre is köszönöm válaszaid!
Üdvözlettel, Lajos
Sajnos jelenleg nem áll módomban Valena fényerőszabályzóval kipróbálni a dimmelhető led lámpákat. Egy gyors tesztet végeztem egy Schneider Asfora fényerőszabályzóval, melynk teljesítménytartománya a termék adatlapja szerint 20-315W. A teszt során a fényerőszabályzó rendben működött 1 db 4W-os led lámpával.
A konkrét led lámpa típusok és a Valena fényerőszabályzó kapcsán csak annyit tudok tanácsolni, hogy érdemes lenne egy helyiségre valót próbából megrendelni, és ha nem működnek megfelelően, akkor visszaküldeni őket.
Remélem tudtam segíteni!
A beépíthető spot keretbe beletehető olyan led izzó ahol a ledek szabadon vannak?
Köszönöm a tippet! Rendelek és kipróbálom.
A régi DIP ledes led lámpáknál ez megszokott jelenség volt. A fényforrásból előrefelé kinyúló DIP ledek rendszeresen hozzáértek az őket tartó zéger gyűrűhöz. Mivel a DIP ledek műanyag tokban voltak, ez így ott nem jelentett problémát.
Általánosságban azt tudom mondani, hogyha szigetelő felülethez ér a zéger gyűrű, akkor nem kellene, hogy gondot okozzon. Nem tudom Ön pontosan milyen led lámpára gondol, így ennél konkrétabb választ egyelőre nem tudok adni.
Remélem tudtam segíteni!
Megfelelő óvatossággal, feszültségmentesítés után az üveg előlappal nem rendelkező spotok is behelyezhetőek. Arra kell nagyon vigyázni, hogy a rögzítőgyűrű ne érjen fémes/forrasztott részhez, mert az zárlathoz vezethet.
Az SMD lámpák ledjeinek a lábain nem ritka a 60-100 Voltos feszültség megjelenése (attól függően, hogy mennyi van sorba kötve), ez pedig áramütést okozhat. Érdemes új lámpa vásárlásánál már üveg előlaposat választani, de ha már rendelkezésre állnak a lámpák, úgy a fenti módszerrel beépíthetőek.
Remélem tudtam segíteni!
Köszönöm a válaszát!
A fürdőszobai led szalagos megoldásokhoz általában a kültéri kivitelű szalagokat szoktuk ajánlani.
Természetesen a beltéri szalaggal is megoldható a világítás, azonban számolni kell azzal, hogy ha nagyon párás a közeg, az előbb-utóbb károsíthatja a led szalagot és szegmenshibákat okozhat. Ez van akinél csak évek múltán jelentkezik, van akinél akkor sem, nyilván ez nagyban függ a fürdőszoba alapterületétől, belmagasságától, szellőzésétől, stb.
A kültéri led szalagok is ugyanúgy vághatóak, mint a beltéri társaik. A vágás után a megfelelő párazáró védelmet a helyszínen kell kialakítani.
Remélem tudtam segíteni!
A kültéri szalagok is toldhatók a forrasztásmentes sarokelemmel. A sarokelem felpattintásához el kell távolítani valamennyi kültéri bevonatot a szalagok végeiről. Emellett a sarokelem további tulajdonsága, hogy nem nyújt párazáró védelmet, tehát a csatlakozásoknál nem lesz tökéletesen szigetelt a szalag.
Emiatt lehet, hogy érdemesebb a kültéri szalag esetén egy rövid vezetékdarabot beforrasztani a két szalag közé. Ezzel egyrészt kevesebb szilikont kell eltávolítani a szalagról, másrészt egy kevés szilikonnal könnyedén szigetelhetőek a csatlakozások.
Remélem tudtam segíteni!
Spotokat szeretnék beépíteni, segítséget szeretnék kérni. Megrendeltem Önöktől mindent, ami a szereléshez kell.
Hálózati csatlakozó, dupla falon kívüli kapcsoló, "csoki", foglalat, stb...
Úgy szeretném beépíteni, hogy egyik kapcsoló 2 spot, másik kapcsoló szintén 2 spot.
Kaphatnék egy képes összeszerelést, hogy biztosra menjek első nekifutásra is?
A kapcsoló és hálózati csatlakozó bekötése, kapcsolóból hogyan hova menjenek a vezetékek, elosztás, stb. Köszönöm a segítséget!
A hálózati csatlakozó és a falon kívüli kapcsoló általában nem kerül egyszerre beépítésre. Vagy a hálózati csatlakozó szokott megoldást nyújtani és akkor a hálózati aljzatba bedugható a termék, vagy a dupla falon kívüli kapcsoló van direktbe bekötve a hálózatba. Ettől függetlenül természetesen működhet együtt a két termék. Alapesetben a fenti cikkben látott megoldást kell megvalósítania. Annyi különbséggel, hogy a hálózati csatlakozóból futó vezeték egyik ágára be kell kötni a fali kapcsolót.
Az, hogy 2-2 szpotot külön szeretne kapcsolni annyival bonyolítja a dolgot, hogy a dupla fali kapcsoló mindkét kapcsolójából ki kell húzni a kapcsolt szálat a 2-2 szpot lámpához.
Remélem tudtam segíteni
A "biztosíték le" az vélhetően a rossz bekötés miatt van. A hálózati kábelből a barna színű vezetéket kellene bekötni a kapcsoló egyik csatlakozásába és a másik oldali csatlakozáson pedig bekötni a spotokat. Tehát a kapcsoló csak egy szálat szakítson. Gyanítom, hogy most mindkét vezeték (barna és kék) be lett kötve a kapcsoló egy csatlakozójába, ez okozhatta a zárlatot.
A spotokhoz a kék vezeték megszakítás nélkül fut a hálózati csatlakozóból. Remélem ez egyértelmű volt eddig is.
Ha egy kapcsoló bekötése rendben működik, akkor a második bekötése ugyanígy működik.
Ha nem boldogulnak vele, akkor érdemes szólni egy szakembernek. A fenti műveletet 15 perc alatt szakszerűen elvégzi és akkor nyugodtan alhatnak az otthoniak.
Remélem tudtam segíteni!
Olyan kérdéssel fordulnék Önökhöz, h a következő munkát, milyen anyagokkal és milyen szerelési móddal tudom elvégezni. Mellékelnék egy fotót.
http://kepkezelo.com/images/9285r2c90rp2rnvwroc0.jpg
vagy
http://kepkezelo.com/images/2tlc292l519wu971rs9s.jpg
Legyen a kiválasztott lámpatest a MINI-01-B. Dupla gk falba szeretném az alu profilt LED szalagnak süllyeszteni. Milyen módon tegyem?
Függőleges oldalon a kiválasztott alu profil után a gk-szerelésnél kérnem kell, h két függőleges CW profil kerüljön beépítésre az alu profil miatt? A 2. gk rétegből maróval szedjem ki a profil széllességét? Úgy érzem akkor kb. 10m szalag beépítése után a maró a finom gipszpor miatt szinte biztosan megadja magát, "jobb' esetben a porszívóval együtt.
Vagy késsel vágjuk ki a ledes alu profil helyét? Mi van ha átvágom gk-lap hátsó felén a papírt és ezzel együtt még az alsó réteg gk-lap felső papír részét is meggyengítem?
Vagy már a gk szerelőt kérjük meg, h a 2. rétegnél használjon egy MINI-01-B mintadarabot és úgy illessze a gk lapokat, h ez a világító test beférjen? Ehhez persze a függ. CW profilt ezeken a helyeken, ahol led szalag kerül beépítésre, a gk-lapok jobb rögzítése érdekében duplán építsenek be?
A mennyezeten függesztett gk van egy rétegben, itt is az alu profil méretéhez igazítva (+ 2-2mm?) két függesztést kérjünk?
Ha sikeresen megoldottam a lámpatest helyének kialakítását, milyen módon a legcélszerűbb rögzítenem a profilt? Ragasztással? Purhabos, szilikonos? Hova célszerű a trafó részét elhelyezni?
Köszönettel
1. Kiválasztott LED profil: a kialakítása a profilnak megfelelő, hiszen az a lényeg, hogy legyen egy kis válla, ami eltakarja a vágás helyét (akár gipszkartonban, akár bútorlapban). A képen látható profil azonban nem az Ön által választott, hanem egy nagyobb méretű, INSO néven szerepel az áruházunkban (cikkszám: 12404). Minél mélyebb a profil, annál hamarabb lesz a LED szalagnak összefüggő, homogén fénye. A MINI-01-B típusnál elképzelhető, hogy kis mértékben látszódni fognak az egyes LED diódák fénye.
2. Beépítésnél nincs szükség csavarozásra, mivel a profil és a LED szalag is nagyon könnyű, a felület pedig igen nagy, elegendő ragasztással (kinyomópisztolyos akril ragasztó pl. vagy más fugaszil jellegű ragasztó) rögzíteni a profilokat. Mindezek mellett, amennyiben van CW profil néhány helyen, akkor érdemes lehet csavarozni is, azonban arra mindenképpen ügyelni kell, hogy a csavar fejét teljesen síkba kell süllyeszteni, egyébként kitartja a LED szalagot, ami látszódni fog a végeredményen (közelebb lesz a burához, foltosodni fog.)
3. A LED profil süllyesztendő méretét szikével érdemes kivágni a kartonból, majd a vezetékeket elhelyezni és a helyére ragasztani a profilokat. Az éleket érdemes végigkenni, azonban a hátoldalt elég szálanként 3-4 helyen egy-egy nagyobb pöttyel az alsó réteg kartonhoz ragasztani.
4. A lapok felszerelése is történhet a LED profil méretének figyelembevételével, annyira kell ügyelni, hogy a karton széle ne legyen fózolt (kikönnyített), mert azt nem lesz egyszerű utána lejavítani, illetve szintbe hozni.
5. Ha véletlenül sikerül belevágni az alsó karton papírrétegébe, az nem okoz problémát, hiszen az egész el lesz takarva, illetve a papírréteg sérülése nincs hatással a karton tartósságára.
6. A mennyezeti LED profilhoz is elegendő a ragasztás, de a 200%-os biztonsághoz ott is meg lehet fogatni a CW profilhoz 1-2 csavarral, a fent említett módon.
7. Ragasztani valamilyen akril kinyomópisztolyos ragasztóval érdemes, azt könnyű eldolgozni. A PUR habot nem tudom erre a célra ajánlani.
8. A trafót (és az esetleges LED vezérlőt) mindenképpen olyan helyre kellene beépíteni, ahol a későbbiekben hozzáférhető, karbantartható, javítható. Amennyiben esetlegesen lesz az oldalfalon vagy a mennyezeten más lámpatest is, akkor annak a kivágásán keresztül elhelyezhetőek ezek az eszközök a gipszkarton felett is.
Remélem tudtam segíteni.
Üdvözlettel:
Tályai Gábor
Ajajj... Ez nem is olyan egyszerű.
1. Köszönöm az információt, h a mélyebb profilokkal szebb homogénebb fénye lesz ezeknek a világítótesteknek.
Viszont a mélysége (30mm) alapján függ. szerelésnél sajnos mindkét gk-lapot át kell vágni (12,5+12,5=25mm), és ha CW profilra ültetnénk, akkor még mindig kiállna 5mm-t a fal síkból. Marad megoldásnak, h az aluprofil széllességéhez igazodva egy +CW profil kerül beépítésre, de akkor minden lámpatest árához ~1.200Ft-ot még hozzászámolhatok függ. szerelésnél. Mennyezetnél még többe kerül. + függesztés, + profil.
2. "közelebb lesz a burához, foltosodni fog"
Az megoldás lehet, h ha a profil oldalára rögzítjük a led szalagot?
4. Erre az lehet a megoldás, h a gk-os kartonozza le "telibe" a felület, majd mi a csavarozás alapján megtaláljuk a lámpatest helyét (ahol két CW került beépítésre egy más mellé) és akkor vágjuk ki?
6. Külön függesztéssel, az már "horror" összeg. Két szerelőnyílást vághatunk beépítésnél a kartonon és néhány cm-es CW darabokkal rögzíthetjük a lámpatestet, és majd vissza kartonozzuk a szerelőnyílásunkat?
Köszönettel
1. Igen, a nagyobb méretű profilnak ez az "átka", viszont nagyon látványos a végeredmény.
2. A nagyobb méretű profilnál nincs ilyen probléma, a Mini-01-B profil azonban nem elég magas ahhoz, hogy az oldalára legyen ragasztva a szalag. Egyébként igen, segít, viszont a fényerő is kisebb oldalra néző szereléssel.
4. Igen, ez jó megoldás lehet. Érdemes a gipszkartonossal is megkonzultálni, mert akár neki is lehet jó vagy jobb ötlete erre.
6. Igen, teljesen elegendő a rövid CW profil darab is, lényeg, hogy a gipszkartonra rálógjon, ne tudjon leesni a profi.
Remélem tudtam segíteni, ha valamit félreértettem volna, nyugodtan írjon, kérdezzen.
Üdvözlettel:
Tályai Gábor
Köszönjük észrevételét!
Egyetértünk Önnel, érdemesebb minden esetben a 3 eres vezetéket bekötni, így a 12 vagy 24 voltos rendszerek kiépítésére is lehetőségük lesz, illetve amennyiben szükséges a földelést is be tudjuk kötni, mert jelen van a "zöld-sárga" vezeték is.
Szeretném kicserélni a szobánkban lévő 16 db 12 voltos halogén spotlámpából álló világitásunkat 230 Voltos 7 wattos meleg fényű led izzókra. GU10 foglalatba tervezem. Kérdezem, hogy sorba vagy párhuzamosan kössem e, a képen úgy látom, mintha párhuzamosan lenne kötve. Szükséges bármilyen előtét ellenállás, kondenzátor vagy bármilyen kiegészítő? A rendszert ketté választanám egy csillár kapcsolóval egy 11 egységből és egy 5 egységből álló részre. Mire figyeljek? Köszönök minden tanácsot, hálás vagyok érte!
Üdvözlettel: Dávid Gyula
A fényforrások mindkét módon beköthetőek, azonban mi a párhuzamos bekötést ajánljuk. Ennek oka, ha esetleg az egyik fényforrás meghibásodik, abban az esetben a többi tud zavartalanul üzemelni tovább.
A bekötéshez nem szükséges sem kondenzátor, sem ellenállás illetve egyéb kiegészítő sem.
A csillárkapcsoló alkalmazása esetében a 11 fényforrást a kapcsoló egyik részére, míg a maradék 5 fényforrást a kapcsoló másik részére szükséges bekötnie.
Üdvözlettel: ANRO Épületdíszítés Kft. /Ügyfélszolgálat/