LED Szalag - típusok

Utoljára frissítve: 2019 március 14, csütörtök Magazin: Bemutatók, tesztek
LED szalag
 

LED szalag - típusok

 
A LED szalagok a hagyományos fénykábelek kiváltására szolgáló, ám energiatakarékos vonalfények (ledcső, ledes fénytömlő, led fénykábel néven is említik ezeket a termékeket). Jellemzően ezek a fényforrások már nem egy kör keresztmetszetű műanyag csőben, hanem egy lapos és keskeny nyomtatott áramköri lapra felforrasztva készülnek. A lapos kivitel előnye: a fényforrások mindig ugyanabba az irányba állnak, ezáltal a sugárzott fény nem lesz darabos, mint a flexibilis fénykábelek esetén, ahol a mikroizzók világítási iránya leginkább a szerencsétől függ. További előnye ennek a kiszerelésnek, hogy csak egy 120 fokos térrészbe világítanak, így egyrészt a teljes fénymennyiség a fényeffekt létrehozására hasznosul, másrészt polisztirol díszlécekbe helyezve nem világítja át azt.
 
Ezeket a lapos kiszerelésű led szalagokat flexibilis LED szalag-nak nevezzük, lévén a nyomtatott áramköri lap (amelyen a ledek helyezkednek el) teljesen hajlékony, akár az ujjunkra is fel lehet őket tekerni. A flexibilis LED szalagok 3M márkájú öntapadós hátoldallal vannak ellátva, ezáltal a rögzítés nagyon egyszerűen megoldható. A ragasztó kültérben és beltérben is hosszú életű, amennyiben a ragasztásra szánt alap megfelelően elő van készítve (por-, és zsírmentesítés). A flexibilis LED szalagok egyaránt ragaszthatóak szigetelő (műanyag, fa, üveg, stb.) és (vas, alumínium, acél, stb.) vezető felületekre.
 
Webáruházunk LED szalag, LED fénysor kategóriájában rengeteg LED szalagból válogathat, melyet kedvére használhat álmennyezetek, polcok, dekorációk megvilágításához, vagy színterápiás fények készítéséhez is: hideg-melegfehér LED szalagok, egyszínű színes ledsorok és változtatható színű RGB ledszallagok.
 

LED szalag - LED chip típusok

 
A flexibilis LED szalagokat jellemzően 2 típusú SMD (SMD = Surface Mounted Device, felület-szerelt eszköz, 1-2 mm vastagság) LED-el szerelik: 3528-as és 5050-es, így érdemesnek tartjuk egy kicsit közelebbről bemutatni ezt a két LED típust. Mi is köztük a különbség?
 

Top termékeink 2024. március hónapban

Amíg a készlet tart! Nehogy lemaradjon!

 
3528 SMD LED (1 chip)
 
Nevét természetesen ez a LED is méretéről kapta: 3,5 mm x 2,8 mm befoglaló méret, így a név is: 3528. A 3528-as SMD LED egy közepes fényteljesítményű, alacsony hőmérsékletű LED lapka, mely a szokásos 60 db LED / méteres kiszerelésben, általában 120-220 lumen / méter fényteljesítményűek, bár a gyártók által újabban alkalmazott Ultra White ledekkel ez a fényteljesítmény némileg magasabb is lehet. Ez, az átlagban 250 lumen / méteres fehér fényerő általában határozottan erős fényt biztosít kb. 30 cm távolságig rejtett világítás készítéséhez. Természetesen minél közelebb van a LED szalag a megvilágított felülethez, annál keskenyebb, de erősebb a fénye, és minél távolabb van a megvilágított felülettől, annál nagyobb lesz a bevilágított rész, de kisebb fényerővel.
 
Ezeknek a 3528-as SMD leddel szerelt szalagoknak az átlagos méterenkénti fogyasztása 5 Watt körül alakul, a dupla LED számú (120 LED / méter, 600 LED/tekercs) LED szalagok fogyasztása pedig 10 Watt környéként található. Három ledenként (5 cm vagy 2,5 cm) minden esetben vághatóak.
 
A 3528-as SMD ledek belül 1 db chipet tartalmaznak, ezért mindig csak egy színű (nem változtatható) szalagokat gyártanak belőlük. A 3528-as SMD LED átlagos teljesítménye 0,08 Watt, színfüggő fényteljesítménye 2-5 lumen / darab. Ár szempontjából ezt nevezhetjük az olcsóbbik megoldásnak.
 
5050 SMD LED (3 chip)
 
A nagy teljesítményű LED szalagokat 5050-es SMD LED-ből készítik. Itt is a méret adja meg a nevet: ez a LED chip 5,0 x 5,0 mm befoglaló méretű. Természetesen nem csak a LED fizikai mérete nagyobb, hanem a teljesítménye is, illetve a hőkibocsájtása is. Ez tulajdonképpen annak köszönhető, hogy az 5050-es SMD LED belsejében 3 db fénykibocsájtó chip található, így elméletileg 3x akkora fényerejű (és fogyasztású) mint 3528-as társa.
 
Az 5050-es SMD ledek fogyasztása 0,24 Watt / darab (3 chip összesen) ez méterenként 30 db LED esetén 7,2 Wattot jelent. A 3 db chip fényteljesítménye színtől függően 6-14 lumen, méterenként 360-420 lumen.
 
Mivel az 5050-es SMD LED 3 db chipet tartalmaz, ezt a gyártók több módon is fel tudják használni:
 
  • 3 db egyforma színű chip 1 db 5050-es SMD leden belül: extra nagy fényerejű LED szalag.
  • 3 db különböző színű chip 1 db 5050-es SMD leden belül: változtatható színű (RGB) LED szalag
 
Mivel maga a 5050-es LED háromszor akkora fényteljesítményű, árban pedig nem sokkal drágább, a nagy fényerejű alkalmazásokhoz sokkal jobban megéri az 5050-es SMD LED-el szerelt LED szalagokat választani.
 
5630, 2835, 3014, 2216, Chip On Board SMD LED chipek
 
A cikk írása óta megjelentek a LED chipek továbbfejlesztett változatai, a Chip On Board ledek. Az új technológia lehetővé teszi, hogy tulajdonképpen két rétegű LED chipek készüljenek: egy alu alaplap és maga a félvezető réteg, ráadásul ezek teljesítménye tetszőlegesen skálázható a méret növelésével. Az SMD LED ezzel szemben az alábbi módon épül fel: félvezető réteg, alaplap, elektromos szigetelő réteg, hővezető réteg; azaz 4 rétegű, így a gyártási költség is jóval magasabb mint a COB LED esetén, illetve látható, hogy a LED által leadott hőmennyiségnek 2 újabb rétegen is át kell magát verekednie, amíg a hőelvezető réteghez ér. A technológiáról a Chip On Board LED-ek cikkünkben bővebben tájékozódhatnak.
 
És miért jobb egyáltalán az SMD LED mint a DIP (két lábú, hagyományos) LED?
 
A ledekről az terjedt el, hogy korlátlan élettartalommal bírnak. Ez nem igaz, vagy korlátozottan igaz, hiszen 100% tisztaságú félvezető nincs, valamint a fényforrások hőtermelése fokozatosan elfárasztja az anyagot. Elmondható, hogy a ledek élettartalmánál (a stabil feszültségen kívül) a maghőmérséklet a legmeghatározóbb dolog. Azaz minél hidegebben tudjuk tartalmazni a fényt kibocsájtó réteget, annál hosszabb élettartalmú lesz a LED. A fő különbség is itt keresendő a két típus (SMD vs DIP) között: az SMD ledek tokozásának sokkal kisebb a hőellenállási tényezője mint a DIP ledeknek, ez azt jelenti, hogy alacsonyabb maghőmérsékleten tudnak műküdni, így az élettartalom is hosszabb.
 
További előny, hogy az SMD ledeket nem érinti a DIP ledek epoxi foglalatát érintő oxidáció, ez a fényáram tartására is jó hatással van.
 
3528 SMD és 5050 SMD LED szerkezeti rajz
 
Természetesen számunkra a legfontosabb különbség a beépített ledek fényereje. A 3528-as LED 2-5 lumenes, az 5050-es LED 6-14 lumenes fényteljesítménnyel rendelkezik (színhőmérséklet függő). Értelemszerűen minél nagyobb fényteljesítményű LED van a LED szalagon és minél nagyobb számban, annál erősebb a sugárzott fény és természetesen annál nagyobb a fényforrások fogyasztása.
 
3528-as típusú, méterenként 60 db ledet tartalmazó LED szalag közelről. Kb. 5 cm hosszú szakasz. 5050-es típusú, méterenként 40 db ledet tartalmazó LED szalag közelről. Kb. 5 cm hosszú szakasz. Alul a 3528-as leddel, felül az 5050-es típusú leddel szerelt flexibilis LED szalag. Az 5050-es LED szalag 10 mm, a 3528-as pedig 8 mm széles. Felül 5050-es (30 ledes), alul 3528-as (60 ledes) LED szalag bekapcsolva.
 
 
Alul 120 db leddel, felül 60 db leddel szerelt 3528-as LED szalag. Balra a 120 db leddel, jobra a 60 db leddel szerelt 3528-as LED szalag. A nagyobb LED számú szalag szélesebb a 60 ledesnél 2 mm-el. Felül 60 ledes, alul 120 ledes 3528-as LED szalag bekapcsolva. Balra 60 ledes, jobbra 120 ledes 3528-as LED szalag fényének összehasonlítása.
 
Alul 60 ledes, felül 30 ledes 5050-es SMD leddel szerelt LED szalag. Az 5050-es típusú LED szalagnál a LED számtól nem függ a szélesség: minden esetben 10 mm széles a LED szalag. Alul 60 ledes, felül 30 ledes 5050-es LED szalag bekapcsolva. Balra 60 ledes, jobbra 30 ledes 5050-es LED szalag fényereje.
 
 
A fényerőt méterenként adjuk meg az egyszerű és életszerű összehasonlítás érdekében.
 
  • 3528-as LED szalag 30 db / méter = 140 lumen
  • 3528-as LED szalag 60 db / méter = 260 lumen (4,8 Watt)
  • 3528-as LED szalag 120 db / méter = 500 lumen (9,6 Watt)
  • 5050-es LED szalag 30 db / méter = 420 lumen (7,2 Watt)
  • 5050-es LED szalag 60 db / méter = 840 lumen (14,4 Watt)
 
Az összehasonlíthatóság kedvéért: 1 db 120 cm hosszú 36 Wattos T8-as normál fénycső (GE T8 Polylux fénycső) 3350 lumen fényáramot ad le 360 fokos térszögben (minden irányba világít a fénycső palástja). Természetesen rejtett világításhoz használva leginkább itt is a fénycső felső harmadából származó fény hasznosul, plusz valamennyi amennyi visszaverődik a gipszkarton vagy más lámpatest aljáról. Kicsit sarkítva elmondhatjuk, hogy a felső 120 fokos térrészben leadott fényáram mennyiség méterenként (3350/3/1,2) 930 lumen, azaz az erősebb LED szalagok majdnem olyan fényerőt biztosítanak, mintha fénycsövekkel világítanánk! Összehasonlításképpen: 4 db ilyen fénycsővel egy 12-15 m2-es helyiséget kényelmesen, nagy fényerővel be lehet világítani. Mindezek mellett a LED szalagnál nem jelentkezik a fénycső armatúrák problémája, ahol csak fix méretekkel lehet dolgozni (hiszen a fénycső nyilván nem vágható), itt hézagmentes rejtett világítást lehet készíteni faltól falig.
 
Különböző típusú LED szalagok vághatósági és szerkezeti rajza:
 
LED szalagok vághatósági rajza
 

Nyomtatott áramköri lap színe (fehér / barna NYÁK)

 
A LED szalagokat jellemzően a hagyományos barna színű nyomtatott áramköri lapra forrasztják fel. Ez rejtett világítás készítésekor nem is szokott gondot okozni, hiszen polisztirol díszlécbe, vagy gipszkarton fölé szerelve maga a LED szalag sohasem látszódik, csak a fénye. A piac átrendeződése óta barna NYÁK lappal szerelt LED szalagot ma már szinte nem is kapni.
 
Alul a fehér NYÁK-os, felül a barna NYÁK-os flexibilis LED szalag. A nyomtatott áramkör színén kívül nincs különbség. Számunkra érdektelen különbséget is csak közelről fedezhetünk fel: a fehér NYÁK-os LED szalagon a ledek 90 fokkal el vannak fordítva a barna nyákos LED szalaghoz képest. Egy fehér felületen azért a fehér nyomtatott áramköri lap jobban néz ki. Kis színhőmérsékleti különbségen kívül a vetett fényben sem látni különbséget a két egyforma leddel ám különböző színű áramköri lappal szerelt LED szalag között.
 
Előfordulhatnak azonban olyan helyzetek (pl. polc, vagy vitrin világítás) amikor maga a LED szalag is látszódik. Ilyen esetekben a barna NYÁK látványa pl. egy vitrinen nem túl előnyös. Ilyen és ehhez hasonló világítási feladatokra forgalmazunk flexibilis LED szalagot fehér nyomtatott áramköri lappal is. A fehér NYÁK sokkal dekoratívabb látvány még lekapcsolt állapotban is, valamint a fehértől eltérő színekhez is jobban passzol egy fehér csík, mint egy barna. A cikk írása után röviddel megjelentek a fekete NYÁK-al rendelkező LED szalagok, de nem sokáig voltak a piacon. Manapság a fehér NYÁK lapos szalag szinte egyeduralkodó.
 

LED szalag - beltéri (IP20), kültéri (IP65) és vízálló (IP68) kivitel

 
A LED szalagok szinte mindegyike megvásárolható beltéri (IP20) és kültéri (IP65/IP68) kivitelben is. A két típus között természetesen a vízvédelemben van különbség: míg a beltéri LED szalagokon csupaszon helyezkednek el az áramköri elemek, addig a kültéri LED szalagok egy vízmentes szilikon borítást kapnak teljes felületükön. A vízálló, IP68-as LED szalagokat akár akváriumban, medencében is lehet használni, azonban a vágások és a betáplálás helyét szigetelni kell! Az IP65-ös LED szalagok kültéren is üzemeltethetőek, de a víz alatt nem bírják!
 
Kültéri LED szalagot ajánlunk még minden olyan helyre, ahol a tisztítás igénye sűrűn felmerülhet: pl. konyhapultok és hűtők (hűtő-vitrinek) világítása esetén. Ilyen helyeken a LED szalag gyorsan elkoszolódhat (zsír, füst, ételfoltok), de egy nedves ruhával a szilikonos felület nagyon könnyen tisztítható.
 
Szintén kültéri LED szalagot ajánlunk szórakozóhelyek pult és dekorációs világításához azokra a helyekre, ahol a vendégek érintkezhetnek a LED szalagokkal. Egyrészt kisebb az okozott rövidzárlat esélye, másrészt a sima szilikonos felület nem akad bele a vendégek ruhájába, ékszereibe.
 
 
Balra a beltéri, jobbra a kültéri (szilikonnal bevont) LED szalag. Vastagságban kb. 1 mm-el vastagabb a kültéri szalag, de a szilikon bevonat így is időtálló. A régebbi típusú kültéri LED szalagok még egy külön műanyag csőben foglaltak helyet, de ez rossz hatással volt a fényteljesítményre és a formázhatóságra. Az általunk forgalmazott kültéri LED szalagok már egy rétegben megoldják az UV és vízvédelmet. Olyan helyekre is kiváló a kültéri LED szalag, ahol beleakadhatnak az emberek. A szilikonos védőréteg ezen is sokat segít.
 
Bal oldalon a beltéri, jobb oldalon a kültéri LED szalag fénye, színhőmérsékleten kívül nincs különbség. Bal oldalon a beltéri, jobb oldalon a kültéri (szilikonnal bevont) LED szalag. Jobb oldalon a beltéri, bal oldalon a kültéri (szilikonnal bevont) LED szalag. Jobb oldalon a beltéri, bal oldalon a kültéri (szilikonnal bevont) LED szalag.
 
 
Egy tévhit: a kültéri (szilikonnal burkolt) LED szalagok egyenletesebben (szebben, jobban, csodásabban) szórják a fényt. A fenti képeken is megtekinthető, hogy a kis színhőmérsékleti különbségen kívül nincs eltérés a kültéri és beltéri LED szalag fénye között. Legalábbis én nem fedeztem fel, de mivel több vásárló is jelezte, gondolom valahol már ezzel marketingeznek. Ha valaki mégis látja a különbséget, akkor döntse el maga, hogy megéri-e a 20%-os felárat a világítás csak ezért. (Frissítve: megkövetem magam, mert a cikk írása óta már két ember mutatta meg a különbséget: nagy felületen tényleg homogénebb a kültéri LED szalag fénye, akkor, ha magát a LED szalagot is látjuk. Én jellemzően rejtett világításban gondolkodok, ahol maga a szalag nem látszódik, ezekben a próbákban nem volt különbség a kültéri és beltéri kivitel között, ennek ellenére elnézésüket kérem. A marketingeseknek is! :)
 
Vízálló LED szalagok, IP68-as védettséggel
A cikk elkészülte után megjelentek a víz alatt is (kerti tó, medence, akvárium) használható flexibilis LED szalagok IP68-as védelmi szinttel. Valódi IP68-as védelem, tehát két rétegű bevonatot kapnak ezek a szalagok: első rétege az IP65-ös műgyantás borítás, majd egy külső ~1 mm-es, négyzet alakú cső, melyek légmentesen és vízmentesen zárnak. A dupla szigetelés megfelelő biztonságot nyújt akkor is, ha véletlenül a szalag külső borítása megsérül.
 
 
IP68-as LED szalag szilikon és műgyanta bevonattal IP68-as LED szalag szilikon és műgyanta bevonattal IP68-as LED szalag szilikon és műgyanta bevonattal IP68-as LED szalag szilikon és műgyanta bevonattal
 
 
A fontos tudnivaló még az IP68-as szalagokról, hogy öntapadó réteget NEM tartalmaz. Ez elsőre furcsa lehet, azonban víz alatti használat esetén az öntapadós ragasztó 10 perc alatt leázik. A rögzítést így vagy rögzítő klipekkel vagy vízálló ragasztóval kell megoldani. Frissítve: több próbálkozás után, még mindig nincs használható, elérhető árú IP68-as LED szalag a piacon.
 

Fehér, színes és változtatható színű (RGB) LED szalagok.

 
Fehér fényű LED szalagok
 
A ledes technológia lehetővé teszi, hogy szinte bármilyen színű világítást készítsünk lévén a LED chipek fényének színhőmérséklete a gyártás során egyszerűen változtatható. Kezdve magával a fehér színnel, melyből azonnal három típus áll rendelkezésre. Mi ezek között a különbség?
 
  • Meleg fehér fény (~3000 Kelvin) A meleg fehér szín a hagyományos wolfram szálas izzó (100-as égő) sárgás fehér színét jelenti, hagyományos megoldásnak tekinthető.
  • Természetes fehér fény (~4000 Kelvin) Nagyon picit sárgás, majdnem fehér fény. Átmenetet képez a meleg és hideg fehér fény között, az értékesített LED fényforrások legnagyobb része természetes fehér fényű.
  • Hideg fehér fény (~6000 Kelvin) A hideg fehér színű LED szalag pedig kékes fehér fénnyel világítanak (mint a pl. xenon lámpák).
 
Elmondható, hogy a meleg fehér színű LED szalagok leginkább a nyugalmas, pihenést szolgáló környezetekben felelnek meg a legjobban. A természetes fehérr színű LED szalagot üzletekbe, irodákba, míg a hideg fehéret ipari felhasználásra és nagy kültéri területek bevilágítására, pl. objektum biztonságtechnikai megvilágítása. Mindazonáltal a hideg fehér LED szalagok is, tökéletesen teljesítenek otthoni környezetben, főleg ha a többi fényforrás is inkább hideg fehér fényű vagy maga a design úgy kívánja.
 
Keskeny LED csíkok 3-féle színhőmérséklettel: meleg, természetes és hifegfehér fényű változatok
 
 
Felül hideg fehér, alul meleg fehér színű 3528-as LED szalag. Balra hideg fehér, jobbra meleg fehér színű LED szalag tekercsen. Meleg fehér színű 3528-as LED szalag színhőmérséklete a sárgás, hagyományos izzó színéhez hasonlít. A hideg fehér 3528-as LED szalag fényének színe pedig kékes, a Xenon izzókhoz hasonló színű.
 
 
Színes LED szalagok
 
A flexibilis LED szalagok természetesen nem csak fehér fényű, hanem színes változatban is rendelkezésre állnak! Elmondható, hogy a mindegyik szín erőteljes, erős szín, dekorációs világításra tökéletesen alkalmas, már a normál fényerejű 3528-as ledekkel is. A színes LED szalagokból az alapszínek mellett (kék, sárga, zöld, piros) lehetőség van lila, illetve rózsaszínűt rendelni.
 
 
Piros színű LED szalag. Piros színű LED szalag. Kék színű LED szalag. Kék színű LED szalag.
 
Zöld színű LED szalag. Zöld színű LED szalag. Rózsaszín színű (Pink) LED szalag. Rózsaszín színű (Pink) LED szalag.
 
Lila színű LED szalag. Lila színű LED szalag. Sárga színű LED szalag. Piros színű LED szalag.
 
LED szalag színválaszték fehér áramköri lappal. LED szalag színválaszték fehér áramköri lappal. LED szalag színválaszték fehér áramköri lappal. LED szalag színválaszték fehér áramköri lappal.
 
 
Változtatható színű RGB LED szalagok
 
A LED szalagok non-plus ultra-ja a változtatható színű RGB (Red - Green - Blue) ledekkel szerelt szalag. Ennek titka, hogy 1 db 5050-es LED modulban a három chipen 1 db piros, 1 db zöld és 1 db kék LED foglal helyet, melyeket RGB vezérlő és távirányító segítségével egyenként kapcsolhatunk. Mindhárom színt egyszerre bekapcsolva hideg fehér színben világít a LED szalag.
 
Természetesen az RGB szalagoknál a választható színek nem korlátozódnak az alapszínekre. A különböző színnel világító LED chipekre különböző feszültséget juttatva a szalag más-más színnel világít, az elméleti maximum 16 millió. Természetesen a beállítható színek száma ennél kevesebb, ezt jellemzően a felhasznált RGB vezérlőhöz tartozó távirányító kivitele határozza meg.
 

RGB LED szalagon beállítható színek
 
RGB LED szalag fényereje önálló világításként
 
Az RGB LED szalagok a nagy fényerejű 5050-es SMD ledeknek köszönhetően önálló világításként is megállják a helyüket. Természetesen olvasáshoz, munkavégzéshez ez a fény kevés, de a nagy fényerőt nem igénylő tevékenységekhez tökéletes. Az alábbi képeken egy 15 m2-es szobában 5 méter RGB LED szalag (méterenként 30 db leddel) biztosítja a fényt. A fényerő természetesen szabályozható, mint minden más LED szalag esetében is.
 
 
30 db ledet tartalmazó 5050-es RGB LED szalag fehér szín fényereje: 100%  30 db ledet tartalmazó 5050-es RGB LED szalag fehér szín fényereje: 75% 30 db ledet tartalmazó 5050-es RGB LED szalag fehér szín fényereje: 50% 30 db ledet tartalmazó 5050-es RGB LED szalag fehér szín fényereje: 25%
 
RGB LED szalag színei kiegészítő világításként:
 
Az RGB LED szalagok fényereje lehetővé teszi, hogy világos, vagy jól bevilágított szobában is érvényesüljenek a rejtett világítás színei. Az alábbi képeken egy jól bevilágított szobában 5 méteres RGB LED szalag (méterenként 30 db leddel) biztosítja a kiegészítő világítást.
 
 
Változtatható színű RGB LED szalag (5050 SMD x 30) kiegészítő világításnak, kék szín. Változtatható színű RGB LED szalag (5050 SMD x 30) kiegészítő világításnak, zöld szín. Változtatható színű RGB LED szalag (5050 SMD x 30) kiegészítő világításnak, pink szín. Változtatható színű RGB LED szalag (5050 SMD x 30) kiegészítő világításnak, sárga szín.
 
 

Melyik LED szalagot válasszam?

 
Egyszínű világítás készítése esetén az olcsóbbik 60 LED-es 3528-as típusú LED szalag az esetek döntő többségében elegendő szokott lenni. Gondoljunk bele: ez a LED szalag méterenként 4,8 Wattot fogyaszt, ami hagyományos égő esetén kb. 40 Wattosnak felel meg. Természetesen rejtett világítás készítésekor nem direkt fényt kapunk, hanem minden esetben a mennyezetről, vagy oldalfalról visszavert fényt, de ez akkor sem kevés.
 
A nagyobb fényteljesítményű LED szalagok üzletek, irodák dekorációjára ajánljuk, ahol a rejtett világítás nappal is (vagy nagy fényben) üzemel. A nagyobb fényteljesítmény lehetővé teszi az eleve világos helyiségek fénydekorációját is. Otthoni és éjszakai használat esetén az 5050-es LED szalagokhoz mindenképpen érdemes fényerő szabályzót is vásárolni, ugyanis pihenéshez, TV nézéshez teljes falfelületen ezeknek a szalagoknak már túl nagy fénye van.
 
Változtatható színű világítás készítése esetén sok választási lehetőségünk nincs. A 30 vagy 60 leddel szerelt 5050-es szalaggal oldhatjuk meg a fénydekorációs feladatokat.
 
Jármű (autó, motor, motorkerékpár, quad, kocsi - beltér, csomagtér, csomagtartó, motortér, alváz világítás) dekorációhoz a nagy LED számú szalagok a nyerők. Minél nagyobb mennyiségű LED van a szalagon annál inkább egybefüggő fénycsíkok jelennek meg a díszített járművön. Ilyen alkalmazásokra a 3528-as 120 db leddel szerelt hajlékony led sorokat szokták nagy megelégedéssel használni vásárlóink.
 

Milyen LED szalagok vásárolhatóak / rendelhetőek?

A LED szalagok szinte minden típusát raktáron tartjuk, a kedvelt típusok esetében több 100 méteres a készlet. A teljes típusválasztékot webáruházunk LED szalag termékkategóriájában találhatják meg.
 

Top termékeink 2024. március hónapban

Amíg a készlet tart! Nehogy lemaradjon!

 
Kapcsolódó cikkek:
 
Ajánlott termékeink
1.
Kifutó!
Garancia: 3 év
195 lumen
81 lumen/Watt
12 Volt DC
30 ledes
RA>80
LED szalag beltéri 3528-30 (12 Volt) - piros
2.4 Watt Piros
Raktáron: 266 méter
Ár: 490 Ft /méter
2.
Garancia: 3 év
520 lumen
108 lumen/Watt
12 Volt DC
60 ledes
RA>90
LED szalag beltéri 3528-60 (12 Volt) - hideg fehér CRI=90
4.8 Watt Hideg fehér
Raktáron: 903 méter
Ár: 1 390 Ft /méter
3.
Garancia: 3 év
520 lumen
108 lumen/Watt
12 Volt DC
60 ledes
RA>90
LED szalag beltéri 3528-60 (12 Volt) - meleg fehér CRI=90
4.8 Watt Meleg fehér
Raktáron: 412 méter
Ár: 1 390 Ft /méter
4.
TOP
Garancia: 3 év
980 lumen
102 lumen/Watt
12 Volt DC
120 ledes
RA>90
LED szalag beltéri 3528-120 (12 Volt) - hideg fehér CRI=90
9.6 Watt Hideg fehér
Raktáron: 2456 méter
Ár: 1 990 Ft /méter
5.
TOP
Garancia: 3 év
980 lumen
102 lumen/Watt
12 Volt DC
120 ledes
RA>90
LED szalag beltéri 3528-120 (12 Volt) - meleg fehér CRI=90
9.6 Watt Meleg fehér
Raktáron: 1350 méter
Ár: 1 990 Ft /méter
6.
Garancia: 3 év
750 lumen
104 lumen/Watt
12 Volt DC
30 ledes
RA>80
LED szalag beltéri 5050-30 (12 Volt) - RGB - nagy fényerejű típus
7.2 Watt RGB
Raktáron: 169 méter
Ár: 1 790 Ft /méter
7.
Garancia: 3 év
1500 lumen
104 lumen/Watt
12 Volt DC
60 ledes
RA>80
LED szalag beltéri 5050-60 (12 Volt) - RGB Legerősebb!
14.4 Watt RGB
Raktáron: 384 méter
Ár: 2 490 Ft /méter
Vásárlói képek
Színváltós LED dekoráció tévé háttérfalba beépítve Modern konyha díszléces led szalagos rejtett világítássalModern konyhabútor energiatakarékos hangulatfényElkészült a konyha, lakásunk csodás pontja!A konyha fő díszítőeleme a led rejtett világítás!Konyhánk őrült átváltozása úgy kezdődött, hogy mindent leromboltunk.Konyhánk a teljes felújítás előtt. Már ráfért a stíluscsere.Ezt a konyhát újítottuk fel: retro csempe, régi bútor, csúnya falakÁllítható fényerejű konyhapult világítás, glamour csempés hátfallalMennyezeti rejtett világítás és dupla szpotlámpák LED kivitelbenRGB led szalag szép kék színRGB led szalag fa lépcsőfok aljára ragasztvaRGB led szalag piros színRGB led szalag narancs színSzínváltós RGB LED szalag lépcsővilágításCsaládi ház lépcsője (fa lépcsőfok, kovácsoltvas korláttal)Utólag kialakított álmennyezet síkba süllyesztett LED szalag világítássalKonyhabútor világítás süllyesztett led profilban

318 vélemény, értékelés

#1 - Varga Róbert
2010/07/22, 10:33
Jó napot kívánok!

Nagyon jó a cikk, végre megértettem a különbségeket a ledszalagok között.

Kérdésem: sóbarlangot akarunk csinálni színterápiával és a neon armatúrákba tennénk RGB szalagot. Azt nem tudom hogy elég lesz-e a fénye önmagában ha kivesszük a csöveket.

Paraméterek:kb 13 m2 az egész. 3,4 méter x 3,8 méter egyik oldala egy kicsit szélesebb, az ablakok el vannak falazva, belmagasság 272 cm.

Jelenleg 3 db 4x18-as armatúra van fennt ebből kivennénk a csöveket és ezek helyett tennék be az RGB szalagot, mindegyikbe 4 x 50 cm-t.

Szóval a fehér fényerő a kérdés (a színessel biztos nem lesz baj), van-e ilyennel kapcsolatban tapasztalatuk?

Köszönöm válaszukat!
#2 - Tályai Gábor
2010/07/22, 11:45
Tisztelt Varga Róbert!

Nem ez lesz az első sóbarlang vagy sószoba amit fényterápiás célokra készül és RGB szalagot visznek hozzá világításra, sőt a múlt héten egy nagyon hasonló telefonos megkeresésünk volt.

Három darab armatúrába 4x50 cm szalag az 6 méter, ha jól számolom. 7,2 Wattos teljesítménnyel szorozva ez 43,2 Watt.

Ha jóindulatúak vagyunk akkor azt mondhatjuk, hogy a LED kb 2x jobb fényhasznosítású a kompaktnál (nyilván itt a fényirányítottsága is bele van számolva), akkor azt mondhatjuk, hogy a 6 méter RGB szalag kb akkora fényt ad mint, 90 Wattnyi fénycső.

Kelenleg 3x4x18 Watt azaz 216 Wattnyi fénycső világít, tehát az RGB LED szalagnak fele-harmad akkora fehér fénye lesz mint a mostani fénycsöveknek.

Elképzelhető, hogy elég lesz ennyi is, de ha ugyanerre a fényerőre van szükség, akkor én a 4 fénycsöves armatúrákban 2-2 fénycsövet benne hagynék, 2-2 fénycső helyére pedig beragasztanék 2x2 db 50 cm-es szalagot, hiszen egymás mellett is kényelmesen elférnek.

Egymás mellett is csak 2 cm széles a két csík RGB szalag, így a T8 fénycső helyére tökéletes.

Ezzel a megoldással megmaradna külön kapcsolhatón 3x2 db fénycső (6x18W=108W) + az RGB LED szalag 90 Wattnak számolt fénycső teljesítménye, így végeredményben ugyanazt a fényerőt kapják fehér fényben, valamint lehetőség van bármilyen színt beállítani.

Remélem nem volt túl hosszú.

(A fenti számolás hozzávetőleges, semmilyen képlettel alátámasztani nem tudom, de a tapasztalat kb. ezt mutatja.)
#3 - Bols Erik
2010/07/23, 12:25
Nagyon korrekt, összeszedett leírás! Az lenne a kérdésem, hogy az erős LED szalagból melyiket érdemes venni:
3528 SMD 120 led vagy
5050 SMD 30 LED?

Köszönöm!
#4 - Tályai Gábor
2010/07/23, 14:36
Kedves Erik!

Pillanatnyilag a 3528x120-as LED szalag kb 10%-al drágább, és kb 10%-al erősebb az 5050x30-as LED szalagnál.

Tehát sokat segíteni ezzel kapcsolatban nem tudok, ha megéri a kicsit drágább kicsit erősebb fényű akkor 3528x120-as LED szalag, ellenkező esetben 5050x30-as LED szalag.

A fényerőtől eltekintve azt gondolom, hogy az 5050-es típus valamennyivel "messzebbre" világít (az egy pontból induló fényáram 3x akkora), a 3528-as pedig már 1,5 cm-nél kisebb távolságról is egybefüggő fényt ad.

A felhasználás célját is jó lenne tudnom, de remélem ez a válasz is segített.
#5 - Kovács Gábor
2010/07/25, 14:58
Jó napot (3528 - 60 ledes) ledszalagból 2 métert vetem önöktöl az a kérdésem hogy hány amperrel kell meghalytani.A másik pedig az hogy tudnának-e olyan RGB-vizálló ledszalagot gyártani aminek a vizálló anyaga tejszínű vagy króm de legjobb lenne ha tükör színű lenne ha a ledek nem világítanak akkor szinte semmi sem látszik,ez igen csak egyedi lenne.Előre is köszönöm
#6 - Tályai Gábor
2010/08/03, 09:51
Tisztelt Kovács Gábor!

Tükrös felülettel nem, de fekete NYÁK-kal gyártható LED szalag, 50 méter a minimum mennyiség. Ha nincs ennyire szükség, akkor ajánlanám a csináld magad módszert:

A kültéri LED szalag (bármilyen típus 3528 bagy 5050-es akár) felületén a ledek helyét ki kell maszkolni, majd a kívánt színre festeni (fújni is lehet). A felhasználni kívánt festéket minden esetben egy rövid led szalag darabon ki kell próbálni, hogy nem-e lép reakcióba a szilikon vagy műgyanta védőréteggel.
#7 - Rácz Károly
2010/08/22, 11:47
Kicsit fura kérdéssel fordulok Önhöz!

Az újabb autóknál az első lámpák körül, van egy ledes csík, ami helyzetjelzőként funkcionál.
Azt szeretném kérdezni, mivel lehetne helyettesíteni, melyik led szalaggal, ami bírja az autó váltakozó áramát, és hasonló erős fényt ad mint az "Angel" lámpák?
#8 - Tályai Gábor
2010/08/23, 15:36
Tisztelt Rácz Károly!

Az Angel eye autó lámpa világítást vagy ccfl-ből (kompakt fénycső) vagy 3528 SMD LED-ből készítik. A váltakozó feszültség egyenletesen tartására egy stabilizátorra van szükség a ledek elé.

Nem volt furcsa a kérdés :)
#9 - Rácz Károly
2010/08/25, 01:05
Megrendeltem.
Még lenne egy kérdésem: a stabilizátor hűtését meg lehet oldani az autó fém részére csavarozással, vagy nem tesz jót neki a negatív testelés miatt?
#10 - Tályai Gábor
2010/09/01, 08:06
Tisztelt Rácz Károly!

Igen, a stabilizátor hűtését meg lehet oldani a fém részekre való csavarozással.

Remélem tudtam segíteni.
#11 - AG és AJ Bt.
2010/09/07, 13:19
Kedves Gábor!
7 db 40 centi széles 170 magas üvegvitrint szeretnék polcmegvilágítással kivilágítani, szekrényenként 4 csik leddel gondoltam.
Melyik típust rendeljem, ebből hány métert illetve mely tápegységre és forrasztás mentes csatlakozókr van szükségem?
Legyen kedves a számolásban segíteni!Köszönöm: Antal Gábor
#12 - Tályai Gábor
2010/09/08, 18:52
Tisztelt Antal Gábor!

Szerintem a 60 ledes 3528-as leddel szerelt led szalag minden további nélkül megfelelő, elegendő fényt biztosít.

Ami fontos lehet:
- Látszódik-e a szalag (ha igen akkor van barna, fehér, vagy fekete nyákkal készülő led szalagunk, azt a színt kell választani ami a leginkább passzol a vitrin színéhez)

- Mit világítanak meg? Ez a színhőmérsékletet döntheti el:
- Ékszer- arany világítás: meleg fehér LED
- Ékszer- ezüst és fehérarany világítás: hideg fehér LED
- Dísztárgyak világítása: a dísztárgyak színétől függően meleg / hideg fehér LED
- Élelmiszer világítása (pl. hús és péksütemény): meleg fehér LED
stb.

Mennyiségek:
7x40x4 = 1120 cm, azaz 12 métert kell megrendelni a led szalagból. 5 cm-ként vágható, tehát a 40 cm-es szegmensek pontosan megoldhatóak.

Fogyasztás:
A fenti led szalagnak 4,8 Watt méterenként a fogyasztása, így a 12 méter 57,6 Watt teljesítmény felvételű. Ezt meg kell szorozni a tápegységek névleges teljesítménye és leadott teljesítménye közötti különbséggel 57,6x1,25= 72 Watt, tehát legalább 72 Wattos tápegységet kell vásárolni.

Ha a 4 szekrény külön lesz a hálózatra csatlakoztatva, akkor 4 db tápegységre (72/4=18 Watt) lesz szükség.

Remélem tudtam segíteni.
#13 - AG és AJ Bt.
2010/09/09, 15:01
Igen, köszönöm, még a csatlakozókról kérdezném, és arról hogy mi döntse el azt, hohy hány tápra tegyem?
Köszönöm: Antal Gábor
#14 - Tályai Gábor
2010/09/09, 16:39
Tisztelt Antal Gábor!

Leginkább az dönti el, hogy hány tápegységre van szükség, hogy fizikailag egymáshoz képest hol helyezkednek el a polcok.

Ha egymás mellett vannak, akkor 1 db nagyobb teljesítményű tápra, ha egymástól távol (pl. más helyiségben) akkor minden szekrénynek külön tápegység.

Vagy, ahogyan könnyebb kábelezni.

A csatlakozóról szóló kérdését legyen szíves pontosítani.
Érdemes lehet átfutni a LED tápegységek című cikket.

Remélem tudtam segíteni.
#15 - D. László
2010/10/08, 10:13
Üdv!

Pontosan, sértetlenül megkaptam a Led szalagot és a hozzávaló tápegységet! Külön piros pontot érdemelnek a szalagra forrasztott két kis kábelért, így nekem már csak a helyére kellet ragasztanom és bekötni az adapterrel.

A családnak egyre jobban tetszenek a LED-es megoldások, a jövőben biztosan fogok még vásárolni önöktől!

D. László
#16 - Tályai Gábor
2010/10/11, 16:14
Tisztelt D. László!

Köszönjük! Reméljük, hogy hosszú időn keresztül a szoba dísze lesz a LED világítás.
#17 - Tályai Gábor
2010/10/11, 16:16
Sajnos a tesztben még nem szerepel, de megérkeztek a legerősebb LED szalagok!

60 db 5050 SMD LED / méter -> 840 lumen / méter

valamint a 120 ledes 3528-as LED szalagból is érkezni fog beltéri, meleg fehér kivitel is, holnap vagy holnapután.
#18 - László Tibor
2010/11/11, 12:17
Üdv!

Konyhapult megvilágításához szeretnék segítséget kérni.
A fali szekrények aljára kerülne a LED szalag.
A körülbelüli hossz 2m lenne.
Az alsó és felső szekrények távolsága 70cm.

Kérdésem az lenne, hogy elég lenne-e 3528-060-as LED szalag esetleg ez a típus duplán egymás mellett elhelyezve.?

Vagy a inkább a 5050-060as típust válasszam.

Általában ez a világítás a konyha fő világítása mellett menne, mert a konyhapultnál állva pont árnyékoljuk a munkalapot.

Másik kérdésem a nyitva tartás, pénteken meddig tudnám Böszörményben megvásárolni a termékeket?

Üdvözlettel:
László Tibor
#19 - Tályai Gábor
2010/11/11, 19:16
Tisztelt László Tibor!

A 3528x60-as szalag is elegendő lehet, ha az nem akkor van 5050x30-as LED szalag, nem szükséges a legerősebbet választani.

Ezekből is a kültéri, műgyantával bevont kivitelt ajánlanám, azt könnyű tisztítani.

Egyébként ha bejön átvenni a terméket, akkor helyben ki is tudjuk próbálni, van minden LED szalagból beüzemelve is 1-2 méteres darab, meg lehet nézni, hogy melyik legyen.

Hétfőtől péntekig a Kemény J. krt. 18 sz. alatt 8-16 óráig vagyunk.

Remélem segítettem.
#20 - Béres Béla
2010/11/30, 18:58
Tisztelt Anro!

Segítséget szeretnék kérni. Az autóm hátsó üléssorát szeretném megvilágítani a tetőről. A cél, hogy látni lehessen hátul pl olvasás. A tető és az ülőlap távolsága 86 cm tehát maximum ennyit kéne megvilágítani de ugye ha valaki olvasni akarna akkor majdnem a fele távolság lehet kalkulálni. Úgy szeretném megoldani, hogy a jobb illetve bal oldal külön legyen kapcsolható. A kérdés, hogy melyik típusú és milyen hosszú szalagot javasolnak illetve milyen fényerő érhető el? Első közelítésre a black pearl hideg fényűre gondoltam mert az szebben nézne ki a tetőkárpiton mivel a képek alapján nem látszik az elektronika.

Köszönettel, Béres Béla
#21 - Tályai Gábor
2010/11/30, 20:52
Tisztelt Béres Béla!

A Black Pearl megfelelő lehet, bár 50-60 cm-nek lehet karcsú lesz a fénye olvasáshoz. Mivel nem nagy mennyiségről van szó, ha kevés a fény akkor megoldás lehet egy újabb sort ledet felragasztani, a két egymás melletti csíknak már biztosan elégnek kell lennie.

Azt ajánlom, hogy vegyenek belőle 1-2 métert, és próbálják ki felragasztás nélkül. A fényerő is fontos, valamint az is, hogy el tudják-e úgy helyezni, hogy az a vezetőt nem zavarja.

Remélem tudtam segíteni.
#22 - Tályai Gábor
2010/11/30, 20:54
Persze ezért nem kellene este hozzászólást írnom. Innen azt felejtettem ki, hogy azért kellene felragasztás nélkül kipróbálni, mert ha nem megfelelő, akkor a 8 napos elállási joggal természetesen vissza tudjuk venni.
#23 - Bilincsi Gabriella
2010/12/01, 21:18
Tisztelt Gábor!
Ha egy 3,9 m x4,5 m-es nappalit szeretnék Flexi LED szalaggal körben megvilágítani, lehet-e 2 páhuzamos körre bontani, vagy ragaszkodni kell az 5 m-es szalaghosszhoz? Egy adott tápegységhez hány egységet lehet párhuzamosan kötni?
Várom válaszát: Scheierné Bilincsi Gabriella
#24 - Tályai Gábor
2010/12/02, 15:37
Tisztelt Bilincsi Gabriella!

Lehet két párhuzamos körre (vagy annyire amennyire akarják) bontani a LED szalagot, nem kell ragaszkodni az 5 méterhez.


Egy tápegységhez a teljesítménye maximumáig bármennyi párhuzamos kört lehet kötni.

A fenti ~17 méternek kb 80 Wattot a teljesítmény felvétele (3528x60 SMD szalag esetén), egy 100 Wattos tápegység kb. megfelelő lesz hozzá.

Remélem tudtam segíteni.
#25 - Szepesi Gábor
2010/12/06, 23:53
Tisztelt Anro!

Szeretném kérdezni hogy a (Flexi IP68 vízálló LED szalag (5050-060-FN) - hideg Legerősebb)-tipusú szalagból 1 méternél kissebb darabot is lehet e rendelni(akvárium világításhoz kellene).
Köszönöm
#26 - Tályai Gábor
2010/12/07, 10:44
Tisztelt Szepesi Gábor!

A led szalagok 1 méteres egységekben kaphatóak, tehát ennél kisebb szakaszt nem tudunk kiküldeni.

Remélem tudtam segíteni.
#27 - Bilincsi Gabriella
2010/12/07, 18:34
Kedves Gábor!
Párhuzamosan kapcsolt 2x8,5 m-es (5050-030-BN) RGB ledszalagot lehet-e 75W-os (Mean Well 12DG/6A) tápegységgel üzemeltetni vagy 100W-os tápegység szükséges? Ezen kívül kell hozzá még egy távvezérlő (én az Obsess Touch 108 W-os rádiós vezérlőre gondoltam) és csatlakozó dugó vezetékkel.Így már működik is a rendszer vagy szükséges még valami hozzá?
Köszönettel: B. Gabi
#28 - Tályai Gábor
2010/12/09, 16:39
Tisztelt Bilincsi Gabriella!

2x8,5 = 17 méter RGB szalag. Méterenként 7,2 Wattos fogyasztással számolva ez 122,5 Watt. Ehhez legalább 150 Wattos vagy két darab 100 Wattos tápegység illene.

Az Obsess Touch vezérlő 108 Wattos, maximum 15 méter RGB szalagot tud vezérelni. Ennél hosszabb szakaszok bekötése esetén jelerősítő szükséges.

Remélem tudtam segíteni.
#29 - Posgai Imre
2010/12/22, 15:36
Tisztelt Gábor!

Egy olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy én az autóm külső részére szeretnék LED-es világítást (mégpedig a doblemezhez,tehát a felniket világítaná meg belülről).
Ehhez elegendő az IP65-ös,vagy kapható esetleg LED-szalagból IP68 is? Véleményem szerint az utóbbi kellene,mivel itt igencsak ki lesz téve víz,és egyéb behatásnak.

Köszönettel: Posgai Imre
#30 - Tályai Gábor
2011/01/07, 10:22
Tisztelt Posgai Imre!

Elméletileg az IP65-ös védettség is elegendő lenne (a víz szempontjából), azonban a doblemez környékén kifejezetten nagy terhelésnek lesz kitéve a szalag, így én is inkább az IP68-as szalagot ajánlanám.

Remélem tudtam segíteni.
#31 - Kovács Gábor
2011/01/13, 11:38
Boldog Új Évet minde Anro dolgozónak.Tavaj vettem egy méter 120 ledes 9,6W-os szalagot azzal a céllal hogy kiváltsam a 24ledes spotomat az íróasztalomnál.Szerintem nagyon jól sikerült bár a képeken nem látható de ahogyan összeszereltem az 5*24ledet egy panelra ragasztottam egymás mellé megfelelő meghajtással de nagyon melegedett ezért ráragasztottam egy 4mm vastag aluminium lemezt így már csak langyos és a fénye az elképesztő.Azt hiszem hogy a menyezetre is inkáb ilyen nagy négyzeteket rakok fel.Íme a webalbumom címe, fel is használhatják a képeket. http://picasaweb.google.com/107244106055629274259/AsztaliLedlampa500luxFenyero120smdLed?authkey=Gv1sRgCK3bzsP0quvf1AE&feat=directlink
#32 - ANRO Ügyfélszolgálat
2011/01/14, 11:46
Kedves Gábor!

Elsőként köszönjük az újévi jókívánságokat!

A panelre ragasztott LED szalag tényleg nagyon jól funkcionál asztali lámpaként is, gratulálunk az ötlethez és köszönjük, hogy fotóval is illusztrálta a végeredményt! A mennyezetre a szalagok fővilágításként mennének, vagy kiegészítő fénynek? Ha megvalósítja, arról is kíváncsian várjuk a fotókat :)

Üdvözlettel, ANRO Ügyfélszolgálat
#33 - Kovács Gábor
2011/01/14, 12:38
Naná az izzóknak nincsen maradásuk.Természetesen a fővilágítás is, meg a dekor RGB is meg lessz valósítva,és a képeket is felteszem róla.Egy kérdés az autómon oldalt van egy fekete védőcsík ami levehető már régóta gondolkozom hogy RGB szalagot tennék rá persze csak a KRESSZ előírásainak megfelelően használnám max álló üzemben.Elég lenne az IP65 vagy IP68 bár utobbit nem láttam még.
#34 - Tályai Gábor
2011/01/17, 16:01
Tisztelt Kovács Gábor!

Oldalcsíkhoz az IP65-ös szalag is megfelelő lehet, ott nem fog megállni a víz vagy a sár. Sárvédő belső felületére viszont minden esetben IP68-as szalagot szoktunk ajánlani. A héten lesz elméletileg kültéri RGB szalagunk (IP68) fekete színű NYÁK-kal, ha ez szempont.

Remélem tudtam segíteni.
#35 - Miklós Tibor
2011/01/25, 19:29
Szeretném megkérdezni,hogy növények kiegészítő világításának hideg vagy melegfényű ledet vegyek?
Köszönettel:Miklós Tibor
#36 - Tályai Gábor
2011/01/26, 08:13
Tisztelt Miklós Tibor!

Növekedési szakaszban a hideg fehér fényű a jobb, érlelési szakaszban a meleg fehér fényű a jobb hasznosítású termesztés esetén. Szobanövényeknél (ahol nem az életciklus gyorsítása a lényeg) tulajdonképpen mindegy, a lakás színeivel hangulatával harmonizáljon.

Remélem tudtam segíteni.
#37 - Kovács Gábor
2011/01/28, 12:49
Jónapot,szóval van a konyhapult alatt a 2méter melegfehér ledszalag 12V-os táppal, és szeretném mozgással aktiválni.Eddig úgy tudtam hogy csak relés mozgásérzékelővel lehet,de itt van önöknél következő: Mozgásérzékelő Slick (LED, kompakt is!) akkor ez viszi? Azért úgy általában jó lenne ha a mozgásérzékelőknél feltüntetnék hogy relés,triakos vagy tirisztoros müködésű. Az RGB szalaguk (IP68) fekete színű NYÁK-kal, az szuper lenne. Előre is köszönöm.
#38 - Tályai Gábor
2011/01/31, 15:32
Tisztelt Kovács Gábor!

A Slick mozgásérzékelő biztosan jó lesz, de a többi mozgásérzékelővel sem volt még eddig probléma kis terhelésnél sem (1-2 méter LED szalagot már többen vittek ilyen üzemre, fotót is kaptunk róla vissza).

A működési elvről szóló kérdését továbbítottuk a beszállító felé, amint megkapjuk a választ, feltüntetjük a mozgásérzékelő mellett, hogy relés, triakos illetve tirisztoros működéseű-e.

Remélem tudtam segíteni.
#39 - Szakály Tamásné
2011/02/10, 15:11
Kedves Gábor! Szeretném megkérdezni, hogy a (12VDC/1A/12W)ipari led tápegységet be tudjuk-e szerelni pultvilágításhoz? Két méter 3528/60 led smd vízálló ledszalaghoz kellene.Köszönettel: Sz. Tamásné
#40 - Tályai Gábor
2011/02/10, 16:22
Kedves Szakály Tamásné!

Igen, be tudják szerelni, azonban arra ügyelni kell, hogy az ipari tápegységekből csak úgy kilógnak a drótok. Érdemes tehát olyan helyre tenni, ahol biztosan nem nyúl bele az ember, pl szekrény teteje, vagy külön doboz valahol a bútorban. Az érintésvédelmen kívül egyébként nincs akadálya.

A 2 méter 3528x60-as szalag fogyasztása 9,6 Watt, így a 12 Wattos tápegység pontosan megfelelő hozzá.

Remélem tudtam segíteni.
#41 - Szakály Tamásné
2011/02/10, 17:50
Köszönöm a segítséget, jó hogy van egy olyan fórum, ahol az ember gyorsan és segítőkészen kap választ a kérdéseire.
Mégegyszer nagyon köszönöm!
Üdv.: Szakály Tamásné
#42 - Pásztor Szilárd
2011/03/18, 13:29
Tisztelt Tályai Gábor!

Elkezdtem méricskélni különböző LED szalagokat, és hajmeresztő eredményeket kaptam. A legerősebb, 5050*300-as, 5m-es szalagra (60 wattos, stabilizált 12V-os táppal) 2,35 ampert mértem, ami mindössze 28 watt ahelyett a 72 helyett, amit a gyártók megadnak. A kisebb ledekből álló ugyanilyen szalagra (3528/1210*300) 1,15 amper lett, azaz a nagynak a fele. És ez még csak a felvett teljesítmény, a kis ellenállások miatt a leadott teljesítmény ennél valamivel nyilvánvalóan kisebb.

Mindezeket csak azért írom le, mert érdemes tisztán látni, nekem is a táp és a szalag méretezésekor tűntek fel ezek a hatalmas különbségek.
#43 - Tályai Gábor
2011/03/21, 08:09
Tisztelt Pásztor Szilárd!

Megmértem egy tekercs 5050x30-as szalagot és 35,2 Wattot mértem.

3528x120-as szalag teljesítményét is megmértem, most hirtelen csak 1 méteren, de 9,4 Watt lett a vége.

Az 5050x60-as szalagot pedig próbálja meg mindkét végén betáplálni és meglesz a teljes teljesítmény.

Remélem tudtam segíteni.
#44 - Pásztor Szilárd
2011/03/21, 22:34
Tisztelt Tályai Gábor!

Köszönöm a választ. Arra gyanakszom, hogy valami esetleg nem jól van a szalagon bekötve. Az 5050x60-as szalagon 5 centinként van 3 led sorbakötve, ezek között pedig ledenként 1 db 151-es jelzésű ellenállás, áramvédelemre. Ennek így kell lennie?
Az 5 méter szalagot megtáplálva a stabil 12V-os táp ellenére a szalag végén 9,5V feszültség mérhető, azaz nagy vesztesége van. Méterenkénti külön betáppal majdnem a kétszeresére nő a felvett áram.
#45 - Zsülbül
2011/03/22, 17:24
Szia Gabi!

Kérdeznék két dolgot: mikor méritek már meg a LED szalagok fényerejét egy luxmérővel? Ott van az asztalodon minden hozzá :)

A másik OFF.

OFF ON
Megvettem a Crysis 2-őt, de nem tudom telepíteni :(

OFF OFF

Köszi!
#46 - Tályai Gábor
2011/03/22, 17:34
Szia Zsé!

Ha legközelebb nálunk jársz, akár meg is mérheted, ott van minden az asztalomon hozzá, te jobban rá is érsz :)

A viccet félretéve, szeretném a jövő héten megmérni a LED szalagok fényerejét, ha már megvettük azt a jó kis Testo luxmérőt.

OFF:
Az új Crysis 2-t hiába vetted meg ma (március 22-én), március 24. előtt nem lehet aktiválni. Telepíteni igen, de játszani nem. Az sem segít ha visszaállítod a dátumot, lévén internetes kapcsolat kell hozzá, addig szerintem nem mennek az aktiválást végző szerverek sem. Így lesz belőle neked Gábor napi ajándék :D

Szia!
#47 - Tályai Gábor
2011/03/22, 17:54
Tisztelt Pásztor Szilárd!

Ha 9,5 Voltot mér, akkor túl nagy a vesztesége a szalagnak, több helyről kell betáplálni. Általában 2.5 méterenként elegendő a legerősebb szalagot is betáplálni.

A LED szalagja egyébként valószínűleg jól van összerakva.

Remélem tudtam segíteni.
#48 - Horváth Róbertné
2011/03/29, 10:19
Üdvözlök mindenkit!

A kérdésem valószínű butaság lesz,de kérem nézzék el nekem!
A LED szalagok fogyasztása 1 órára vonatkozik,vagy 24 órára?
#49 - Tályai Gábor
2011/03/30, 10:46
Tisztelt Horváth Róbertné!

Igen, méterenként és óránként.
Pl. egy 3528x30 Ledes szalag 2,4 Wattot fogyaszt óránként, ebből 10 métert felszerelve (24 Watt), ~41 óra világítással fogyaszt el 1 kW áramot, ez pillanatnyilag 45-50 Ft körül van.

Napi ~4 óra világítással számolva ez 30 nap alatt 2,8 kW, azaz ~130 Ft-al terheli meg a havi villany számlát.


Remélem tudtam segíteni.
#50 - Somlai Norbert
2011/04/22, 22:44
Valami nekem nem stimmel a számokkal. Vettem egyet az akciós 5050/30-as RGB LED szalag szettből, ez a cikk szerint 5x420 = 2100 lumen, ami kb. 5x40W-os hagyományos izzónak felel meg. Ehhez képest érzésem szerint egyetlen 60W-os izzó fényerejét látom. Félhomálynál kicsit erősebb fény van a 20 m2-es szobában, már lehet olvasni, de még kellemetlen. Ha felkapcsolom helyette a rendes világítást (4x20W halogén), akkor legalább kétszeres fényerőt érzékelek.

(A LED-ek direktben, enyhén lefelé irányítva világítják meg a szobát a függönykarnisról. Fehér fényt használok, a legerősebb fokozaton.)

Valamit félreértettem?
#51 - Tályai Gábor
2011/04/26, 08:16
Tisztelt Somlai Norbert!

A gyártók előszeretettel adják meg a fényáramot az alábbi formában:
1 LED chip teljesíténye x darabszámmal, színtől függetlenül.

Ebben az esetben 14 lumen x 60 db = 840 lumen a fényerő (fehér szín esetén)

A színes ledek azonban alacsonyabb fényárammal rendelkeznek, ezt sajnos mérni nem tudjuk, így a gyártók által megadott adatokat használjuk. Az RGB szalag fehér fénye 1 db zöld, 1 db piros, 1 db kék led színéből adódik össze, ellentétben az eleve fehér led szalaggal, ahol nem három különböző színű, hanem három egyforma színű ledből áll egy 5050-es chip.

A fenti cikkből idéznék:

"Az RGB LED szalagok a nagy fényerejű 5050-es SMD ledeknek köszönhetően önálló világításként is megállják a helyüket. Természetesen olvasáshoz, munkavégzéshez ez a fény kevés, de a nagy fényerőt nem igénylő tevékenységekhez tökéletes."

Ez kb. annak felel meg amit Ön is írt: "már lehet olvasni, de még kellemetlen"

Remélem tudtam segíteni.
#52 - Somlai Norbert
2011/04/26, 15:10
Kedves Gábor,

Köszönöm, nagyjából ugyanarra jutottunk a számításokban, már csak azt kellene megmagyaráznunk, hogy 2100 lumen LED szalagon miért tűnik sokkal gyengébb fénynek, mint egy 150W-os izzóé. Vagy valamilyen szubjektív érzékelési oka van, vagy az RGB szalag mégsem tudja a 14 lumen/LED fényerőt, fehér színnél sem. Érdekes lenne összevetni egy fehér ledes szalaggal fényesség tekintetében.

Üdv, Norbert
#53 - Tályai Gábor
2011/04/28, 13:35
Tisztelt Somlai Norbert!

Ennek az az oka, hogy a 14 lumen akkor érvényes, ha az 5050-es chip mindhárom ledje fehér színű. Ám ebben az esetben az egyik kék, a másik zöld, a harmadik piros. A fehér szín ezeknek a ledeknek az egyidejű kapcsolásával jön létre, de így egy chip teljesítménye biztos nincs 14 lumen. A fehér színű szalagnak nagyobb fénye van.

Készítjük a LED szalagok fényerő táblázatát (luxmérővel fogjuk megoldani, csak kicsit lassan haladunk a beméréssel), mert a gyártók által megadott lumen értékek kétségesek, ebben az RGB szalag esetében pedig biztosan nem helyesek.

Remélem tudtam segíteni.
#54 - Takács Attila
2011/05/08, 12:55
Egyszerű kérdésem
Akvárium világításhoz tudom használni.
Pl. több méteres szalag egymás mellett variálva. Lenne elég fény?
Köszönettel Takács Attila
#55 - Tályai Gábor
2011/05/10, 09:16
Tisztelt Takács Attila!

Igen, lesz elég fény.

1 méter LED szalag (3528x120) fényárama ~500 lumen, 1 db 60 cm-es 18 Wattos fénycső ~1300 lumen, a megvilágítás ereje azonban a LED irányított fénye miatt közel azonos (80-90%-a a fénycsőnek).

Remélem ez segített valamennyit.
#56 - Juhász András
2011/07/13, 22:12
Üdvözlet!

Lenne egy két kérdésem. LED-es akvárium világítást tervezek összerakni. Amit kinéztem, az ez a szalag: Flexi LED szalag beltéri (5050-060-FN) - hideg Legerősebb! Ebből tervezek 5m-t venni és 50cm-s csíkonként szeretném felragasztani a neki szánt aluminium armatúrára(Power Ledeket is néztem, de nem akarok bajlódni a hőelvezetéssel)
Ez így összesen kb. 4200 lument jelent és ez nem sokkal(kb. 1000lm) marad el, egy 70W teljesítményű fémhalogén izzóétól, nekem pedig kb. ekkora fénymennyiségre lenne szükségem.

A kérdéseim a következők:

- olvastam, hogy 50cm-ként vannak a szalagon a forrasztási pontok. Ettől itt még darabolható és forrasztással hidalható?

- mivel akváriumról van szó nem szerencsés, ha egyszerre hirtelen zúdul az élőlényekre ez a fénymennyiség, tehát elosztva, 2x2,5m-t külön szeretnék kapcsolni. Ehhez elég lenne nekem 2db ilyen táp: Tápegység 12 Voltos LED-hez ipari (12VDC/3A/36W), vagy nagyobb teljesítményűre lenne szükség? Esetleg tud-e ajánlani olyan szerkezetet, amivel megoldható lenne, hogy mondjuk bekapcsolás(időzítővel fog történni) után a LED-ek akár fél óra elteltével érjék el a maximális fényerejüket, mert akkor elég lenne 1db 6A-os táp is, ha jól gondolom.

- A fenti tápokat használva is 2,5m-ként párhuzamosan kell kötni a tápegységhez a szalagokat?

Válaszait előre is köszönöm és bocs a sok kérdésért, de eddig csak fénycsöves rendszereket használtam az akváriumaim felett és ez a LED-es téma egyelőre nem teljesen tiszta :)
#57 - Tályai Gábor
2011/07/19, 08:00
Tisztelt Juhász András!

- Igen fél méterenként vannak forrasztási pontok, itt is forrasztható, még könnyebben mint a sima vágási pontoknál, lévén már ónozott felületre kell dolgozni.

- Az 5 méter 14.4 Wattos LED szalag össz teljesítménye 72 Watt. Az egyenáramú tápegységek hatásfoka ~80% körül alakul, így a 2x36 Wattos tápegység kicsi lesz neki. Egy 100-120 Wattosat, vagy 2 db 50-60 Wattosat kellene választani helyettük.

- Nem szükséges 2.5 méterenként párhuzamosan csatlakoztatni, de a ledek élettartalmát növeli, ha jobban el van osztva a teljesítmény, így azt ajánlanám, (főleg ha van hely hozzá), hogy a 2.5 méteres szakaszokat elején is, végén is csatlakoztassa a tápegységre.

Semmi probléma, én az akváriumokhoz nem értek:)
#58 - Szegedi Dániel
2011/07/29, 19:35
Hello!

Azzal a kérdéssel fordulok magukhoz, hogy egy stukkó mögé rejtett világításba melyik szalag lenne a megfelelő? 5050 RGB 30 led/m vagy 3528 as szalag szintén 30 leddel vagy ha ez kevés akkor a 3528-as 60 leddel elég lenne? A lényeg, hogy egyenletesen terülő fényt szeretnék, nem ez lenne az elsődleges világítás, csak a design miatt. És lenne még egy homályos pont mégpedig az, hogy ugye mindegyik szalagon állítható a fényerősség, nem csak az RGB szalagokon?

Remélem nem kérdeztem marhaságokat. A válaszokat előre is köszönöm
#59 - Tályai Gábor
2011/08/01, 08:04
Tisztelt Szegedi Dániel!

Amennyiben csak dekorációs világításra kell a LED szalag, úgy a legolcsóbb 3528x30-as kivitel is tökéletesen megfelelő.

Fényerőt minden 12 Voltos LED terméken lehet szabályozni, így a sima egyszínű (3528x30/60/120) és az RGB (5050x30/60) szalagokon is.

Remélem tudtam segíteni.
#60 - Hornung Alfréd
2011/08/02, 20:35
Tisztelt Tályai Gábor!
Ebédlőmben gipszkarton állmennyezet alá 4x3,6 m ledszalagot építéenek be 3528x60-as típusból. A kérdésem a következő lenne milyen trafoval tudnám megoldani a szalag üzemeltetését, sajnos a párkányom belső szélessége 5 cm magassága, 2 cm, ami elrejti a szalagot, és a trafot. Az a trafo ami ehhez a szalag betápjához elegendő lenne sokkal nagyobb méretű, tudna e kisebbet ajánlani, vagy hogyan lehet megoldani ezt a problémát. Köszönettel: Hornung Alfréd
#61 - Tályai Gábor
2011/08/04, 16:18
Tisztelt Hornung Alfréd!

A 14,4 méter 3528x60-as szalag ~70 Watt teljesítmény felvételű, azaz egy 100 Wattos tápegység szükséges az üzemeltetéséhz.

Sajnos a 2 cm kevés ahhoz, hogy bármilyen tápegységet (akár több kicsit) is elhelyezzenek.

A megoldás az ilyen esetekben az szokott lenni, hogy a tápegység lekerül a padló közelébe (vagy szekrény tetejére, stb.), a 12 Voltos ágat pedig az egyik sarokban fel kell vinni.

Remélem tudtam segíteni.
#62 - Budavári László
2011/08/11, 22:38
Tisztelt Tályai Gábor!

Köszönöm a részletes ismertetőt. Gyakorlati kérdésem, tapasztalatom van amiven a segítségét kérem.

A LED szalagok csomagolásán (konkrétan az 5050-es 60 LED/m) szerepelnek a teljesítményadatok. Pl. az említett típus esetében 12 DCV, 14.4W/m, 60LED/m.

Én általános villanyszerelő vagyok, a szakismereteim alapján (amik lehet a LED-ek esetében bővítésre szorulnak) ez azt jelenti, hogy 1.2 DCA az 1 m-es LED szalag áramfelvétele. 12Vx1.2A=14.4W

A fő gondom az, hogy (szerintem) ez csak papíron vagy elvileg van így, ugyanis méréssel már értékeket kapok.

Konkrétan LED ipari tápegységre kötve a LED szalagot és DC feszültség és áram mérővel mérve, 12 DCV esetén:

5m LED szalag - 4.2A - 50.4W - 10.08 W/m
3m LED szalag - 2.8A - 33.6W - 11.2W/m
1m LED szalag - 1.0A - 12W - 12W/m
5 cm LED szalag (3 LED) - 0.06A - 0.7W - 14.4W/m

Ebből arra a következtetésre jutottam, hogy a LED szalag
(gyártói/kereskedői) teljesítménye csak 5 cm-enként megtáplálva adódik ki, nagyobb hosszban kisebb teljesítmény és az ezzel járó áramfelvétel adódik. (Pontosabban most látva a leírásból, 0.24 W/LED = 14.4 W/60LED)

Gondolom ez azért is van, mert a szalag hosszán keletkezik feszültségesés, pl. az 5m-en épen 1 volt vagyis míg az eleje 12V-ot a vége már csak 11V-ot kap.

Nos most jön az ebből következő fő kérdésem azon túlmenően, hogy jól számoltam, következtette-e?

Én 2.9 méter LED-et mérve, 12V-on 2.7A áramfelvételt kaptam, így rákötöttem egy 12V-os 36W-os, 3A-es névleges terhelhetőségű LED tápegységre. Ezzel a 2.7A-es terheléssel, 90%-ra megterhelve a 3A-es tápegységet.

Túlterheltem-e a tápegységet? (Konkrétan és általánosságban ha ezzel a módszerrel mérek és méretezek más LED / tápegység esetében.)

Papírforma szerint igen, mert 2.9m x 14.4W = 41.76 W - 3.48A a tényleges mért fogyasztás szerint azonban nem.

Köszönettel a véleményezést:
Budavári László
#63 - Budavári László
2011/08/11, 22:49
Tisztelt Tályai Gábor!

Még egy észrevétel, kérem ezt is véleményezze.

Ön írta fentebb:
"Pl. egy 3528x30 Ledes szalag 2,4 Wattot fogyaszt óránként, ebből 10 métert felszerelve (24 Watt), ~41 óra világítással fogyaszt el 1 kW áramot,"

Szerintem itt tévedés van, de lehet, hogy én vagyok az aki téved...

A 2.4 W/m - 24W/10m a szekunder vagyis a 12 V-os oldalra igaz, a primer 230 V-os oldalra nem!

Méréseim alapján a LED-es tápegységek a 230V-os oldalon a 12V-os oldal áramfelvételének az 1 tizedét fogyasztják. Vagyis ha 24W-os a LED fogyasztása akkor a folyó áramerősség 24/12=2A a 12V-os oldalon. Ekkor a 230V-os oldalon vagyis a hálózaton 0.2A az áramfelvétel. ez 230x0.2=46W-nak felel meg.

Ez igazából egy következő kérdésem is lehetne, mert úgy látom a kereskedők azt mondják pl. 24W-os LED-re, hogy ez 24W-ot fogyaszt, holott valójában a dupláját, 46W-ot. Legalábis amit a villanyóra alapján majd fizetni kell az elektromos műveknek.

Kérem segítsen, hol van itt a hiba ha va negyáltalán?

Üdvözlettel:
Budavári László
#64 - Tályai Gábor
2011/08/12, 08:13
Tisztelt Budavári László!

Örülök vitaindító hozzászólásának, és előrebocsájtom, hogy a tévedés jogát én is fenntartom :)

Az 5050x60 SMD LED szalagról nem nyilatkoznék, majd még méregetek én is egy kicsit, ez a típus egy kicsit az állatorvosi ló esete. A LED tápegységes fórumban is feszegeti ennek a típusnak a határait egy kedves olvasónk.

Azt viszont nem tudom megerősíteni, hogy 10 méter 2,4 Wattos szalag 48 Wattot fogyasztana, avagy a mi fogyasztásmérőnk nem jó.

Méréseim alapján a LED-es tápegységek a 230V-os oldalon a 12V-os oldal áramfelvételének az 1 tizedét fogyasztják.

Ezt nem teljesen értem, hiszen inkább az 1 huszadát kellene fogyasztaniuk.

P=U x I
24 Watt = 12 Volt x 2 Amper (kisfeszültségen)
24 Watt = 230 Volt x 0,104 Amper (hálózati áramon)

Ennyi rémlik a fizikaórákról, kb. ennyit mutat a fogyasztásmérőnk is (ami nem hitelesített mérőműszer, de legalább nem kínai, hanem német gyártmány.)

De, minden fizikát félretéve:
Sajnos a LED-nek magyar nyelvű irodalma igen kevés, így én amennyit tudok, jellemzően külföldi gyártói oldalak, illetve szintén külföldi LED-es fórumokból szedem össze. Az 5050x60-as szalag fogyasztása máshol is slágertéma, egyesek szerint nem is kellene megengedni a 60 db ledet méterenként, csak maximum 48 db-ot.

Mindazonáltal a többi szalag fogyasztása nem téma, így a nagy számok törvénye alapján nem gondolom, hogy pl. a 3528-as, 30 ledes szalag üzemeltetése kétszer annyiba kerülne. Az angol, spanyol, német, vagy más európai vásárlók évek óta használják ezeket a termékeket, ugyanezzel a teljesítmény adatokkal, így gondolom már felemelték volna a szavukat, ha nem így lenne.

Ettől függetlenül a témát nyitva hagynám, bárkinek, bármilyen használható tapasztalata van ezzel kapcsolatban, kérem segítsen.

Sajnos nem tudom megállapítani, hogy hol a hiba. Mivel írta, hogy villanyszerelő, nem tételezem fel, hogy hibásan mért, a mérőeszközét sem szeretném látatlanul pontatlannak nevezni.

Esetleg a tápegység hatásfokával számolt?
#65 - Lovász Bálint
2011/08/16, 09:46
Jónapot!
Arra lennék kiváncsi hogy a LED szallagot fellehetne ragasztani egy motor aljára is?
Ha meg lehetne oldani akkor melyiket gondolná megvalósíthatónak ez a két fajta öttlet közt!?
1. a LED szalagot az akumulátorra csatlakoztatni!(ezzel az a gond hogy ha gyujtáson lenne folyamatosan égne!)
2. a LED szallagot felvezetni a kalaptartóba és ott egy 2állású kapcsolóval lehetne ki és bekapcsolni a napszaktól függően(ezzel az a gond h felkéne furni egy lyukat a kalaptartóba amin fell lehetne vezetni)
Előre is köszönöm(én a 2.felé hajlanék)
#66 - Tályai Gábor
2011/08/16, 12:52
Tisztelt Lovász Bálint!

Igen, fel lehet ragasztani, de mindenképpen az IP68-as kivitelt ajánlom, ami sokkal masszívabb, kevésbé sérül.

A felfogatáshoz az öntapadós hátoldal csak rövid ideig lesz megfelelő, lévén a viszonylag nagy mechanikai igénybevételnek.

Nem tudom, milyen hőmérsékletek érik a motor alját, de 60-70 C° fölött a ledek károsodnak.

Én a 2. ötletet választanám, egy kapcsoló minden esetben csak jól jöhet.

Remélem tudtam segíteni.
#67 - Hrabovszki Viktor
2011/09/24, 08:03
Tisztelt Tályai Gábor!

Érdeklődni szeretnék, hogy Ön szerint konyhai munkapult megvilágításhoz elégséges-e a 9,6W teljesítményű szalagból egy 1,5 méteres darab? A felső szekrény aljára lenne ragasztva, ami kb. 55-60cm távolságra lesz a munkapulttól.
Eddig a régi szekrény felső része alatt volt a falon egy 15W-os fénycsöves világítás, ami szó-szó éppen, hogy elég volt, de inkább nem.
Előre is köszönöm mielőbbi válaszát.
#68 - Tályai Gábor
2011/09/29, 12:26
Tisztelt Hrabovszki Viktor!

Mivel a fénycsövek és a LED szalagok energiahasznosítása kb. ugyanannyi (~70-90 lumen/Watt), így azt tudom mondani, hogy 15 Wattnyi fénycső kiváltásához kb. 15 Wattnyi LED-re lesz szükség.

Tehát energiát nem fog tudni vele megtakarítani.
#69 - Hrabovszki Viktor
2011/09/30, 19:18
Közben meg is kaptam a megrendelt led szalagot és odapróbálva a szekrény aljára, megfelelő fényerőt produkál.
Ugyan energiát tényleg nem takarítok meg az eddigi fénycsőhöz képest, viszont a hosszabban szórt erősebb fénynek köszönhetően szemkímélőbb is lett a megvilágítás.
A fél méteres darab pedig a maga ~5W-jával simán lepipálja az elszívóban lévő 40W izzót.
#70 - Tályai Gábor
2011/10/03, 11:25
Tisztelt Hrabovszki Viktor!

Örülök, hogy megfelelő lett a ledes világítás, annak ellenére is, hogy kicsit ezek szerint későn válaszoltam :)

Köszönjük megrendelését!
#71 - Vadnai Zolán
2011/10/07, 20:09
Sziasztok!

Lenne pár laikus kérdésem :)
Van egy szobám amiben a falak 360x204 cm esek. A kérdésem az lenne, hogy ha körberaknám Flexi LED szalag beltéri (3528-060-FN) - fehér (hideg) leddel, kb. milyen fénye lenne? ne lument mondjatok, mert az nekem kínai :) A másik kérdés, hogy az 5 méteres darabok bekötése az szentírás? mert kb nekem úgy jönne ki, hogy ~560 cm egy ágra.

Szerintetek ez így működőképes összeállítás? :

LED szalag dimmer (12V DC) - rádiós távirányítóval - 96 Watt
Tápegység 12V-os LED modulhoz (12VDC/5A/60W)
Tápegység átalakító flexibilis LED szalaghoz
GTLED forrasztásmentes sarokelem 3528-as LED szalaghoz
Flexi LED szalag beltéri (3528-060-FN) - fehér (hideg)
#72 - Vincze Zoltán
2011/10/16, 00:02
Üdv!
A 60 led-es 5050-es LED szalagot rendeltem, most volt alkalmam kézbe venni, meghajtani.
Ezt: http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/4958

Itthon Cree MX3-as led-eket használok világításra, azokkal hasonlítottam ösze.

Két észrevétel:
- Ez nem melegfehér. 3000 - 3300K körül van a fénye. Az említett CREE LED 2600-2700K a színhőmérséklete - annak olyan hatása van, mintha izzó világítana. Ennek a szalagnak sokkal hidegebb a fénye.
- a 840 lm fényerőt hogy számolták ki - vagy mérve volt? Nem hiszem, h nyom ennyit.
#73 - Tályai Gábor
2011/10/17, 08:04
Tisztelt Vincze Zoltán!

- Igen, 3000 Kelvines, mint az az Ön által belinkelt termék adatlapján is olvasható. De attól még meleg-fehér, lévén a 2700-35/3700 Kelvinig meleg-fehér, tehát sárgás színű a fény.

- Gyári érték, de az 5050 SMD chip fényteljesítménye 14 lumen / darab. Ezen a szalagon 60 db ilyen chip van, 60 x 14 = 840 lumen.

Nincs értelme egy világítási célú lencsés Cree chipet összehasonlítani egy 5050 SMD chipes LED szalaggal, lévén nem is egy célra készültek, illetve nem egy kategóriában versenyeznek.

Remélem tudtam segíteni.
#74 - Bodnár István
2011/10/20, 18:54
Tisztelt Tályai Gábor!
Egy előtetőn lévő kültéri feliratot szeretnék megvilágítani zöld fénnyel. A felirat az előtető végétől vagyis az eresztől kb 20 cm-re van visszafelé. Az elképzelésem az volt, hogy az ereszre ragasztok egy ledcsíkot a felirat felé irányítva. Ön szerint ez kivitelezhető így? Ha igen milyen ledszalagot ajánl?Ledszalaggal elérhető homogén fényszórás vagy mindenképpen pontokba fogja szórni a fényt? A felirat kb 30 cm magas és 3 m hosszú. Nem akarom, hogy több 100 méterről észrevegyék, de szeretném azért, hogy valamennyire sötétben is olvasható legyen.

Várom válaszát!
Köszönöm!
#75 - Tályai Gábor
2011/10/24, 12:49
Tisztelt Bodnár István!

- Az elképzelésem az volt, hogy az ereszre ragasztok egy ledcsíkot a felirat felé irányítva. Ön szerint ez kivitelezhető így?

- Igen, teljesen jó.

- Ha igen milyen ledszalagot ajánl?

- Mindenképpen kültérit, pl. a 3528x60-as típus nekem megfelelőnek tűnik erre a célra.

- Ledszalaggal elérhető homogén fényszórás vagy mindenképpen pontokba fogja szórni a fényt?

- A led szalagokon lévő led chipek 120°-os sugárzási szöggel rendelkeznek, így elmondható, hogy a ha a szalagon lévő két led közötti távolságnál kétszer messzebbre van a megvilágított felület akkor már homogén a fény. (Például a 3528x60-as szalagon 1.3 cm-re vannak a ledek egymástól, így 2.5 cm-ről már homogén fényt ad.)

Remélem tudtam segíteni.
#76 - Bodnár István
2011/10/25, 09:44
Köszönöm szépen!
#77 - Vadnai Zolán
2011/10/26, 10:30
Sajnos nincs válasz a kérdésemre :(
#78 - Tályai Gábor
2011/10/26, 17:02
Kedves Vadnai Zolán!

Elnézését kérem, kimaradt a hozzászólása, de köszönöm, hogy jelzett.

11.3 méter 3528x60-as LED szalag fényereje a ~7m3 m2-es szobában: lumenben könnyebb lett volna :) de:
Ez 55 Wattnyi LED-et jelent. A LED-eknek durván 8-10 szeres a fényhasznosítása a sima izzókhoz képes, így kb. ~400 Wattnyi izzónak felelne meg, ha lefelé világítana.

Azonban fölfelé fog világítani, a megvilágítás nem direkt lesz, hanem a visszavert fény jelenik meg a szobában. A visszaverődés hatékonysága persze ezer dologtól függ, pl.: falszín, mennyezetszín, mennyezettől való távolság, a szalag esetleges dőlésszöge, stb. így 30-70%-os veszteséggel lehet kalkulálni. A legrosszabb esetben is 400*0.3 = 120 Wattnyi fényforrásnak felel meg a fénye. Azaz valóban ajánlott hozzá a fényerőszabályzó, hogy hangulatvilágítás legyen belőle :)

Persze a megvilágítás szórt lesz, így más a fényérzet mint egy 120 Wattos izzónál.

Az összeállításról:
minden rendben, a 60 Wattos tápegység egy kicsit karcsú lesz a feladatra, 60*0,8=48 Watt a hasznos teljesítménye.

5 méteres szakaszok: jó lenne tartani. Az egyszerű érthetőség kedvéért: a tekercs legelső szegmensén az összes árammennyiségnek át kell jutni a tekercs legutolsó szegmenséig (elsőtől az utolsó LED-ig). A szakasz hosszának növelésével az első LED-en áthaladó áram mennyiségét is növeljük, ami melegedéshez, majd idő előtti meghibásodáshoz vezethet.

Ezt úgy szoktuk megoldani, hogy a tápegységhez közel szereljük fel a rövid darabokat (a 60 cm-est), majd ennek folytatásaként az 5 méteres tekercset, így csak egy 60 cm-es vezetéket kell betoldani. Ezt meg lehet a táptól kétfelé (jobbra-balra) indulva tenni, így 120 cm vezetékből megvan.

Remélem segített és elnézését kérem, de elbambultam :)
#79 - Krisztin Kriszián
2011/11/30, 22:07
Tisztelt Tályai Gábor Úr!

Segítségét kérném a következőkben: szeretnék a hálószobába, amely 13m2 egy kiegészítő, hangulatvilágítást. A mennyezeten van egy álmennyezet, ide szeretném felragasztani a led szalagot, amely meleg fehér lenne. Az egyik oldala 260cm a másik 290 cm hosszú. Kérdéseim: 30-as (3528-030 FN) vagy 60-as (3528-060 FN) led-et ajánl?Technikailag hogyan lehet megoldani, hogy az 5m-es szalagot valahogyan toldani kellene?Hol lenne célszerű toldani?
A szalaghoz milyen kiegészítőt kell választani ( pl.tápegység stb.)?
Válaszát előre is köszönöm!
#80 - Tályai Gábor
2011/12/05, 08:18
Tisztelt Krisztin Kriszián!

Tehát összesen 11 méter LED szalag kerül beépítésre (2x260 cm és 2x290 cm). Ebben az esetben kiegészítő hangulatvilágításnak a 30 ledes is elég lehet.

Az 5 méteres LED szalag tekercsek mindkét végén található bekötővezeték, így kettévágva egy 5 méteres tekercset, mindkét darab közvetlenül csatlakoztatható a tápegységre. A oldást nem teljesen értem, lesz 2 darab 5 méteres, és egy 1 méteres szakasz, a sarkokat pedig sarokelemmel lehet megoldani.

Tápegység: 11x2,4 = 26,4 Watt a felvett teljesítmény, így 36 Wattos tápegység az ami teljesítményben megfelelne.

Remélem tudtam segíteni.
#81 - Krisztin Kriszián
2011/12/05, 22:37
Tisztelt Tályai Gábor!

Elnézését kérem, félreérthetően fogalmaztam a méreteket illetően. A szobának nem mind a négy falára, csak kettőre lesz hangulatvilágítás. Az egyik oldala 260cm, a másik oldala 290cm.A két falsík, egymással 90 fokos szöget zár be. Tehát ha létezne 5.5m-es szalag akkor egyben az volna a legjobb. Mivel csak 5m-es kiszerelésben olvastam ezért nem tudom, hol és hogyan lenne célszerű toldani, valamint milyen megoldás lenne a leghatékonyabb.
Kérem szíveskedjen megírni a fentiek alapján milyen megoldást javasol.
Előre is köszönettel:Krisztin Krisztián
#82 - Tályai Gábor
2011/12/08, 11:32
Tisztelt Krisztin Kriszián!

Elnézést a késői válaszért.
Ebben az esetben a 60 ledes szalagot tudnám ajánlani.

5.5 méter esetén 6 métert tudunk küldeni. Az 5 méteres tekercs mindkét végén van betáp vezeték, az 1 méteres szakasz egyik végén szintén lesz egy. Így túl sok toldásra nem lesz szükség.

Pl. a sarokból indulva, közvetlenül a tápegységre csatlakoztatható először a 290 cm-es darab, majd a másik irányba először az 50 cm-es darabot, majd az 5 méteres tekercs 210 cm-es maradékát. Ebben az esetben csak az 50 cm-es darabot kell áthidalni egy 50 cm-es vezetékkel és teljesül minden darabon a párhuzamos csatlakoztatás.

Remélem tudtam segíteni.
#83 - Karmacsi Gábor
2012/01/13, 22:52
Tisztelt Tályai Gábor!

A konyhába szeretnék, a munkalap fölé (a felső szekrénysorba, 13x8 -as u profilba süllyesztve) RGB LED sort.

Két kérdésem lenne:
- Mivel U profilba lenne süllyesztve jó-e a beltéri szalag használata, vagy célszerúbb a kültéri? (Pára érheti, de ha jól gondolom a profil szigetel is)
- A munkalap és a felső szekrénysor között 60 cm a távolság. Elég a 030-as szalag a megfelelő fényerő eléréséhez, vagy inkább a 060-as szalagot lenne célszerű használni?

Köszönettel:
Karmacsi Gábor
#84 - Tályai Gábor
2012/01/16, 14:49
Tisztelt Karmacsi Gábor!

- Elegendő a beltéri kivitelű LED szalag. (Saját konyhánkba a páraelszívó alá is beltéri LED szalagot ragasztottunk, a mai napig nincs semmi probléma vele, pedig profilba sincs beragasztva. ~1 éve)

- Elég lesz a 30 ledes változat fényereje is, de az RGB szalagok fehér fénye nem az igazi, munkához majd be kell állítani az RGB vezérlővel egy szemnek kényelmesebb színt.

Remélem tudtam segíteni.
#85 - Simon Attila ev.
2012/01/26, 09:01
Üdvözletem!

Egy kérdésem lenne.5050x60-as led szalagot rendeltem,kamionban szeretném üzemeltetni 24v-ról azaz 28v-ról (töltéssel együtt).

Mekkora ellenállást rakjak elé hogy lehúzza 12v-ra?
#86 - Faragó Zoltán
2012/01/26, 22:37
Tisztelt Tályai Gábor!

A ledek spektrumára lennék kiváncsi, végignéztem a különböző ledszalagokat, de csak az egyik kék lednél találtam meg, hogy milyen hullámhosszon emitál fényt.
Leginkább a "(5050-060-FN) - RGB" szalag spektrumára lennék kiváncsi, esetleg egy diagrammra vagy, hogy milyen hullámhosszon van a maximális emisszió.
A ledszalagokat akváriumok világítására használnám (nem víz alatt).

előre is köszönöm!
üdv. Fz
#87 - HB UNIVERSAL TRADE Kft.
2012/01/29, 18:00
Tisztelt Tályai Gábor!

Lakótelepi nappali szoba nem csak hangulatvilágítását szeretném megoldani. Pl. a mennyezeten akár két-három kört is kialakítanék, 40-60-80 vagy 50-70-90 cm-s átmérővel. A belmagasságunk 2,5 m. Valamint hangulatvilágításként a két szemközti falon RGB-s megoldást, a falhosszúság 4m. Kérem milyen típusú led szalagot ajánlana ezekre a megoldásokra. Köszönettel, Hajnal Csaba
#88 - Tályai Gábor
2012/01/30, 08:34
Tisztelt Simon Attila!

Ellenállással nem nagyon lesz megoldható a dolog, nagyon melegedni fog.

Egyébként megérkeztek a 24Voltos LED szalagok is, első körben 240 ledes 3528-as szalag érkezett hideg és meleg fehér színben, ma/holnap kint lesznek az áruházban, azt jobb szívvel tudnám ajánlani.

Remélem tudtam segíteni.
#89 - HB UNIVERSAL TRADE Kft.
2012/02/01, 21:57
Tisztelt Tályai Gábor!

Szeretném megkérdezni, hogy tudna-e nekem a 29-én küldött levelemre valamilyen megoldást küldeni. Köszönettel Hajnal Csaba
#90 - Tályai Gábor
2012/02/06, 15:40
Tisztelt Hajnal Csaba!

A belső körökre vérmérséklettől függően 30 vagy 60 ledes 3528-as LED szalagot ajánlanék, a hangulatvilágításnak egyébként a 30 ledes is bőven megfelel.

A külső színváltós körre pedig az 5050x30-as típusú RGB szalagot szintén elegendőnek találom.

Elnézését kérem a késői válaszért, egy kicsit le vagyok maradva :)
#91 - Faragó Zoltán
2012/02/06, 22:46
Tisztelt Tályai Gábor!

A ledek spektrumára lennék kiváncsi, végignéztem a különböző ledszalagokat, de csak az egyik kék lednél találtam meg, hogy milyen hullámhosszon emitál fényt.
Leginkább a "(5050-060-FN) - RGB" szalag spektrumára lennék kiváncsi, esetleg egy diagrammra vagy, hogy milyen hullámhosszon van a maximális emisszió.
A ledszalagokat akváriumok világítására használnám (nem víz alatt).

előre is köszönöm!
üdv. Fz
#92 - Tályai Gábor
2012/02/08, 13:33
Tisztelt Faragó Zoltán!

Elnézést a késői válaszért, forgalmazónk az alábbi adatokat küldte Önnek:

piros: 620-630 nm
zöld: 515-530 nm
kék: 465-475 nm

Remélem tudott segíteni.
#93 - Antal István
2012/02/11, 09:34
Nagyon jól és érthetően készített leírás. Köszönöm szépen!
#94 - Nagy Gábor
2012/02/27, 15:53
Tisztelt Tályai Gábor

23 m kerületű szobába gipszkartonba szeretnék ledszalagot.
A kérdésem az lenne, hogy a szalagokat simán sorba bekötve egy trafóról üzemeltethetem, vagy érdemes párhuzamosan bekötni 5 méterenként? Köszönöm!
#95 - Tályai Gábor
2012/02/28, 21:02
Tisztelt Nagy Gábor!

A LED szalagokat 5 méterenként párhuzamosan kell csatlakoztatni a tápegységre, de természetesen mind a 23 métert rá lehet csatlakoztatni 1 db (megfelelő teljesítményű) tápegységre.

Remélem tudtam segíteni.
#96 - Peöcz Dávid
2012/05/09, 19:53
Tisztelt Tályai Gábor!

A kérdésem az hogy lehetséges-e azt kivitelezni , hogy az 5m hosszú Led szalagot a megengedett 10cm-es szakaszoknál elvágom , és toldásképp 15 cm-es, 2 eres kábellel forrasztással megtoldom?
#97 - Tályai Gábor
2012/05/10, 09:17
Tisztelt Peöcz Dávid!

Igen, lehetséges, csak óvatosan, a ledeket nem túlmelegítve kellene forrasztani, egyéb akadálya nincs.

Remélem tudtam segíteni.
#98 - Sütő Zoltán
2012/05/22, 10:52
Tisztelt Hölgyem, Uram !

Segítséget szeretnék kérni.Egy 12,5m x7,5m es helységben a mennyezetnél körbe szeretnék RGB led szalagot elhelyezni.Ehhez kérném a tanácsukat hogy lehet megvalósítani illetve a led szalagokat hány méterenként kell betáplálni illetve hány vezérlővel lehet megoldani.Várom válaszukat. Előre is köszönöm.Üdvözlettel Sütő Zoltán
#99 - Sütő Zoltán
2012/05/22, 11:20
Tisztelt Hölgyem, Uram !
Pontosítanám a kérdésemet. Összesen 40 fm RGB 30 led/m típusú SMD 5050 ledekkel szerelt szalagot szeretnék beépíteni.
Várom válaszukat. Tisztelettel Sütő Zoltán
#100 - Tályai Gábor
2012/05/23, 08:42
Tisztelt Sütő Zoltán!

40 méter 30 LED-es RGB LED szalag teljesítménye 40x7,2 Watt = 288 Watt.

Tápegység: a halk működés miatt 2 db 180 Wattos tápegységet ajánlanék.

Vezérlés: megoldható, hogy az egész kör egy vezérlővel működjön, ehhez egy 144 Wattos RGB LED vezérlőre és egy 144 Wattos jelerősítőre lesz szükség.

További információkat a szerelésről a Nagy mennyiségű RGB LED szalag szerelés című cikkünkben tájékozódhat.

Remélem tudtam segíteni.
#101 - Ézsöl József
2012/06/08, 18:21
Tisztelt Hölgyem, Uram!

Segítséget szeretnék kérni a LED szalagok ügyében. A nappalikbna egy falat szeretnék megvílágítani a LED szalaggal. Kb 5 m szalag kellene a gipszkartonba lenne, fehér színű kellene úgymond inkább hangulatvilágítás miatt. Melyik faját válasszuk (erősségre), illetve mi kell még hozzá? (csatlakozó, vezérlő, tápegység). Trafóval lehet, hogy kapcsolóval tudjuk kapcsolni, nem pedig távírányítóval?
Előre is köszönöm a segítséget!
Ézsöl József
#102 - Tályai Péter
2012/06/11, 14:10
Tisztelt Ézsöl József!

Hangulatvilágításnak a 3528-60 ledes szalagot tudom ajánlani. Létezik belőle hideg és meleg fehér egyaránt, otthoni dekorációs világításnak jellemzően a meleg fehéret szokták preferálni.
LED szalag beltéri (3528-060-FN) - fehér (meleg)
LED szalag beltéri (3528-060-FN) - fehér (hideg)

A kapcsolóra az alábbi tápegységet kellene bekötni:
Tápegység 12 Voltos LED-hez ipari (12VDC/3.5A/40W)

Így az egész rendszer a fali kapcsolóval kapcsolható. A távirányítós vezérlés nem szükséges elem, csak opcionális kiegészítő. Amennyiben szükség van rá, akkor a vevő egységet a led szalag és a tápegység közé kell bekötni.

Remélem tudtam segíteni!
#103 - Molnár János
2012/06/23, 11:31
Tisztelt Péter!
Segítségét szeretném kérni a következőben: a 6nm-es fürdőszobámban egy 60W-os mennyezeti, és a tükörnél 2 db 25w-os izzó van (nem használtam egyszerre a 110W-ot). Ezeket szeretném lecserélni úgy, hogy egy kapcsolással a mennyezeti és a tükörvilágítás kellő fényt nyújtson. Erre a célra milyen és hány cm-es Led szalagot és tápegységet ajánl?
Továbbá a 10nm-es nappaliba szeretném lecserélni a 2 db 60W-os világítást (az elhelyezkedésükből adódóan, itt sem volt szükséges mindkettőt egyszerre használtam, csak esetenként). Ide mit ajánl?
Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel
Jani
#104 - Tályai Péter
2012/06/25, 15:31
Tisztelt Molnár János!

Nem egészen világos számomra, hogy a fürdőszobában milyen módon váltaná ki a meglévő világítást led szalagokra. Amennyiben indirekt világítást tervez, akkor azt tudom javasolni, hogy érdemes meghagyni a direkt világításokat, ugyanis indirekt világítással valószínűleg nem fogja tudni kielégítő módon helyettesíteni a jelenlegi világítást.

Fényigényes helyekre egyébként az erősebb szalagokat (3528-120, 5050-060) szoktuk ajánlani. Ezekből tudnék elképzelni a fürdőszobába 1-2-3 métert, attól függően, hogy mennyit lehet beépíteni.

A nappaliba az E27-es foglalatokba a Philips körte led lámpákat tudom ajánlani.
LED lámpa E27 (PowerLED/6Watt/180°) meleg fehér -Philips
LED lámpa E27 (PowerLED/9.5Watt/180°) meleg fehér -Philips

Remélem tudtam segíteni!
#105 - Molnár János
2012/06/25, 20:12
Tisztelt Péter!
Köszönöm megtisztelő válaszát. Mindezek tudatában inkább átgondolom, hogy hogyan lenne praktikusabb.
#106 - Geletek Szilvia
2012/06/30, 00:28
Tisztelt Tályai Péter!
Kérem erősítsen meg abban, /vagy nem/ - mert hogy egyedülálló vagyok - a mintegy 4 m hosszú 3528/60as kültéri LED szalag elég fényerőt biztosít konyhapultom megvilágításához. A felső szekrénysor alá szeretném felrakni. Kell a megfelelő fényerő, mert már inkább öreg vagyok mint fiatal.
Esetleg, ha gyakorlati tanácsot is kapnék annak is nagyon örülnék.
Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.
Szilvi
#107 - Tályai Péter
2012/07/03, 08:26
Tisztelt Geletek Szilvia!

A konyhapult világítás jellegét tekintve egy olyan terület, ahol viszonylag kis mennyiségű led szalag kerül beépítésre, viszont nagy fényerőre van szükség. Emiatt általában az erősebb (3528-120 vagy 5050-60 ledes) szalagokat szoktuk ajánlani. Esetleg azt tudom még elképzelni, hogy lerendeli az Ön által is kinézett 3528-60 ledes szalagot és ha nem megfelelő a fényereje, akkor rendel még hozzá, gyakorlatilag kiegészítve, megnövelve az addigi fényerőt.

LED szalag beltéri (3528-120-FN) - fehér (meleg)
LED szalag beltéri (5050-060-FN) - meleg Legerősebb!

A szalagokból létezik kültéri változat is. Ez egy műgyantás bevonatban különbözik a beltéri változattól, ezt esetleg könnyebb lehet takarítani, ha olyan helyre kerül, ahol szennyeződés érheti.

A szalagok működtetéséhez tápegységre lesz szükség, ennek méretezésében a szalag pontos típusa és mennyisége ismeretében tudok segíteni.

A szalag felragasztása történhet a konyhaszekrényre közvetlenül, vagy alumínium profilra is.
Aluminium L profil LED szalaghoz 20 mm x 10 mm

Remélem tudtam segíteni!
#108 - Geletek Szilvia
2012/07/03, 11:03
Tisztelt Tályai Péter!
Köszönöm gyors válaszát.
Saját kútfőből kültéri szalagra gondoltam. Az L profilra csak most kerestem rá, köszönöm hasznos lesz.
Ha a 3528/120-as szalagot választom,(kb. 4m) a működéshez milyen tápegység kellene? Ezen kívül milyen egyéb kiegészítőt kell megrendelnem a toldó és sarok elemeken kívül?
Üdvözlettel
Szilvi
#109 - Tályai Péter
2012/07/05, 14:30
A 4 méter 3528-120 ledes szalag fogyasztása ~39 Watt. Ehhez egy 60 Wattos tápegységre lesz szükség. Tápegységből alapvetően kétfélét tudok ajánlani:

Adapter, konnektorba dugható:
Adapter 12V-os LED termékekhez (12VDC/5A/60W)
+ DC - Sorkapocs átalakító (2.1x5.5 mm) - anya

Fémházas, közvetlenül a hálózati áramra köthető:
Tápegység 12 Voltos LED-hez ipari (12VDC/5A/60W)

Értelemszerűen, amennyiben konnektorba, kapcsolható elosztóba lesz bekötve, akkor az adaptert kell választani. Amennyiben kapcsoló után lesz kötve a hálózatra, akkor pedig a fémházasat.

A led szalagok öntapadós hátoldallal rendelkeznek, így a beépítés semmilyen egyéb terméket nem fog igényelni. A táp és a szalagok távolságától függően szükség lehet 2 eres toldóvezetékre:
Vezeték LED szalaghoz, piros/fekete (2x0.35 mm2)

Amennyiben tudja előre, hogy milyen méretű szakaszok lesznek a pulton, akkor lehetőség van egyedi rendelés keretében méretre szerelve lerendelni a szalagot:
LED szalag forrasztás - szerelés (méretre vágás)

Remélem tudtam segíteni!
#110 - Kovács Márk
2012/07/23, 15:55
Üdvözlök mindenkit!

Egy kérdéssel fordulnék önökhöz:
Egy 2,20mx3,50m-es szoba világítását szeretném LED szalaggal megoldani. A LED szalag körülbelül 2,40m magasan lenne és a belmagasság 3,60m. Olvasáshoz, dolgozáshoz lenne külön lámpa.A LED világítás mint egy "háttérvilágítás" üzemelne csak.
Ehez milyen LEDet javasolnának, és hány métert belőle?

Előre is köszönöm a válasz
#111 - Kovács Márk
2012/07/23, 18:34
Bocsánat, hogy külön, csak kimaradt az elsőből.
Én úgy gondoltam, hogy csak 2 falra tennék LED csíkot, mondjuk "L"-alakban. Ez sokat változtatna a dolgon?
#112 - Tályai Péter
2012/07/24, 12:03
Tisztelt Kovács Márk!

Dekorációs célú rejtett világításnak jellemzően a 30 / 60 ledes szalagok valamelyikét szoktuk ajánlani. Ezek jellemzően már adnak annyi fényt, hogy egy kellemes háttérvilágítást szolgáltatnak. Mivel itt nem a szokásos 2.7m-es belmagasság van, illetve lehet, hogy csak két oldalra kerülne szalag, ezért érdemes lehet megfontolni a 120 ledes szalag beépítését is.

Én személy szerint 120 ledes szalagot ajánlanék fényerőszabályzással. Ez adna egy közepesen erős háttérvilágítást, amit igény szerint lehetne csökkenteni, gyengébb dekorációs világításra.
LED szalag beltéri (3528-120-FN) - fehér (meleg)
LED szalag dimmer (12V DC) - rádiós távirányítóval - 96 Watt

Remélem tudtam segíteni!
#113 - Kovács Márk
2012/07/24, 19:57
Köszönöm szépen a segítséget!
#114 - Benedek Maria
2012/09/04, 11:34
Udvozlok mindenkit!

Azt szeretnem megkerdezni,hogy a nappalit nem csak hangulatvilagitaskepp szeretnenk kivilagitani led szalaggal,es ez lehetseges-e?Nem rejtett vilagitassal kepzeltuk el,masfele vilagitast nem szeretnenk igenybe venni.
5m*5m-es a nappali.

ELORE IS KOSZONOM SZEPEN!
#115 - Tályai Péter
2012/09/06, 10:04
Tisztelt Benedek Mária!

Korábban már más vásárlónk is érdeklődött hasonló megoldásról. Bővebben a témáról a következő hozzászólások között olvashat.

Röviden összefoglalva: az ajánlott led szalag típus az 5050-060 ledes típus. Érdemes valamilyen egyenletes elosztást kialakítani (pl. 50x50-es "kazetták" kialakítása). A szalagot érdemes alumínium profilba beépíteni, így a végeredmény esztétikusabb és időtállóbb is lesz. Fénymennyiség szempontjából érdemes 2-3 Wattot számolni négyzetméterenként.

Remélem tudtam segíteni!
#116 - Sárszegi Zoltán
2012/10/16, 15:04
Kedves Péter!

Szeretnék az akváriumom fölé led szalag világítást, ha megoldható. Az akvárium mérete 35 cm magas, valamint 60 cm × 30 cm. Én 2 soros szalagra gondoltam, 3528-030 led típusra fehér fénnyel. Ön szerint ha megoldható, hideg, vagy meleg fényű legyen?

Előre is köszönöm válaszát!

Tisztelettel: Sárszegi Zoltán
#117 - Tulipán Tibor
2012/10/22, 23:42
Tisztelt Tályai Péter!

Kültéri világításnak szeretném a ház körül a "LED szalag kültéri (5050-060-FN) - RGB Legerősebb". Ha ünnepek vannak pl: karácsony fényváltósként üzemeltetném.
A kérdésem, ha fehérként (csak világítás) használom mennyi lenne az áramfelvétele, illetve a fény ereje? Az az fel tudja-e venni a versenyt fehér fényerősségben a "LED szalag kültéri (5050-060-FN) - meleg Legerősebb" típusú led szalaggal?
Illetve ha fehér fénynél kapcsolom ki(a tápot is áramtalanítom) milyen színű fénnyel kapcsolódik vissza?
Ez a típusú led szalag mozgásérzékelőre csatlakoztatható-e?
Illetve melyik az a legkisebb tápegység amivel üzemeltethető?
Válaszát előre is köszönöm.
#118 - Tályai Péter
2012/10/24, 12:19
Tisztelt Sárszegi Zoltán!

Akvárium világításra én inkább a hideg fehér típust tudnám ajánlani. Fényerősség szempontjából szerintem érdemesebb lenne a 3528-060-as típusból két sort beépíteni. Emellett a növények fejlődéséhez érdemes még 1-1 sor 3528-030 ledes kék, illetve piros szalagot is beépíteni. Természetesen ez utóbbi egyáltalán nem kötelező, csak ajánlott.

Remélem tudtam segíteni!
#119 - Tályai Péter
2012/10/24, 12:35
Tisztelt Tulipán Tibor!

Az RGB szalagok a fehér fényt a kék / zöld / piros színek együttes bekapcsolásával érik el, ilyenkor tehát teljes terhelés mellett üzemelnek a szalagok. Ilyen esetben 14,4 Watt/m teljesítményt lehet számolni a szalagokra.

Mivel az RGB szalagnál a fehér fény egy kevert fény, így a fényereje sem lesz akkora, mint a tiszta fehér ledekből álló 5050-060 ledes szalagénak. Fényerősségben jelentős a különbség, a mért fénye akár duplája is lehet a tiszta fehér szalagnak az RGB-hez képest.

Az áruházban kapható RGB vezérlők többsége kikapcsoláskor megjegyzi a beállított színt / programot és bekapcsolást követően ezt állítja be újra.

A mozgásérzékelő magát a tápegységet fogja kapcsolgatni, ami egy 230V-os eszköznek tekinthető, tehát a rendszert rá fogja tudni kötni a mozgásérzékelőre. Kis mennyiségű szalag esetén érdemes olyan mozgásérzékelőt választani, amelyiknél nincs minimum terhelés, vagy figyelni kell arra, hogy az adott mennyiségű szalag átlépje ezt a minimumot.

A legkisebb tápegységünk 15W-os, erre ebből a típusból ~80 cm köthető rá. Amennyiben megadja a szükséges mennyiséget, akkor tudok megfelelő tápegységet ajánlani.

Remélem tudtam segíteni!
#120 - Tulipán Tibor
2012/10/24, 19:49
Tisztelt Tályai Péter!

Köszönöm a segítségét.
Még gondolkodom mi a fontosabb, a ház körül egy színváltós világítás, vagy főfényként fehér fény.

Tibor
#121 - Farkas Norbert
2012/10/27, 11:20
Üdv, a szoba felső sarkaiba 12 méteres szakaszon szeretnék ilyen ledszalagot elhelyezni RGB színekkel egy távirányítóról vezérelve. Milyen LED szalagot, és kiegészítőket ajánl hozzá, milyen tápegységről képes működni? A szoba amúgy elég sötét és 2,5 méter magas. Norbert
#122 - Tályai Péter
2012/10/29, 13:51
Tisztelt Farkas Norbert!

A led szalagok 5 méteres tekercsben készülnek gyárilag. Ezeket az 5 méteres tekercseket kell párhuzamosan bekötni a vezérlőbe. A 12 méteres kör 2 db 5 méteres, illetve 1 db 2 méteres szakaszból fog állni. A tőlünk rendelt szalagokon lesz gyári betáp vezeték, így a helyszínen könnyedén be lehet kötni a szakaszokat. A hálózati áramra a 12V-os tápegységet kell kötni. A tápegység kimenetére a vezérlőt, a vezérlő kimenetére pedig a 3 szakasz led szalagot. A párhuzamos kötést jellemzően úgy szokták megoldani, hogy kihúznak egy gerincvezetéket és 5 méterenként rákötnek egy-egy szakasz led szalagot.

A szükséges termékek listája a következő:
- Led szalag:
12 méter - LED szalag beltéri (5050-030-FN) - RGB

- Tápegység:
1 db - LED tápegység (120) 12 Volt, ipari (10A/120W)

- Vezérlő:
RGB vezérlő - Rádiós - 144 Watt (20 gombos távirányítóval)
vagy
RGB vezérlő - Rádiós - 12V/216 Watt - Touch Series Black

A szereléshez esetleg szükség lehet vezetékre, sorkapocsra, stb.:
Színes vezeték RGB LED szalaghoz, 4 eres (feh./kék/piros/zöld)
Sorkapocs PP 2,5 mm2 (12 tag)
GTLED forrasztásmentes sarokelem RGB LED szalaghoz

Remélem tudtam segíteni!
#123 - Póllai Róbert
2012/11/02, 08:38
Tisztelt Tályai Péter!

Érdekelne a véleménye, hogy egy ilyen szalag típus:

http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/6882

ezzel:

http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/6882

az opálos profillal, megfelelő fényt biztosít-e konyhapult megvilágításához, ha a felső rész és a csempe találkozásába van beépítve?

Köszönöm.

Róbert
#124 - roland buza
2012/11/09, 18:11
Udvozlom
Szeretnek tanacsot kerni egy 120 literes 80 cm szeles akvarium megvilagitasahoz.illetve van e lehetosegetek angliaba is szallitani.koszonom Roland angliabol.
#125 - Veszprémi Attila
2012/11/11, 11:03
Üdvözlöm!
Én ,a nappaliban felszerelendő kb. 80 x 40 cm kép alá szeretnék egy rejtett világítást szerelni.
Úgy gondoltam, LED szalag tartó alu sínből 40 x 20 cm-es keretet készítenék ,amire 3528-030-as meleg fehér színű LED szalagot ragasztanék .
A kérdésem az lenne,tudom-e derékszögben meghajtani a szalagot,vagy van-e ilyen csatlakozó idom,ill. milyen típusú tápegységre van szükségem.
Előre is köszönöm a segítségét!
Veszprémi Attila
#126 - Tályai Péter
2012/11/14, 12:35
Tisztelt Búza Roland!

Az akvárium világításhoz a legújabb 5630-as típusú led szalagot tudom ajánlani. Ebben a cikkben ez a típus még nem is szerepelt. A fényereje lényegesen erősebb bármelyik fenti típusnál, így nyugodtan tudjuk ajánlani akvárium világításra is.
LED szalag beltéri (5630-060-FN) - hideg fehér Legerősebb!
A nagy fényerő miatt érdemes egy fényerőszabályzót is beépíteni a körbe, így egy mozdulattal be lehet állítani az éjszakai világítást is.
Fali LED szalag dimmer (12V DC) - potméter + távirányító - 96W

A növények optimális fejlődéséhez szoktak még betenni egy-egy szál piros / kék szalagot is.
LED szalag beltéri (3528-030-FN) - kék
LED szalag beltéri (3528-030-FN) - piros

Remélem tudtam segíteni!
#127 - Tályai Péter
2012/11/14, 12:51
Tisztelt Pollai Róbert!

Sajnos a led szalag linkje rosszul lett bemásolva, így arról nem fogok tudni nyilatkozni. Amit ettől függetlenül el tudok mondani, azt megosztom Önnel.

Az opál plexis profilokba mindenképpen a nagy ledszámú (120 led/méter) szalagokat szoktuk ajánlani, mivel ezek adnak szép, homogén megvilágítást a plexi felületén. Az ennél kisebb ledszámú szalagok esetén látszik a pontszerű fény a plexi felületén.

A konyhapult megvilágításnál jellemzően kis mennyiségről és nagy fényigényről beszélünk. Mivel az opál plexi jelentősen csökkenti a mögé épített led szalag fényerejét, ezért általában azt szoktuk javasolni, hogy ilyen helyekre inkább átlátszó plexis profilokat válasszanak.

A sarokprofillal kapcsolatban pedig az alábbit szeretném megjegyezni: a sarokba beépített led szalag fénye a sarokban, a falnál érvényesül a legjobban. Ahogy távolodunk a faltól, a fényerő egyre csökken. Mivel a pulton jellemzően a faltól távol eső ponton dolgozunk, így ez a megoldás nem a legoptimálisabb megvilágítást adja. Érdemesebb inkább a felső szekrény aljára, a faltól a lehető legtávolabb felragasztani a szalagot.

Remélem tudtam segíteni!
#128 - Tályai Péter
2012/11/14, 15:45
Tisztelt Veszprémi Attila!

A 3528-30 ledes szalagot meg tudja hajtani derékszögben. Ez esetben egy kis púp keletkezik majd a saroknál, de valószínűleg ez a falra vetett fényen nem fog látszani.

Létezik egyébként sarokelem is erre a célra:
GTLED forrasztásmentes sarokelem 3528-as LED szalaghoz

Illetve egyedi szolgáltatásunk keretében kérheti a szalag méretre vágását, forrasztását is. Ez azt jelenti, hogy a 4 szakaszt egy rövid vezetékkel (2-3 cm) összeforrasztjuk, így Ön a helyszínen könnyedén elfordíthatja a sarkoknál.
LED szalag forrasztás - szerelés (méretre vágás)

Tápegység tekintetében a legkisebb, amit ajánlani tudok ez:
Transzformátor 350 mA/3 Watt áramgenerátor (ADI 65)
Az árban legkedvezőbb ez:
LED tápegység (015) 12 Volt, ipari (1.2A/15W) LoCa

Remélem tudtam segíteni!
#129 - Kis József
2012/11/20, 16:51
Tisztelt Tállyai Gábor!
Laikusként olvastam ismertető cikkeit és nagyon hasznosnak,érthetőnek találtam.A fórum is nagyon tanulságos.
Szerencsémre akvárium világítással kapcsolatos kérdés is volt,de itt "led szalag belétri 5630-060-FN"-t ajánl vizes (legjobb esetben is párás,vízcseppes) környezetbe,amit én nem tartok biztonságosnak.
Van-e kültéri vagy vízálló kivitele az 5630-060-FN led szalagnak?
Tudna-e segíteni egy 98 cm belső terű akvárium biztonságos világításának összeállításában a lehető legnagyobb fényerővel/LED szalag pontos mérete,kivezetés helyigénye,kivezetés illesztése,fényerő szabályozás nélküli táp/
Köszönettel:Kis József
#130 - Kis József
2012/11/20, 17:55
Tisztelt Tályai Péter Úr!
Bocsánat!
Lányos zavaromban és örömömben,hogy ilyen hasznos honlapra bukkantam teljesen rosszul írtam a nevét.
Ez "több mint bűn,ez hiba"!
Csak elnézését kérhetem.
Tisztelettel:Kis József
#131 - Tályai Péter
2012/11/22, 08:36
Tisztelt Kis József!

A kínálatunkban még nem szerepel az 5630-as szalag kültéri változata. A beépítéshez ezért a fele ekkora teljesítményű 3528-120 ledes szalagot tudnám ajánlani. Ennek létezik kültéri változata és gyakorlatilag ha dupla sort épít be belőle, akkor a fényerő is hasonló lesz.
LED szalag kültéri (3528-120-FN) - hideg fehér

A növények fejlődése érdekében szoktak még beépíteni 1-1 szál kék és piros szalagot is. A 30 ledes változat is elegendő, azonban abból csak beltéri típust tudok ajánlani. A kültéri változatból 60 ledeset tudok ajánlani.
LED szalag kültéri (3528-060-FN) - kék
LED szalag kültéri (3528-060-FN) - piros

Az 1 méteres hossz üzemeltetéséhez szükséges tápegység:
LED Adapter 12 Volt, dugvillás, (3A/36W)
+ DC - Sorkapocs átalakító (2.1x5.5 mm) - anya

A kivezetést, illetve csatlakoztatást az akváriumon belül érdemes forrasztással, zsugorcsövezéssel megoldani, valószínűleg ez fogja a legjobban záró megoldást adni. A helyigénye is ennek a legkisebb.

A fenti megoldás megvalósítható beltéri szalagokkal is, amennyiben megoldható, hogy a szalagok és az akvárium vízét egy plexi, üveg, vagy polikarbonát lappal elválasszák.

Remélem tudtam segíteni!
#132 - Tóth Gábor
2012/12/01, 22:06
Tisztelt Tályai Péter Úr!

Én 5050-060-FN beltéri hideg fehér típusú Ledet szeretnék használni vitrin megvilágításához és napi 10-12 órán keresztül működne a megvilágítás. A kérdésem az lenne, hogy kell-e hőelvezetőre ragasztani a led szalagot a hosszabb élettartam miatt, vagy elég a fa bútorra?

Üdvözlettel: Tóth Gábor
#133 - Tályai Péter
2012/12/03, 09:54
Tisztelt Tóth Gábor!

A napi 10-12 órás használat miatt mindenképp érdemes lenne egy alumínium profilra ragasztani a led szalagokat. A legegyszerűbb L profil alig több, mint 10%-al drágítja meg a led szalag méterárát.
Aluminium L profil LED szalaghoz 20 mm x 10 mm

Remélem tudtam segíteni!
#134 - Petrezselyem Gergő
2012/12/11, 16:25
Kedves Gábor,

akváriumom világítását szeretném lecserélni led szalagra. Jelenleg 2 db 90 cm 30W fénycső van beépítve, a tető maga 110 cm hosszú.
Színhőmérséklet 6000-7000 K között lenne ideális.

Először 5050 nagy fényerejű szalagra gondoltam, kérdésem, hogy lehet-e egy trafón a 2x1 méteres szalag, valamint kell-e a led szalagnak hűtés? Esetleg van jobb ötlete?

Köszönettel Petrezselyem Gergő
#135 - Petrezselyem Gergő
2012/12/11, 16:26
Elnézést a rossz címzésért, természetesen így gondoltam:

Kedves Tályai Péter
#136 - Tályai Péter
2012/12/14, 09:24
Tisztelt Petrezselyem Gergő!

Természetesen nincs semmi akadálya, hogy egy tápegységre több szakasz led szalag is be legyen kötve. A led szalagok hűtése (különösen a nagy teljesítményű szalagoknál) ajánlott, mivel tartós használat mellett ez biztosan növelni fogja a várható élettartamot. A hűtésre a legegyszerűbb egy olcsó alumínium profilt beépíteni. (pl. Aluminium L profil LED szalaghoz 20 mm x 10 mm).

Az 5050-es szalag is jó megoldás lehet, illetve a legújabb 5630-as típusokat is tudom ajánlani. Ezek beltéri kivitelben léteznek, így a párolgás ellen érdemes valamilyen dobozolást építeni (plexi, polikarbonát, üveglap formájában).
LED szalag beltéri (5630-060-FN) - hideg fehér Legerősebb!

Segítségül beidézem az egyik kedves vásárlónkkal történt levelezést, amelyben a saját tapasztalatait osztotta meg velünk:
Azóta megrendeltem önöktől 1m 5630as leddel szerelt hidegfehér szalagot és egy 3528-as kék led szalagot melyet fél-fél méterre vágva egy H alakú saválló lemezre felragasztottam, majd az egészet lakkal lefújtam és egy 50L akvárium világítására használok. Meg vagyok elégedve a fényerővel szerintem messze felülmúlja a neoncsöves fényáramot, a kis helyigényről és a fogyasztásról nem is beszélve. A növények az akváriumban szépen feltudják használni a kék és fehér led kombót. Így útólag annyit módosítanék, hogy nem 1m hidegfehér hanem fél méter meleg fél méter hideg fehér szalagot tennék az 5630-as típusból a tiszta fehér fény érdekében. Tegnap rendeltem önöktől, kollegáktól összeszedve a megrendeléseket és a 100L-es akváriumhoz már hideg és meleg fehér szalagot rendeltem kiváncsi vagyok az eredményre! :) Az 5630as szalagnak egyetlen hátránya van, hogy nincs vízálló kivitel és nagyon melegszik, de a saválló valamelyest elvezeti a hőt, így még kézzel fogható, de 50-60°C biztos van, nem mértem még meg.


Remélem tudtam segíteni!
#137 - Horváth-Morvai Csaba
2013/02/03, 00:24
Tisztelt Péter!

Kislányom íróasztala az emeletes ágy alá van beépítve. Asztali lámpa helyett LED szalaggal szeretném megoldani a világítást. Milyen LED szalagot és milyen hosszban ajánlana, ami a tanuláshoz, rajzoláshoz elegendő fényt biztosítana. Természetesen alu profilba szerelném a szalagot, ehhez is várom az ajánlatát.
Távirányítós vezérlőt már rendeltem Önöktől, gondolom a betáphoz ez elegendő lesz.

Előre is köszönöm.

Tisztelettel:

Horváth-Morvai Csaba
#138 - Tályai Péter
2013/02/04, 16:19
Tisztelt Csaba!

A led szalag erősségének tekintetében én legalább a 3528-120 ledes (9,6W/m) szalagot ajánlanám. Természetesen ettől erősebb is lehet, azonban ez alá szerintem nem érdemes menni, ha kielégítő eredményt szeretnénk kapni.

A mennyiség tekintetében érdemes a munkafelületet teljes hosszában bevilágítani (1-2m), így biztosan egyenletes megvilágítást kapunk.

Alu profilból pedig vagy kupak nélkülit, vagy átlátszó kupakosat ajánlanék, mivel az opál kupak kb. 40%-al csökkenti a fényerőt. Forma tekintetében valamelyik szimpatikus U alakú profil lehet a legmegfelelőbb.

Még annyi apró tanácsot szeretnék hozzáfűzni a dologhoz, hogy érdemes lehet a hideg és melegfehér színeket keverni, mivel így egy kellően világos, de nem túl rideg megvilágítást kaphatunk. Itt arra gondolok, hogy pl. 2 méter 3528-120 ledes hidegfehér szalag mellé ragasztunk még 1 méter 3528-060 ledes melegfehér szalagot is, vagy a 3528-120 ledes változtatható színhőmérsékletű szalagot építik be és akár tetszőlegesen is vezérelhetővé válik a megvilágítás.
LED szalag beltéri (3528-120-FN) - fehér (hideg)
LED szalag beltéri (3528-120-FN) - változtatható színhőmérs.
LED szalag beltéri (3528-060-FN) - fehér (meleg)

Remélem tudtam segíteni!
#139 - Tamás
2013/02/07, 10:33
Sziasztok!

Kedves Péter, vagy bárki aki tud segíteni.

A LED szalagok pontos hossza érdekelne, egész pontosan az, hogy pl. egy 5 méteres szalag hossza valóban 500 cm? Vagy csak mondjuk 498, netán 501,..stb. A ledek elkehelyezekése és a forrasztási- ill. elvághatósági pontoktól függetlenül, maga a szalag teljes hossza érdekel a legelejétől a legvégéig. Azért kérdezem csak hogy tudjak számolni. :)
#140 - Tályai Péter
2013/02/08, 11:26
Kedves Tamás!

A led szalagok gyárilag 50 cm-es szakaszokban készülnek és ezek az 50 cm-es szakaszok lesznek aztán 5 méteres tekercsekbe összeforrasztva. A forrasztási pontoknál a nyáklapokat átlapolva forrasztják. Ez azt jelenti, hogy led típustól, sűrűségtől függően minden 50 cm-en megjelenik egy 3-5 mm-es átlapolás. Mivel az 5 méteren 10 ilyen 50 cm-es szakasz van, ezért az ötödik méter végére előfordulhat, hogy az így összeadódó átlapolások miatt a teljes hossz nem pontosan 500 cm, hanem néhány cm-el kevesebb. Hosszabb jellemzően nem szokott lenni.

Remélem tudtam segíteni!
#141 - Horváth-Morvai Csaba
2013/02/08, 23:47
Kedves Péter!

Köszönöm a segítséget. LED színhőmérséklet vezérlőből jelenleg csak a falba építhető létezik? Várható kisebb vezérlő egység is?
Falba sajnos nem tudom szerelni, az asztalt pedig nem szeretném kivágni, bár lehet ez lenne a legjobb megoldás.

Köszönöm,

Tisztelettel:

Horváth-Morvai Csaba
#142 - Tamás
2013/02/09, 01:55
Köszönöm válaszát!
#143 - Tályai Péter
2013/02/12, 11:39
Kedves Csaba!

Kétcsatornás vezérlőből jelenleg csak a fali vezérlő szerepel a kínálatunkban. Helyettesítő megoldásnak az alábbiakat tudom elképzelni:
1) Kis mennyiségű led szalag esetén a led szalag 1-1 csatornája kapna egy külön zsinórdimmert és így elérhető lenne a külön vezérlés.
LED szalag dimmer (12V DC) - Touch zsinórdimmer - fehér

2) Nagyobb mennyiségű, vagy nem hozzáférhető szalag esetén ugyanez megoldható rádiós dimmerrel is. Nyilván ez esetben is két darab távirányítóval lenne megoldható a vezérlés. Ez nem túl praktikus.
LED szalag dimmer (12V DC) - rádiós távirányítóval - 96 Watt

3) A 28 gombos infrás RGB vezérlő 3 csatorna kezelésére képes. Csatornánként lehetőség van a fényerő szabályzására. Ilyenformán megoldható lenne, hogy pl. a kék és piros csatornákra bekötjük a változtatható színhőmérsékletű szalag 1-1 ágát és egy távirányítóval szabályozhatóvá válna a szalag.
RGB vezérlő - Infravörös, 28 gombos (72 Watt)

Egyelőre csak ezeket a megoldásokat tudom ajánlani. Remélem tudtam segíteni!
#144 - Kelemen Sándor
2013/02/26, 11:33
Jó napot kívánok!

Kis ereklyéimet szeretném ledszalaggal megvilágított fapolcokon elhelyezni. A polcok mérete: 600x150x200 mm (szélxmagxmély). A 7-7 polc két oszlopban helyezkedik el. A megvilágításra melegfényű ledeket terveztem, polconként 2 db 100 mm hosszú szegmensre osztva, vezetékkel összekötve. A világítás a polc nyitott része felől 45 fokban irányul, a belső rész felé. Egy oszlopban lévő szegmensek sorba, a másik oszloppal párhuzamosan kapcsolva kerülne kivitelezésre.
Segítségét kérem a ledszalag és a tápegység kiválasztásában. Véleménye szerint elég lehet-e a fényerő (nem szeretnék túl erőset)? Megfelelőnek látszik-e az elgondolásom?
Előre köszönöm segítségét.

Üdvözlettel: Kelemen Sándor
#145 - Tályai Péter
2013/02/28, 12:10
Tisztelt Kelemen Sándor!

Az elgondolás megfelelőnek tűnik. A fényerő tekintetében a 2x10 cm valószínűleg elegendő lesz, de természetesen itt a szalag típusa fogja a legtöbbet jelenteni. Ha tényleg nincs szükség nagy fényre, akkor én vagy a 3528-30 ledes, vagy a 3528-60 ledes szalagokra voksolnék. Ezekkel egy szép hangulatvilágítás elérhető.

A legbiztosabb megoldásnak a 3528-60 ledes szalagos változatot látnám egy fényerőszabályzóval kiegészítve. Így biztosan be fogja tudni állítani a kívánt fényerőt.

Így az összeállítás a következőképpen nézne ki:
3m - LED szalag beltéri (3528-060-FN) - fehér (meleg)
1 db - LED szalag dimmer (12V DC) - rádiós távirányítóval - 96 Watt
1 db - LED Adapter 12 Volt, dugvillás, (2A/24W)
1 db - DC - Sorkapocs átalakító (2.1x5.5 mm) - anya

Természetesen a szalagok méretre vágását is el tudjuk végezni, amennyiben erre igény van.

Remélem tudtam segíteni!
#146 - Kelemen Sándor
2013/02/28, 16:26
Tisztelt Tályai Péter!

Köszönöm a segítségét.
#147 - Demján János
2013/03/21, 12:07
Sziasztok!

Akváriumot szeretnék megvilágitani SMD 5050 vizálló ledszalaggal. A problémám ott adódik hogy ugye a fedél maga egy zárt tér, olvastam hogy az SMD tipusú ledszalagoknak hűtésre van szükségük mert hő hatására tönkremennek. Ez valóban igy van, hűtést kell nekik kialakitani?
Elöre is köszönöm!!
#148 - Tályai Péter
2013/03/26, 09:52
Kedves János!

Általánosságban elmondható, hogy minél alacsonyabb hőmérsékleten tudjuk tartani a ledeket, annál hosszabb élettartammal számolhatunk. Az SMD tokozású ledek viszonylag jó hatásfokkal tudják a keletkező hőt elvezetni, így általában hűtés nélkül is gond nélkül használhatóak.

Természetesen a nagyobb teljesítményű szalagoknál (pl. 9.6W/m, vagy 14.4W/m) már érezhető a jelentős hőtermelés, ezért itt hasznos lehet pl. egy alumínium profilra ragasztani a szalagot. Mivel az akvárium világítás napi 16-24 órában üzemel, ezért itt a hűtőbordára fordított befektetés biztosan megtérül.

Remélem tudtam segíteni!
#149 - Decsi Krisztián
2013/05/24, 19:19
Tiszteletem!

Érdeklődni szeretnék, hogy a nemrégiben megjelent ún. dekor ledszalag esetében ha 60 led/méteres érdemesebb-e megvenni mint az erősebb fényerejű 30 led/méterest vagy a több led miatt nem lesz erősebb a fénye, csak a fogyasztása!?
#150 - Fábián István
2013/05/24, 21:42
Tisztelt Tályai Péter!

A tanácsát szeretném kérni színhőmérséklet ügyben.
Egy sötét nappalit szeretnék világosabbá tenni természetes hatású fénnyel (rejtett oldalfali LED szalaggal). A világítás főleg a délelőtti órákban menne dimmerrel.
Más fórumon azt olvastam, hogy a hideg fehér közelebb áll a természetes fényhez, a szoba szineihez azonban a meleg fehér illene jobban (halvány sárga falak, barna bútor). Ön tenne hideg fehéret ilyen szobába? Nem lesz zöldes fény a végeredmény (sárgás fal + kékes fény)?
Egy másik szobában (ugyanilyen sárga fallal) vannak meleg fehér LED-es Spot-jaim és az ott nagyon sárga (cseppet sem természetes hatású).
#151 - Tályai Piroska
2013/05/27, 15:29
Tisztelt Decsi Krisztián!

Úgy van, ahogy írta; tehát a fényerő közel megegyezik, csak a fogyasztásban van különbség.

Annyiban lehet mérlegelni, hogy vagy az olcsóbb árú, de magasabb fogyasztású 60 ledes dekorszalagot választjuk; vagy a kissé drágább, de hosszú távon alacsonyabb fogyasztású 3528-030 ledes mellett döntünk.
#152 - Tályai Piroska
2013/05/27, 15:31
Tisztelt Fábián István!

Ha a melegfehér fényű lámpák által keltett fényt túl sárgának találja, válassza a hidegfehér szalagokat. A jelenlegi hidegfehér névvel illetett (jellemzően 5500 Kelvines) szalagok inkább természetes árnyalatúak, egyre kevéssé érzékelhető a kékes fény.
#153 - Decsi Krisztián
2013/05/31, 12:14
Tisztelt Anro!

Felmerült bennem még egy apró kérdés: Mennyire szükséges a ledszalagok hűtésével foglalkozni? Én a "LED szalag beltéri (5050-060-FN) - RGB Legerősebb!" és a "LED szalag beltéri (3528-030-FN) - kék" típust kívánom a közeljövőben használni! Ezek közül gondolom a legerősebb melegszik jobban a kérdés tulajdonképpen az hogy kell-e alá valami aluminium profil ami kissé elvezeti a hőt vagy nem fontos, illetve ez mitől függ?
#154 - Tályai Péter
2013/06/03, 11:55
Tisztelt Decsi Krisztián!

Az alumínium profilos passzív hűtést általában a nagyobb teljesítményű szalagokhoz szoktuk ajánlani, illetve olyan helyekre, ahol napi 16-24 órában üzemeltetik a szalagokat (pl. reklámtábla világítás). A várható élettartam szoros összefüggésben van a ledek hőmérsékletével, ezért a fenti esetekben javasolt a külön óvatosság.

Ebben a tekintetben a 3528x30 ledes kék szalagnál a hűtés nyugodtan elhagyható. Az 5050-60 ledes RGB szalagnál lakossági felhasználás esetén (napi 2-4 óra) szerintem elhagyható, tartósabb használat esetén azonban érdemes lehet beépíteni.

Továbbá az RGB szalagnál azt is figyelembe kell venni, hogy ha csak egy színnel világítunk, pl. egyszín kék, akkor a teljesítménye is csak 4.8 Watt/m, ami még bőven elvan alumínium profil nélkül.

Remélem tudtam segíteni!
#155 - Uhrin Gábor
2013/06/06, 12:08
Üdv!

Ásott, fémpalástos medence építésére adom a fejem jövőre.
A mérete 7m x 3,5m, mélysége 1,5m, formája ovoid.
RGB LED szalaggal akarom megvilágítani a víz alatt az alsó élhez ragasztva valamilyen víz alatti ragasztóval. Az OK, hogy IP68-as védelmű szalag kell, de a trafónak is tudni az IP68-at vagy valami egyéb kritériumnak meg kell-e felelnie? Ja! Fí relé. Az milyen legyen?
Kb. hány méter szalagot építsek be a megfelelő világítás érdekében?
Mivel tudom szigetelni a szalag végén a vágást?
Elöregszik-e a szalag idővel a víz alatt, csökken- e a szigetelőképessége? Vagy hagyjam az egészet és LED lámpát rakjak be? Megéri a látvány?
#156 - Molnár Gyula
2013/06/08, 00:26
Vettem 30 fehér LED modult. 5500K van ráírva, viszont sokkal kékebb, mint a 6000K-es 10W-os 180°-os lámpa.
#157 - Tályai Péter
2013/06/11, 13:53
Tisztelt Uhrin Gábor!

A víz alatti világításnál az IP68-as led szalag trafóját jellemzően a medencéhez közel, egy külön erre a célra kialakított szerelődobozban szokták elhelyezni. Ebből kifolyólag annak nem feltétlenül kell IP védettnek lenni, de természetesen ez a kialakítástól függően módosulhat.

A fí relével kapcsolatban kérje ki a beépítést végző szakember véleményét. Áruházunkban kapható többféle is, ezek között megtalálják a megfelelő változatot.

A szalagot körbe is lehet vezetni a medencén, de akár az is elég lehet, ha csak egy oldala van bevilágítva a medencének. Ez utóbbi megoldás egyszerűsítheti a beépítést, vezetékezést.

A szalag végeire szilikon kupakokat szoktak ragasztani, ez biztosítja a vízvédett zárást.

Elméletileg az IP68-as szalagnak bírnia kellene a víz alatt a használatot. Ha jó minőségű szilikon csőbe van belehúzva a led szalag, akkor várhatóan hosszútávon is megbízhatóan fog működni.

A led lámpás megoldás annyival egyszerűbb, hogy moduláris felépítésű, tehát ha valamilyen okból egy lámpa meghibásodik, vagy valamiért beázik, akkor csak az az egy pont fog meghibásodni. A szalagnál ha egy ponton megsérül a burkolat, akkor a teljes hosszon elszivároghat a víz.

A led lámpás megoldás hátránya az, hogy a vezérelhető RGB ledes fényforrások jellemzően nem kompatibilisek a hagyományos medencevilágító lámpatestekkel.

Remélem tudtam segíteni!

----------

Kedves Molnár Gyula!

Amennyiben a kapott termékek színhőmérsékletét nem tartja elfogadhatónak, akkor visszaküldheti elállás jogával!

Remélem tudtam segíteni!
#158 - Schnek Krisztián
2013/06/24, 07:08
Üdv!

Körülbelül fél évvel ezelőtt vásároltam 3528x120 SMD típusú led-szalagot. A múlt héten hirtelen kialudt és azóta sem világít. 1-2 led nagyon halványan még működött egy darabig, de utána semmi. Íróasztali lámpának volt használva napi 3-4 órát működött. Közvetlenül egy alumínium lemezre volt ragasztva. Mi lehet a probléma?
#159 - Tályai Piroska
2013/06/25, 09:04
Tisztelt Schnek Krisztián!

A leírtakból sajnos nem állapítható meg a hiba, így csak azt tudjuk javasolni, hogyha tőlünk vásárolta a terméket, kérem küldje vissza garanciális bevizsgálásra: Garancia.
#160 - Schnek Krisztián
2013/06/26, 08:22
Tisztelt Tályai Piroska!

Megmértem műszerrel és a tápegység csak 4V-ot ad le. Azt is visszaküldhetem garanciálisan?
#161 - Tályai Piroska
2013/06/26, 15:19
Természetesen a tápegységre is vonatkozik az 1 év garancia, így ezt is nyugodtan visszaküldheti bevizsgálásra.
#162 - Karácsony Dávid
2013/07/03, 16:30
Kedves Tályai Piroska és Péter!

4,5 x 10 x 3 méteres nappalit szeretnék rejtett LED szalaggal megvilágítani, fő világításként, tehát amely alkalmas olvasásra, munkavégzésre is.

Szeretném, ha hangulatvilágításra is alkalmas lenne, ezért az erős fény mellett RGB funkciót is szükséges.
Ha jól sejtem ehhez kevés a legerősebb fényű RGB LED szalag, így használnom kell egy fehér és egy RGB LED szalagot is.

A helyiség egyik fele saját világítással rendelkező konyha lenne, így a két oldalfalon 7,5+7,5 méter hosszan lenne elhelyezve LED szalag, nagyjából 0,5méterre a plafontól. Arra gondoltam, hogy egy-egy 5050-060 tipusu fehér és RGB LED szalagokat használnék, amelyek némileg eltérő szögben világítanák meg a (fehér) mennyzetetet, hogy mindkettő teljes fényere esetén a szórt fény minél nagyobb felületről érkezzen.

A kérdéseim:
- egy ekkora terület teljes bevilágításához milyen Watt/m2 avagy lumen étékkel számolhatok?
- a fehér és RGB LED szalagok együttes vezérlésére milyen megoldást javasol?
- milyen szögben érdemes megvilágítanom a plafont?

Válaszukat nagyon köszönöm!
Üdvözlettel: Karácsony Dávid
#163 - Tályai Péter
2013/07/04, 12:46
Tisztelt Karácsony Dávid!

1) Fővilágítási feladatokra általában 2-3 Watt/m2 értéket szoktunk ajánlani. Természetesen ez lefelé világító, direkt fényre vonatkozik. Indirekt világításnál túl sok a változó, hogy egyértelműen meg lehessen határozni a szükséges értéket. A tervezett ~216 Wattnyi led szalagos világítás várhatóan elegendő lesz, amennyiben fehér mennyezetet, fehér falat világítanának meg, illetve tudják tartani a fél méteres távolságot a fényforrás és a megvilágított felület között.

Minél nagyobb a led szalag és a plafon között a távolság, annál jobban ki tud nyílni a led fénye, annál nagyobb felületet fog megvilágítani. Természetesen nagyon távol sem érdemes tenni a szalagot, hiszen minél távolabbra kerül a faltól, annál gyengébb fény fog visszaverődni, így csak a plafon lesz világos.

A megvilágítás szögét úgy gondolom érdemes lenne olyan módon beállítani, hogy lehetőleg minél nagyobb felületet világítson meg a szalag. Lehet próbálkozni azzal is, hogy megdöntik az oldalfal felé, hátha úgy optimálisabb lesz a világítás. Az erre vonatkozó lehetőségeket majd a gipszkarton kialakítása is befolyásolja.

Mindenesetre azzal számolni kell, hogy még bőven túlbecsült mennyiség beépítése esetén is el fog térni a megvilágítás képe egy hagyományos, lefelé világítós megoldásétól.

2) A fehér és RGB szalagok együttes világítására nincs konkrét termék. A legpraktikusabb megoldás valószínűleg az, ha mindkét kör kap egy-egy külön fali kapcsolót (vagy egy közös csillárkapcsolót) és külön-külön rádiós távirányítós vezérlővel lesznek vezérelve.

Remélem tudtam segíteni!
#164 - Szabó Viktor
2013/08/05, 15:25
Tisztelt Tályai Péter!
Az lenne a kérdésem, hogy különböző fényű, de azonos típusú szalagokat össze lehet e kötni vagy külön tápról kell megoldani az áramellátást?
Segítségét előre is köszönöm!
#165 - Tályai Péter
2013/08/06, 14:17
Tisztelt Szabó Viktor!

Az áruházban kapható szalagok jelentős többsége 12V DC betápról üzemel, így nyugodtan lehet közös tápra többféle szalagot is kötni.
#166 - Vellner Gábor
2013/08/31, 18:33
Tisztelt Tályai úr!
Több kérdésem is lenne!
Azt hittem, hogy nagyjából tudom miről van szó a led szalagok világában, de rá kellett jönnöm, hogy semmit sem tudok!
Első kérdés: hogy lehet az, hogy az rgb szalagot bekapcsolom a 44 gombos vezérlővel majd a fehér színre teszem. Ez után a kisebb távirányítóval mely 24 gombos megnyomom a bal felső sarokban a fényerő gombját és sokkal erősebben világít a fehér!
Második: hogy létezik az, hogy pl. az én rgb szalagomnál tisztán látom az rgb színeket és ha mindegyik ég úgy jön ki a fehér nagyjából. Láttam olyan rgb szalagot ahol össze volt forrasztva az rgb rész és csak FEHÉR pontokat láttam!!! Miért?
Harmadik: én naív azt gondoltam hogy az smd 5050 led egyforma erősséggel világít, de sajnos rá kellett jönnöm, hogy nem. Miért?
Gondolom minőségi problémák lehetnek, de azt nem értem, ha veszek egy tungsram égőt pl. 40 watt és veszek egy osram égőt szintén 40 watt ugyan úgy kéne kb világítania!!!!!
Ha képbe helyezne megköszönném!!!!
#167 - Tályai Péter
2013/09/04, 16:21
Tisztelt Vellner Gábor!

1) A 44 gombos távirányító nem tőlünk származik, így ebben csak tippelni tudok. Arra gondolok, hogy valamilyen oknál fogva (műszaki hiba, tervezési hiba, stb.) a 44 gombos vezérlőn a fehér szín valamiért nem teljes fényerőre van alapból beállítva, ezért fordulhat elő, hogy a 24 gombos vezérlővel még rá lehet kicsit pluszolni. Érdemes lenne esetleg rámérni a vezérlőn a kimeneti feszültségre a fehér szín beállítását követően.

2) Ezt a kérdést sajnos nem nagyon értem. Mivel volt összeforrasztva az RGB rész? Az rgb ledeknél az Ön által is leírt megoldás az elfogadott. Ez azon alapszik, hogy a piros / kék / zöld ledek egyidejű bekapcsolásával a fehérhez közeli árnyalatot kapunk.

3) Az 5050 smd ledek fényereje viszonylag jól behatárolható, típustól függetlenül. A fényerőt leginkább az határozza meg, hogy milyen feszültséget engedünk rá a ledre. Minél nagyobb a feszültség, annál nagyobb lesz a fényerő is. Természetesen minél inkább meg van hajtva a led, annál inkább melegszik, ez pedig azzal jár, hogy gyorsabban veszít a fényerejéből, valamint csökken az élettartama is. A led szalagokon a feszültség szabályozását az ellenállások végzik, így vélhetően két eltérő fényerejű led szalagnál a beforrasztott ellenállások típusa is különbözni fog. Itt nagyjából arra kell gondolni, hogy nagyobb ellenállás esetén kisebb fénnyel, de hoszabb ideig világít a led szalag, illetve fordított esetben kisebb ellenállással szerelve nagyobb fényerővel, de rövidebb ideig bírja a szalag.

Természetesen itt is létezhet magasabb minőségi osztályba tartozó smd led, amely hosszabb távon jobban bírja a magasabb feszültséget, de ha jelentős fényerőnövekedést szeretnénk, akkor érdemes a COB ledekkel barátkozni, pl. 5630-060 ledes szalag.

Remélem tudtam segíteni!
#168 - Vellner Gábor
2013/09/04, 19:51
Tisztelt Tályai Úr!
Először is meg szeretném köszönni, hogy válaszolt!
Az rgb lednél a három pont volt egyszerűen összeforrasztva.
Még egy kérdés. Mennyire bírja az autó ingadozó feszültségét (Generátor) az smd led? És mennyire bírja a javasolt 5630-as led?
#169 - Tályai Péter
2013/09/06, 10:26
Tisztelt Vellner Gábor!

Az RGB led esetében ha összeforrasztják a 3 szín forrasztási pontját, akkor ugyanaz a helyzet áll elő, mint amikor a vezérlőn kiválasztjuk a fehér színt. Ekkor értelemszerűen mindhárom csatornára ugyanaz a feszültség fog érkezni, ez pedig a fehér színt eredményezi.

A gyári adatok szerint a led szalagok az üzemeltetéshez stabil 12V DC betápot igényelnek, így autós működtetés esetén érdemes 14.4V->12V stabilizátort beépíteni a ledek elé. Így biztosítható a hosszú élettartam. Mivel az emberek többsége állóvilágításként építi be a ledet - pl . csomagtartó, kilépő világítás - ezért sokszor megspórolják a stabilizátort, hiszen álló motor mellett a generátor biztosan nem tölt, így nem is tudja károsítani a szalagot.
Stabilizátor gépjárművek LED világításához 3 Amper (36W)

Remélem tudtam segíteni!
#170 - Vellner Gábor
2013/09/19, 21:43
Tisztelt Tályai Úr!
Egy égető problémám lenne. Taxizom és egy csik led szalagot beragasztottam a szabadjelzőmbe. 25 cm. Egy stabilizáló ic-t tettem elé (1A) kiküszöbölve a generátor által termelt többlet "energiát". A problémám az hogy egy idő után elvesztette a fényerejét a szalag és nem tudom miért ip 65 vizálló szalagról beszélek és ahogy néztem olyan mind ha vizet kapott volna. A pára lehet? A szigetelés alatt látom az elszineződést, de érdekes a ragasztó felöli részén nem. Miért? Egyszerűen nem értem.Miért van az, hogy ha lehúzom a 3d ragasztó szalagot a led csíkról látom az érintkezőket öt centinként. Ott szívhatja fel a párát???? Vagy egyszerűen az ebayról beszélünk? Bebarnul az egész és egy idő után kb egy két hét (talán időjárás függő mert mostanában sokat esett az eső) alig pislákol. Nagyon várva a válaszát maradok tisztelettel V. G.
#171 - Bora Gábor
2013/09/20, 19:17
Tisztelt Tályai Úr!
Ön szerint egy 25 cm 5630-060-as led szalagot is meg kell táplálni mindkét oldalról vagy a rövidsége miatt elég egyről?
#172 - Rázc Gábor
2013/09/28, 09:46
Tisztelt Tályai Péter!

Tanácsot szeretnék kérni.
Az íróasztali lámpámat szeretném LED szalaggal kiváltani.
Az asztal végében álló polc aljára (~25 cm magasságra az asztal lapjától) ragasztanék egy vagy két csíkot, 90 cm szélességben (ilyen széles az asztal). Körülbelül 40-60W-os hagyományos izzó fényerejét szeretném elérni legalább. Olvasáshoz, íráshoz, forrasztáshoz kellene elegendő fényt biztosítson.

Nem tudom, hogy melyik típus lenne megfelelő számomra. Magamtól az 5050-es meleg fényűre gondoltam, de nem tudom hogy a 30-as vagy 60-as sűrűségű lenne jobb? A lámpa téli időszakban akár több mint 12 órát is menne folyamatosan.
Valamint szeretném ha tudnám szabályozni is a fényerőt, vagy dimmerrel, vagy ha több csíkkal lenne megoldva, akkor egyszerűen a szakaszok közé iktatott kapcsolóval.
Ha több szakaszt kötnék egymás után, akkor az ilyen kapcsolgatás nem viseli meg a tápot?

Felmerült bennem az is, hogy az egyszerű dugvillás tápok mennyire alkalmasak hosszabb időn keresztül ilyen feladatra, mert gondolom ezek nem stabilizáltak és nem is biztos, hogy olcsóbban kijönnék vele.

Előre is köszönöm a válaszát!
#173 - Tályai Péter
2013/10/03, 09:00
Tisztelt Rácz Gábor!

Az 5050-es típusú led megfelelő lehet. Amennyiben 1 db szalag lesz felragasztva, akkor mindenképpen a 60 ledes változatot ajánlanám. Pultvilágítási célokra, ha lehet, akkor ne a dekor jelzésű szalagokat válasszuk, mivel ezek, ahogy a nevük is mutatja gyengébb fényerővel rendelkeznek.

Ha 2 db szalaggal akarja megoldani a világítást, akkor tudom ajánlani a 3528-120 ledes szalagot, ebből is 1 szál hidegfehér, illetve 1 szál melegfehér beragasztását. A kevert színhőmérséklet nagyon kellemes a szemnek és emellett megfelelő fényerőt is biztosít.

A fényerőszabályzás dimmerrel vagy kapcsolókkal is megoldható, a tápegység élettartamát egyik sem befolyásolja.

A dugasztápok felépítése megegyezik a fémházas tápokéval, ezek is stabilizált, kapcsolóüzemű tápegységek. Sokan félnek a zárt műanyag háztól, mondván, hogy a melegedés korai meghibásodáshoz vezet. Ha nincsenek túlterhelve, akkor a zárt ház nem okoz gondot. Az irodában, ahonnan ezt az üzenetet írom, 3 éve ugyanaz a dugvillás tápegység szolgáltatja a rejtett világítás betápját, napi 9-10 órában, gond nélkül.

Remélem tudtam segíteni!

Üdvözlettel,
Tályai Péter
#174 - Bora Gábor
2013/10/03, 20:05
Tisztelt Tályai úr!

Nem válaszolt a 170 és a 171-es kérdésre. Véletlen csupán, időhiány vagy szándékos?
#175 - Tályai Péter
2013/10/04, 11:05
Tisztelt Bora Gábor!

Természetesen nem szándékosan maradt el a válasz. Ne haragudjon, igyekszem most pótolni!

Az IP65-ös szalaggal kapcsolatban először is figyelmébe szeretném ajánlani a következő cikket, melyet kollégám írt és alaposan körbejárja a különböző kültéri bevonatokkal kapcsolatos tudnivalókat: Kültéri LED szalagok szilikon bevonattal

Egyetlen bekezdést kiemelnék a cikkből, ami rávilágít a probléma okára:
Szerelés esetén is ügyelni kell vele, hiszen túl kis ívben hajtva az epoxy gyanta eltörik. A nagy gyártók szerint azonban nem ezek a legnagyobb problémák hanem az, hogy az epoxy gyanta korrodálja mind a LED szalag nyomtatott áramköri lapját, mind a LED chipet, ami kedvezőtlen hőmérsékleti és páratartalom mellett az epoxys LED szalagok fényerejének gyors csökkenéséhez vezet.

Nagy valószínűséggel egy epoxy gyanta bevonatú IP65-ös led szalagról van szó. Maga az IP65-ös védelem nem vízálló védelmet jelent, hanem rövid ide. Ez azt jelenti, hogy pl. akvárium világítás esetén a folyamatos pára beszivároghat a szalag és a bevonat közötti réseken és korrodálhatja a vezető részeket.

Emellett persze ahogy a fenti idézetből is kiderül maga az epoxy gyanta bevonat sem teljesen tökéletes. Idővel bebarnul, illetve magától tönkreteheti a szalagot. Ebből az okból kifolyólag tértünk át mi is a szilikon bevonatra, mert ott ezek a problémák nem jelentkeznek.

25 cm 5630-60 ledes szalagot elegendő egy oldalról betáplálni. Az egyenletes betáplálást, illetve az egyenletes fényerőt is biztosítani tudja egy betáp ekkora szakaszon.

Remélem tudtam segíteni!
#176 - Kovács Zsolt
2013/11/08, 09:54
Az lenne a kérdésem, hogy 4x18w-os armatúrában lehet-e a neoncsövet kiváltani ledszalaggal? A fényerőnek meg kellene maradni, és elég egy sima hidegfehér fény. Az armatúrában lévő tápegység felhasználható-e? (40-50 db armatúráról lenne szó, egy bútorüzlet 200 m2-es részén.) Válaszát előre is köszönöm.
#177 - Tályai Péter
2013/11/12, 16:02
Tisztelt Kovács Zsolt!

A fénycső kiváltására az 5630-as led szalagot tudom ajánlani: LED szalag beltéri (5630-060-FN) - hideg fehér Legerősebb!

Kevésbé fényigényes helyekre esetleg lehet próbálkozni kisebb teljesítményű szalagokkal is (5050-60 ledes ~14.4W, 3528-120 ledes ~ 9.6 Watt), illetve az armatúrába vegyesen kisebb, illetve nagyobb teljesítményű szalagot is lehet szerelni. Mivel itt egy meglehetősen nagy beruházásról van szó, ezért érdemes előtte 1-2 armatúrát átépíteni, a helyszínen kipróbálni, hogy milyen erősségű fényt tudnak a szalagokkal elérni.

Az armatúrában lévő tápegység nem lesz megfelelő, stabil 12V DC tápegységet kell majd a ledek elé bekötni, ezzel biztosítható a megbízható, hosszútávú üzem.

Remélem tudtam segíteni!
#178 - Salamon Dávid
2013/11/15, 14:05
Tisztelt Tályai Úr!

Tanácsot szeretnék kérni!
Körbe, Fali díszlécre szeretnék rgb 5050 x 60 IP20-as szalagot.
3,2x4m-es a szoba, az ablak kihagyásával 12,6 m led szalag.
Megvalósításához mire lenne szükségem? Olvastam, hogy nem elég, ha a szalag mindkét végét bedugom a vezérlőbe, hanem jeleősítő is szükséges. Vagy csak párhuzamosan kössek jelen esetben 3db 4,2m-es szakaszt?
#179 - Vargáné Nagy Melinda
2013/11/17, 09:07
Tisztelt Tályai ÚR!

Konyhai mosogatóm megvilágítását 3528/120-as ledszalaggal tervezem, melyet a konyhaszekrény felső részének aljára szeretnék elhelyezni „L” alakban (90 cm illetve 25 cm) gérbe vágva az ALU profilt. (006 FA)
Kérdéseim a következők:
1., Ebben az esetben a ledszalag hajlítható-e 90 fokban vagy el kell vágni?
2., Ha el kell vágni és sarokelemmel lesz összekötve, a sarokelem elfér-e az alu profilban?
3., Ha betáp elemet is használok, az kompatibilis-e az alu profillal?
4., Ha a betáp elem kompatibilis az alu profillal, akkor kell-e még a szerelvény betáp felőli oldalára külön lezáró elemet is rendelni?
5., Ehhez az összeállításhoz melyik tápegység javasolt? (Az adapter típusúak és az ipari kivitelűek kivételével)

Válaszát előre is köszönöm
#180 - Tályai Péter
2013/11/18, 13:19
Tisztelt Salamon Dávid!

Terméklista:
13 m - LED szalag beltéri (5050-060-FN) - RGB Legerősebb!
1 db - LED tápegység (240) 12 Volt, ipari (20A/240W) Slim (vékony)
1 db - RGB vezérlő - Rádiós - 12V/216 Watt - Touch Series Black

A 12.6 méter led szalag összteljesítménye ~182 Watt. Az áruházban kapható RGB vezérlők közül a fenti 216 Wattos típus jelerősítő nélkül is képes meghajtani a teljes mennyiséget. Amennyiben megfelel ez a típus, akkor a fenti termékeken kívül egyébre nem lesz szükség. A 12.6 méter szalag 3 szakaszban (5 + 5 + 2.6 méter) fog megérkezni Önhöz. Ezeket kellene párhuzamosan bekötni a vezérlőbe. A nagy teljesítményfelvétel miatt a szalagok mindkét végét be kell táplálni.

Amennyiben 3 db 4.2 méteres szakaszt szeretne kapni, hogy otthon már ne kelljen a méretrevágással bajlódni, akkor kérheti a szalagot méretre vágva is: LED szalag forrasztás - szerelés (méretre vágás)

Amennyiben másik RGB vezérlőt szeretne az összeállításhoz, akkor szükség lehet jelerősítő beiktatására is. Ennek a bekötéséről az alábbi linken talál rajzot: RGB vezérlő, jelerősítő bekötése

Remélem tudtam segíteni!
#181 - Tályai Péter
2013/11/18, 13:38
Tisztelt Vargáné Nagy Melinda!

1) A 120 ledes szalag nagy valószínűséggel nem lesz behajtható az alu profil nútjába. A legszebb megoldás valószínűleg egy 2-3 cm-es vezeték beforrasztásával érhető el. Amennyiben házilag ezt nem tudják megoldani, akkor tudom ajánlani az áruház szolgáltatását is: LED szalag forrasztás - szerelés (méretre vágás)

2) A sarokelem is elfér az alu profilban, viszont a sarokelem 10 cm-es összekötő vezetékét elég nehéz lesz elhajtogatni, hogy ne takarja ki a ledek fényét.

3) A betáp elem kompatibilis az alu profillal. Az általunk árusított szalagok gyári betápvezetékkel érkeznek, így ha csak egy ponton lesz megtáplálva a világítás, akkor vélhetően külön betápelem vásárlására már nem lesz szükség.

4) Nincs szükség külön lezáróelemre a led szalagra.

5) Amennyiben az adapter típusú, illetve a lyukacsos fémházas tápegységek nem felelnek meg, akkor a kettős szigetelésű Platinum tápegység családot tudom figyelmébe ajánlani: Tápegység 12 Voltos LED-hez IP67 Kültéri (12VDC/1,67A/20W)

Remélem tudtam segíteni!
#182 - Kovács Zsolt
2013/11/21, 10:25
Előzmény #177

Tisztelt Tályai Péter!

Esetleg lehetséges a megoldás 220 V-os leddel?
Vagy esetleg egy központi tápegységgel?
(Tápegység esetén mennyire kell még számolni a tápegység fogyasztásával nagyobb teljesítmény esetén?)

Előre is köszönöm!
Kovács Zsolt
#183 - Tályai Péter
2013/11/21, 16:28
Tisztelt Kovács Zsolt!

A 220V-os led szalagokat, fénykábeleket nagyjából 70 db led sorba kötésével érik el.
Például: LED fénykábel 36 LED/2,5 Watt (50 méter) hideg fehér - itt 72 db led van sorba kötve, 2 méteres hosszon.

Ennek az az egyik hátránya, hogy 2 méterenként lehet szakaszolni a terméket. Ez pedig azonnal alkalmatlanná teszi a 60x60-as armatúrákba történő beépítésre.

A központi tápegység természetesen megoldható. Az áruházban jelenleg a 400W-os tápegység a legnagyobb teljesítményű:
LED tápegység (400) 12 Volt, ipari (33A/400W)
Ezeket a tápegységeket a névleges teljesítményük 80%-áig lehet terhelni, így a 400W-os 320W-al terhelhető. Az 5630-60 ledes szalagból ez ~16.5 méternyit jelent.

A tápegységek üresjáratban <1W-ot fogyasztanak, terhelés alatt pedig ~5% körüli veszteséggel kell számolni. A példa okáért teszteltem 5 méter 5050-60 ledes szalagot. A szalag maga 5x14.4 Wattot, azaz 72 Wattot kellene, hogy fogyasszon. A fogyasztásmérőt a 100W-os tápegység elé bekötve 76W-ot mutatott a készülék. Ez ugye valamivel több, mint 5%-os veszteséget jelent.

Remélem tudtam segíteni!
#184 - Tóth Márton
2013/11/24, 12:03
Tisztelt Anro!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy panel lakás konyhájába (4,1 x 1,6m, belmagasság 2,2m) szeretnék fővilágításnak ledet alkalmazni a következőképpen:
1xALP-010 Alu profil (2m hosszú, hosszában elhelyezve)
2m LED szalag beltéri (5630-060-FN) - meleg fehér

Természetesen a konyhabútorok alatt, munkaasztal megvilágítás külön led csíkokkal menne.

Ez elég lesz-e bevilágítani a konyhát?
Mekkora tápegység szükséges ehhez?
Szükséges-e, illetve hasznos lehet-e ehhez dimmer használata?

Üdvözlettel:
Tóth Márton
#185 - Makovits Levente
2013/11/24, 16:30
Tisztelt Tályai Úr!

A szakmai segítségét kérném,4x4m alapterületű hálószoba gipszkarton menyezetére készíttetek egy lelógó plusz álmenyezetet ami körben 20 cm-rel kisebb lesz az alapterülettől és körben rejtett változtatható színű led világítást szeretnék.Mit ,miket kell ehez vennem?Funkcionálhat-e teljesértékű világításaként a hálószobának?Tudom-e a rendes villanykapcsolóval kapcsolni?Illetve,hogy tudom a színeket változtatni?

A másik projekt,a franciaágy végéhez építtetek egy térelválasztó falat gipszkartonból amiben függőlegesen 240cm magas 5 cm széles 4+4 es ragasztott savmart üveg csíkokat teszek 6 db-ot,és ezeknek az éleit szeretném megvilágítani!Mit javasol ehhez?
Válaszát előre is köszönöm:Makovits Levente
#186 - Tályai Péter
2013/11/26, 15:01
Tisztelt Tóth Márton!

Négyzetméterenként 2-3 Wattnyi led világítást szoktunk ajánlani. Az Ön esetében a ~6.5 négyzetméterre jutni fog 40 Wattnyi led világítás, így azt gondolom, hogy a fényerő megfelelő lesz. Arra mindenképp érdemes odafigyelni, hogy a szalag valamilyen egyenletes elosztásban kerüljön a plafonra.

A szalag működtetéséhez egy 60 Wattos tápegységet ajánlanék.
LED tápegység (060) 12 Volt, ipari (5A/60W) Slim (vékony)

A dimmer beépítése opcionális. A hasznosságát nehéz megítélni. Egy konyhában általában nincs szükség hangulatfényre, így a dimmelés funkció valószínűleg ritkán lesz használva. Ettől függetlenül előfordulhat olyan helyzet, amikor praktikus lehet, pl. ha a konyhában nincs szükség teljes fényerőre, de az onnan kiszűrődő fény a szomszédos helyiségekben lévőket valamilyen okból zavarja. Ez leggyakrabban kisgyermekek esetében, alváskor szokott előfordulni.

A dimmer beépítése akár utólag is megejthető (a szalag és a tápegység közé kell beiktatni). Amennyiben nem építik be és a későbbiekben mégis szükségesnek tartják, akkor kényelmesen pótolható bármikor.

Remélem tudtam segíteni!
#187 - Tályai Péter
2013/11/26, 15:26
Tisztelt Makovits Levente!

A gipszkartonos rejtett világítás kialakításához 3 dologra biztosan szükség lesz.

1) Led szalag: pl. LED szalag beltéri (5050-030-FN) - RGB

2) RGB vezérlő: a led szalag vezérlő kategóriából lehet kiválasztani a megfelelőt, pl. RGB vezérlő - Rádiós - 12V/216 Watt - Touch Series Black

3) 12 voltos tápegység: LED tápegység (150) 12 Volt, ipari (12.5A/150W) Slim (vékony)

A fenti elemek egy működőképes rendszert alkotnak. A tápegységet az adott szalagra és 14.4 méternyi mennyiségre kalkuláltam. A szalagból létezik dupla sűrűségű változat is, értelemszerűen ehhez nagyon tápegységre is szükség lesz.

Véleményem szerint az általános rejtett világítási feladatokhoz a 30 ledes szalag megfelelő fényerőt nyújt. Fővilágításnak olyan módon nem elegendő, hogy pl. olvasni biztosan nem elég ez a fényerő. Hétköznapi közlekedőfénynek, TV nézéshez háttérvilágításnak azonban megfelelő.

Fali kapcsolóval természetesen fogja tudni működtetni. A kapcsoló a tápegységet fogja kapcsolni és így közvetve a led szalagot is.

A színek változtatását a linkelt vezérlővel lehet megoldani.

A franciaágy mögötti üveglapok megvilágításához alapvetően 2 dolgot ajánlanék:
1) A legegyszerűbb megoldás, ha a gipszkartonba szerelt led szalaggal egyező típusú led szalagot teszünk az üveglapok mögé is. Így ugyanazzal a színnel, összhangban világíthatnának a szalagok, ami szerintem egy harmonikus kialakítást eredményezne. Itt annyi aggályom van a dologgal kapcsolatban, hogy az RGB szalag 10 mm széles, míg a 4+4-es üveg csak 8 mm. Ha lesz annyi hely az üveglapok mögött, hogy beférjen az üveg, akkor ez a lehetőség is számításba jöhet.

2) A másik megoldás az, hogy ide egy egyszerű melegfehér szalagot építenek be, így egy kellemes, semleges háttérvilágítás alakul ki. Például: LED szalag beltéri (3528-030-FN) - meleg fehér
Ez a szalag 8 mm-es nyákon van, úgyhogy be kellene, hogy férjen a 8 mm-es üveglap mögé.

Remélem tudtam segíteni!
#188 - Józsa Gabriella
2013/12/03, 08:41
Tisztelt ANRO!

Lehetséges olyan megoldást kialakítani egy szobában, miszerint a szoba két felén található szekrények tetejére szeretnék RGB led szalagot tenni? Megoldható mindez kábelezásileg egy RGB controller és egy adapter felhasználásával? (Az egyik szekrény tetejéről indulna egy 120 cm-es szalag, majd azt kábellel 'meghosszabbítva' a kb. 4 méterre lévő másik falhoz átvezetve, az ott lévő szekrényre egy 80 cm-es szalagot tenni. Innen aztán sorra a vezérlő, az adapter és a konnektor.)

Előre is köszönöm a segítséget!
#189 - Tályai Gábor
2013/12/03, 11:56
Tisztelt Józsa Gabriella!

Igen természetesen megoldható egy vezérlő és egy tápegység használatával is a két külön kör. Pontosan úgy kell kivitelezni, ahogyan Ön is leírta.

Tulajdonképpen a LED szalagokat 3 ledenként bárhol el lehet vágni és a vágás helyére tetszőleges mennyiségű 4 eres vezetéket be lehet toldani, nyilván a vezetékek sorrendjére kell ügyelni, mert vezeték sorrend probléma esetén a különálló darabok eltérő színben világíthatnak.

Remélem tudtam segíteni.
#190 - Ballonyi Gyula
2013/12/14, 09:03
Tisztelt ANRO!

2011 augusztusában vásároltam 3528-060-FN típusú szalagot, amelyet családi házunkban beépítettem a lépcsőbe élvilágításként. A lépcsőlapok aljába 10mm széles és 3-4 mm mély hornyokat marattam, ebbe ragasztottam be a szalagokat. A szalag nincs lezárva semmilyen takaróval.
A gyerekek miatt éjszakánként 8-10 órát 30-40% fényerőre dimmelve üzemel. Ha jól számolom 8500 üzemórán vagyok túl, és azt tapasztalom hogy az eltelt 28 hónap alatt a LED-ek 70-90%-a kiégett. Ez így messze elmaradt az ígért 30-50000 órás élettartamtól (ami e terhelés mellett 8 évet jelentene).
Mivel ez nem egy nagy fényerejű szalag, és dimmelve használom, nem láttam szükségesnek passzív hűtés kialakítását. De ha jól értelmezem e fórumban olvasható korábbi választ, akkor ez nem is lenne szükséges.
Nem csak az újból felmerülő költség miatt, hanem az átszereléssel járó macera miatt is bosszantó.
Mi lehet ennek az oka?

Előre is köszönöm válaszát!
#191 - Kis Tamás
2013/12/18, 19:51
Tisztelt ANRO!

A következőkben szeretném segítségét kérni, olvastam 230V-os led szalagról(önöknél még nem láttam)véleményét szeretném kérni, 230V vagy 12v, és önöknél kapható lesz e a közeljövőben?

Üdv Tamás!
ui. Előre is köszönöm válaszát!
#192 - Tályai Péter
2013/12/19, 08:06
Tisztelt Ballonyi Gyula!

Azonos típusú 3528-60 ledes szalag van beépítve az irodánkban is, illetve otthoni környezetben is ezt használom. Ezek dimmelés nélkül napi 6-10 órát üzemelnek és már több mint 2-3 éve gond nélkül világítanak. Ezek alapján valószínűsíthető, hogy nem a szalagnak valamilyen gyártási, vagy konstrukciós hibája okozza a magas meghibásodási arányt.

Az alábbi dolgokat lenne érdemes első körben megvizsgálni:
1) Rá kellene mérni a tápegység kimenetére, hogy a leadott feszültség valóban 12V. Ha jelentősen magasabb a kimeneti feszültség, akkor a túlfeszültség okozhatta a ledek meghibásodását.

2) Ugyanígy érdemes lenne rámérni a led szalag végeire (tápegységhez közelebbi, illetve távolabbi végpontra), hogy ott milyen feszültségérték mérhető.

3) Illetve érdemes lenne alaposan átnézni a bekötést, hogy mindenhol tartva van az előírás szerinti párhuzamos bekötés és hogy a kötésen belül nincs-e valami rendellenesség.

Remélem tudtam segíteni!
#193 - Tályai Péter
2013/12/19, 08:17
Tisztelt Kis Tamás!

A 220V-os led szalagokat, fénykábeleket nagyjából 70 db led sorba kötésével érik el.
Például: LED fénykábel 36 LED/2,5 Watt (50 méter) hideg fehér - itt 72 db led van sorba kötve, 2 méteres hosszon.

Ennek a legnagyobb hátránya az, hogy 2 méterenként vágható a szalag. Ez kültéri felhasználás esetén nem feltétlenül jelent problémát, azonban beltérben pl. egy 3.5m x 4.5m -es helyiséget már lehetetlen vele normálisan feldíszíteni.

Emellett én hasznosnak találom azt is, hogy a 12V esetében a tápegység felelős a stabil üzemi feszültség előállításáért, így egy szép, vibrálásmentes megvilágítást kapunk.

Ezen felül az érintésvédelem még az a rész, ami miatt szimpatikus a 12V. Gyakran előfordulnak ágyak alá / mellé / fölé szerelt hangulatvilágítások. Ilyen esetben nyugodtabban alszik az ember, ha nem 230V fut a feje fölött, illetve rövidzár, vagy túlfeszültség esetén a tápegység belső védelmi mechanizmusa leold.

A fenti okok miatt egyelőre nem tervezzük a 230V-os led szalagok forgalmazását.

Remélem tudtam segíteni!
#194 - Ballonyi Gyula
2013/12/21, 13:43
Tisztelt Tályai Péter!

Maximális fényerő esetén 11.72 V-ot mérek, de ez éjszaka túl erős lenne, ezért 6.5V környékére van dimmelve. A párhuzamos kötés látszólag rendben van.

Üdvözlettel,
Ballonyi Gyula
#195 - Kóbor Tamás
2014/01/12, 14:10
Tisztelt Tályai Péter!

Segítséget szeretnék kérni a következőhöz.10m smd5050 rgb szalagot fűztem el a lakásban.Vásároltam Önöknél toldókat,de csatlakoztatás után már nem működik megfelelően a világítás.A fehér színnél csak egy szakasz világít fehéren,a többinél kéken.Ha pirosra vagy zöldre váltanék ,akkor csak az a szakasz világít amelyik a fehéret is tudja.
A csatlakoztatásokat már átnéztem,de már nincs ötletem.

Válaszát előre is köszönöm!

Üdvözlettel,
Kóbor Tamás
#196 - Pongrácz Bálint
2014/01/16, 00:21
Üdv! Nekem olyan gondom lenne hogy szeretnék 1 könnyű és erős led(ek)- ből álló kültéri világítást összehozni 12 voltos autó vagy motor akkumlátorról működtetve legalább 3*5 méter terület (horgászhely) megvilágítására!!!

Válaszod előre is köszönöm!!!
#197 - Pongrácz Bálint
2014/01/16, 00:21
Üdv! Nekem olyan gondom lenne hogy szeretnék 1 könnyű és erős led(ek)- ből álló kültéri világítást összehozni 12 voltos autó vagy motor akkumlátorról működtetve legalább 3*5 méter terület (horgászhely) megvilágítására!!!

Válaszod előre is köszönöm!!!
#198 - Tályai Gábor
2014/01/16, 09:56
Tisztelt Pongrácz Bálint!

Mindegyik LED szalagunk működtethető 12V-os akkumulátorról, bármilyen elektronika közbeiktatása nélkül. A fenti feladatra valamelyik kültéri, tiszta szilikonnal ellátott LED szalagot tudnám ajánlani. Valószínűleg nem nappali fényre van szükség, így én pl. a 3528x60-as típusból egy 3 vagy 5 méterrel megpróbálkoznék.

Remélem tudtam segíteni.
#199 - Pongrácz Bálint
2014/01/18, 00:27
Üdv! Tályai Gábor! Segítségedet köszönöm! A 3-5 méter az 3 szor 5 méter és ahogy "írtad nappali fémyhez hasonló körülmények" lennének az igaziak! Én valami smd led-re ill.
power led-re gondoltam amit távirányítóval tudnék kapcsolni szükség esetén ha kapásom lenne! Láttam komplett 12 voltos led reflektort is nem tudom melyik lenne alkalmas mondjuk erre a célra! Segítséged mégegyszer is köszönöm!!! Bálint
#200 - Tályai Gábor
2014/01/20, 15:05
Tisztelt Pongrácz Bálint!

Természetesen a 12Voltos LED lámpák és a 12Voltos LED reflektorok is tökéletesek erre a célra. Erre a ~15m2-es helyiségre kb. 30 Wattnyi ledet ajánlanék, ha egy szobáról lenne szó.

Remélem tudtam segíteni.
#201 - Rostás Gergely
2014/02/08, 09:38
Üdv!
Érdeklődnék led szalag szettek RGB esetében a bedugott adapter folyamatosan fogyaszt valamennyi áramot ( távirányítós kivitel) lekapcsolt állapotban is?
#202 - Tályai Péter
2014/02/10, 08:56
Tisztelt Rostás Gergely!

A bedugott adapter felvesz valamennyi készenléti áramot, ez jellemzően 0.5-1 Watt körüli értéket jelent.

Remélem tudtam segíteni!
#203 - Monty
2014/05/05, 10:39
Tisztelt ANRO,

Egyedi álmennyezetet építek, és egy 2x4m-es étkezőt szeretnék az álmennyezet élére ragasztott ledszalagokkal szórt fénnyel megszórni. A ledeken kívül még 4 meleg fényű spotlámpa lesz süllyesztve a mennyezetbe.
A mennyezet formája alapvetően négyzet alakú két ellentétes oldalon kiinduló szárral. Azaz nagyjából egy paragrafusjel alakja van, mert a négyzet közepe is lyukas.
A tervem a következő. A mennyezet két oldalán (kb 5-5m) egy egy szalagot terveztem, nagy fényerejűt. Az SMD 5050-re gondoltam, de ha van jobb ötlete szívesen veszem. Középre a kis négyzetbe (kerülete kb 2m) pedig egy RGB szalagot hangulatvilágításnak.
A szoba festése matt hófehér. Az álmennyezet tartószerkezete a sztenderd 5cm mélységű, illetve ehhez számolva a gipszkartont, kb. 6cm-t lenne a ledszalagok alja a plafontól.

A kérdéseim:
1. az 5cm-es helyre kellene elrejtenem az adapter(eket). Viszont az egész 4m átlójú szerkezetnek csak az egyik végébe tudnám őket berakni, közvetlenül a fal mellett. Lehet valahogy meghajtani egy adapterről úgy a 2 hosszabb szalag 2 végét, hogy gyengeáramú vezetékkel vezetném el a szalagok messzebbi végéhez az áramot? 2. külföldi (USA) áruházakban láttam SMD ledszalagokhoz RGB toldókábeleket és sarokmegoldásokat, amelyek könnyen, forrasztás nélkül pattinthatók a szalagok végére. Ilyet lehet e Önöknél kapni hosszabb, akár 5m-es kiszerelésben? Vagy még jobb lenne csak a ledszalag végére pattintható csatlakozó + folyóméterre kábel.
3. A TV-nek ki lett alakítva egy gipszkarton falba süllyesztett hely, a bal és jobboldalon egy egy vályúval. Ide terveztem egy-egy ledszalagot, viszont úgy néz ki, hogy csak 1 adapternek lenne hely. Az adaptert csak kb. 40-50 cm-re tudnám elhelyezni a szalagok bármelyik végétől. Hogyan lehet ezt összehozni? Amikor a süllyesztést terveztem még nem voltam tisztában a ledek szerelési követelményeivel sajnos.
4. A TV mellé szánt két szalag elsődleges feladata a TV mögött található mattfehér, mintás tapéta megvilágítása lenne, hogy sötétben javítsa a TV miatti kontrasztkülönbségből adódó problémát (azaz sötét szobában ne follyon ki az ember szeme a TV villódzásától). Lehet még ilyen fura kérdéssel nem fordultak Önökhöz, de milyen szalagot ajánl erre a célra? Szeretném, ha RGB lenne, hiszen alapvetően hangulatvilágítás lesz.
5. A konyhában is szükségem lenne egy szakaszolásra és egy adapterre. Sajnos a felső szekrény meg lett bontva a szagelszívó miatt, és itt se gondoltam, hogy több adapterre lesz szükség. A szekrény hossza kb. 135+45+65 (egyenes, derékszög, és végül a szagelszívó utáni szakasz) azaz majdnem 250cm. Természetesen a pultot szeretném precíz munkára alkalmas erős, meleg fénnyel megvilágítani.
6. Úgy hallottam, hogy a ledek közvetlen fénye -azaz amikor valaki belenéz közvetlenül a ledszalag fényébe-, főleg gyerekek esetében nagyon roncsolja a szemet. Ebben mi az igazság? El kell e rejteni a mennyezeti szalagokat? Mert akkor ez egy újabb problémát vet fel, hiszen csak 6cm-re lesznek a plafontól.
7. Gipsz javításra szabad szerelni ledszalagot, vagy kötelező alá az aluprofil?
8. Olvastam, hogy 50cm-es szakaszokból áll egy szalag. A bejegyzéseket olvasva az az ötletem támadt, hogy a küszöbök helyére érdekes lenne egy egy rövid ledszalagot beszerelni, és átlátszó akrillal kitölteni a rést. Megoldható ez valahogy? Illetve ilyen rövid szakaszokhoz milyen adapterekre lenne szükség?

Előre is nagyon szépen köszönöm,
Monty
#204 - Tályai Piroska
2014/05/08, 07:55
Kedves Monty!
Elsőként egy észrevétellel élnék, mert habár nem tudom, milyen jellegű spotlámpákat szeretne majd beépíteni, fontos tudni, hogy az MR16 LED spotlámpák beépítési magassága foglalattal-szerelvénnyel együtt ~6-10 cm. Természetesen ha valamilyen leddel egybeépített megoldást, kisebb méretű led panelt választ, úgy elegendőnek kell lennie az 5-6 cm mély álmennyezetnek.

1. Az 5 cm-es magasságba általában beférnek a tápegységek, de emellett biztosítani kell neki a szellőzéshez is helyet, nem szabad tehát nagyon beszorítani. A tápegységek között lesz olyan, amely teljesítményét tekintve alkalmas lesz a 10 méter szalag meghajtására. Az 5050 LED szalagok 5 méterenként mindkét oldalról igénylik a párhuzamos betáplálást az egyenletes fényerő elérése miatt, ez vezetékezéssel megoldható. Mindemellett ebbe a 2x4 méteres helyiségbe a 3528-060 LED szalagok is megfelelőek lehetnek hangulatvilágításként, 10 méternek nem kevés fénye van egy kis szobában.

2. Sajnos kínálatunkban nincsenek olyan forrasztásmentes elemek, amelyek kábellel egyszerűen összeszerelhetőek, viszont az általunk kiadott LED szalagok legalább egyik végén (az 5 méteres tekercseknél jellemzően mindkét végén) találhat betápvezetéket, melyet igény szerint hosszabbíthat forrasztással/sorkapcsokkal.

3. A falba süllyesztett lyuk nagyságától és a tervezett világítás teljesítményétől függően tudunk tápegységet javasolni, és természetesen itt is kialakítható vezetékezéssel a két külön oldal LED szalagos világítása, ebben az esetben csak gondoskodni kell az összekötő vezeték elrejtéséről, felületbe marásáról, vagy egyéb módon történő eltakarásáról.

4. A tévé mögötti hangulatvilágítást fehér és színváltós szalaggal is kivitelezhetik, ezt mindenkinek igény szerint kell eldöntenie. Amit ajánlunk, hogy alacsonyabb teljesítményű szalagok is megfelelőek, így fehér szalagból a 3528-030 és 3528-060 típusok is elegendőek, RGB-ből pedig az 5050-030 típusok. A galériában is megtekinthet tévé köré kialakított RGB hangulatvilágításokat.

5. Pultvilágításhoz a 3528-120 vagy az 5630-060 típusokat szoktuk ajánlani, ezek fénye opál búrás alu profilba helyezés esetén is elegendő.

6. Egyik fényforrásba, de a LED-be sem ajánlott belenézni, ezért érdemes a mennyezeti rejtett világításokat elrejteni, legtöbbször a gipszkarton álmennyezetnél is hagynak valamilyen párkányt, arra fektetik a led szalagot, és később csak a visszavert fényt látjuk, pl. gipszkarton fény nélkül, gipszkarton fénnyel vagy pl. negyedkör fény nélkül, negyedkör rejtett világítással

7. A LED szalagok alá nem kötelező az alu profil, de a nagyobb teljesítményű szalagoknál érdemes alkalmazni, ezáltal is segíthetünk a ledek hűtésében. Gipszkartonokhoz szokták az alábbi olcsó aluprofilt is alkalmazni 20 mm x 10 mm.

8. A LED szalagok gyárilag 50 cm-es szakaszokból állnak össze, de egyébként 5 méteres tekercsekben vannak. Mindegyik típust 1 méteres egységekben forgalmazzuk, kivéve az 5630-060 típust, amely fél méteres egységekben is vásárolható. Miután a LED szalagok típustól függően 2.5 cm - 10 cm-ként vághatóak, így tulajdonképpen bármelyik típusból kialakítható lenne a küszöbvilágítás. Az adapter szintén a választott LED szalag teljesítményétől és mennyiségétől függ, de várhatóan a legkisebb 12W tápegységek is elegendőek.

Remélem minden kérdést sikerült megválaszolni, amennyiben valamelyik kimaradt nyugodtan keresheti cégünket akár emailben is!
Állunk rendelkezésére, köszönjük türelmét!
#205 - Lovasz Szabolcs
2014/05/24, 01:21
Tisztelt Anro!
Akvariumomban szeretnem boviteni a vilagitast. Led szalagon gondolkodtam, es olvasgattam is egy keveset, azonban szeretnek onoktol is tanacsot kerni.
Az akvarisztikaban 100l-ig 1w/l a mervado adat, amit erdemes betartani.
Jelenleg 60l-es akvariumomhoz egy 15w-os t8-as fenycsom van. Ezt szeretnem koltseghatekonyan (aramszamla) boviteni ledszalaggal, hogy a novenyek is szepen fejlodjenek. Olvasottak alapjan hatalmas kulonbsegek vannak ledszalagok kozott. Ertem itt a fenyspektrumat a szalagoknak. Pl egy kekesebb fenyben jobban teremnek az algak ami persze egy negativum az akvariumban.
Tehat tanacsot szeretnek kerni, hogy milyen ledszalaggal erdemes boviteni a vilagitast es mennyi meterre lenne szuksegem, hogy az emlitett "szabalyt" betartva ervenyet nyerje a liter/ watt arany?
Koszonom valaszukat!
#206 - Tályai Péter
2014/05/26, 08:21
Tisztelt Lovász Szabolcs!

Korábban, a 126-os és a 136-os hozzászólásban már szó esett az akváriumvilágításról, kérem azokat olvassa át!

Ezeket még annyival egészíteném ki, hogy ha csak kiegészítő világításnak szánja a szalagot, akkor nem feltétlenül kell a legerősebb 5630-60 ledes típust beépíteni, megfelelő lehet az 5050-060 ledes, vagy a 3528-120 ledes is.

Hatékonyság szempontjából mindenképp az 5630-60 ledes szalagot ajánlom. Amennyiben ezt választja, akkor mindenképpen figyelmet kell szentelni a szalag hűtésének, azaz érdemes egy alumínium profilra ragasztani, ami hűtőbordaként funkcionálna és csökkentené a szalag üzemi hőmérsékletét. A mennyiségi kérdésben nehéz egyértelmű választ adni, első körben én behúznék egy szalagot és ha nem megfelelő a fényerő, akkor a későbbiekben lehet esetleg duplázni a mennyiséget.

Általában hidegfehér szalaggal szokták megoldani a világítást, a melegfehérre érkezett már vissza olyan panasz, hogy hamar algásodik tőle a víz.

Ami még fontos, hogy a világítást érdemes egy üveglappal elválasztani a vízfelülettől, mivel a jelentős mértékű párolgás következtében a led szalagokon lévő forrasztások / érintkező felületek nagyon hamar korrodálódnak, ami a led szalag tönkremenetelét eredményezi.

Remélem tudtam segíteni!
#207 - Guba Norbert
2014/07/06, 18:10
Tisztelt Anro!

Akvárium világítást tervezek. A kérdésem az lenne, hogy Önök szerint a beltéri 5050-es hideg fehér szalag egy ALP-002-es profilban végzáróval elegendő-e a pára ellen, ha nincs a világítás és a víz között üveglap. Esetleg célszerű lenne kültéri szalagot választani a beltéri helyett?
Az aluprofil áttetsző borítása miatt kb. mennyit veszt a fényerőből a szalag.

Válaszát előre is köszönöm.

Guba Norbert
#208 - Tályai Péter
2014/07/07, 08:40
Tisztelt Guba Norbert!

A beltéri led szalag az alu profilba beépítve megfelelő lehet, azzal a kitétellel, hogy az alu profil kupakját átlátszó szilikonnal ragassza be a profilba. Ezzel gyakorlatilag létrejön egy tömítés, ami meggátolná a pára bejutását a profilba.

Amennyiben nem nagy mennyiségről van szó, akkor természetesen szóba jöhet a kültéri szalag használata is, hiszen az árkülönbség nem jelentős. Ettől függetlenül a szilikonos tömítést én itt is alkalmaznám. Természetesen érdemes a végzáró elemeknél is tömíteni, hiszen ott is bejuthat a pára.

Az áttetsző borítás hatására a vízfelületre jutó fényáram elhanyagolható mennyiségben csökken, a tervezés során figyelmen kívül lehet hagyni.

Remélem tudtam segíteni!
#209 - gubinyi attila
2014/07/30, 09:26
Bocsánat ha már kérdezte valaki de arra lennék kíváncsi, hogy az IP68 szalaghoz is lehet sarokelemet kapni? Azzal hogyan lehet fordulni?
#210 - Tályai Péter
2014/07/30, 15:53
Tisztelt Gubinyi Attila!

A kültéri szalagokhoz nem kapható sarokelem. Ezeknél jellemzően vezetékdarab közbeiktatásával, beforrasztásával szoktak sarkot kialakítani, majd a szükséges mértékű vízvédelmet helyileg kialakítják (zsugorcső, szilikon, egyéb anyagok felhasználásával).

Remélem tudtam segíteni!
#211 - gubinyi attila
2014/07/31, 13:23
Tisztelt Tályai Péter!

Köszönöm gyors válaszát.
üdv
Gubinyi Attila
#212 - Szegletes Gábor
2014/08/05, 16:29
Tisztelt Tályai Péter!

Jó napot kívánok!

A konyhabútor felső részének alján szeretnék elhelyezni konyhapult világításhoz 5050-060-FN led szalagot. A szükséges anyagokat már beszereztem Önöktől.
A kérdésem az lenne, hogy konyhabútor felső részében van egy 45 fokban elhelyzett bútorrész (konyhasarok) és itt hogyan tudnék 45 fokban elfordulni hogy ne legyen alulról észrevehető, melyik lenne a legjobb megoldás (toldás,átlapolás,forrasztás, stb...)?

Üdvözlettel:
Szegletes Gábor
#213 - Tályai Péter
2014/08/06, 10:01
Tisztelt Szegletes Gábor!

A 45 fokos szög meglehetősen hegyes szög, így ide véleményem szerint a forrasztás lesz a legjobb megoldás. Egyszerűen forrasszanak be a két led szalag darab közé egy 2-3 cm-es vezetékdarabot és azt tetszőleges szögben könnyedén meg tudják hajtani. Célszerű egy fehér zsugorcsővel bevonni a forrasztást és a vezetéket is, így a végeredmény egy szép, szinte észrevétlen csatlakozás lesz.

Remélem tudtam segíteni!
#214 - Magyar Csaba
2014/08/08, 21:01
Tisztelt Anro!
Zuhanykabin mennyezetére szeretnék hideg fehér fényű flexibilis led szalagot . Melyiket javasolják ?
#215 - Tályai Péter
2014/08/11, 10:50
Tisztelt Magyar Csaba!

Mindenképp szilikonos bevonattal rendelkező szalagot érdemes változtatni. Teljesítmény tekintetében véleményem szerint már egy 10 Wattos szalag is megfelelő lehet, de természetesen akár ettől erősebb típusokat is be lehet építeni, amennyiben árban megfelelők.

LED szalag PureSilicone kültéri (3528-060) - hideg fehér - 4.8 W/m, kiegészítő fénynek ez is elegendő lehet
LED szalag PureSilicone kültéri (3528-120) - hideg fehér - 9.6W/m, konyhapult világításnak szokták vinni, ezért gondolom, hogy a fürdőszoba világítással kiegészítve ez már bőven elég fényt fog adni

LED szalag PureSilicone kültéri (2835-060-FN) - hideg fehér,
LED szalag PureSilicone kültéri (2835-120-FN) - hideg fehér - 15 és 24 W/m, új típusú ledek, kompromisszummentes, nagy fényerővel

Remélem tudtam segíteni!
#216 - Kovács Balázs
2014/08/13, 10:57
Helló.
Érdeklődnék hogy milyen vastagságú réteg van a vízálló tipuso rajta.Van 3528as ledem de csak a sima egyszinű az is bevonatos,de most vennék a színváltós 5050es ledből távirányítóm van 2 db és gondoltam be is kötöm.
Héten meg is akarom venni.Kocsiba is lenne és szobába,és azt kérdezném hogy az a védőréteg mennyire melegszik mert olyan lágy anyagnak tűnik nekem pedig csomagtartóba lenne bekötve és mélyládához erősítőhöz világításnak ,és azért kellene a védőréteg hogy pakoláskor nehogy leverje valaki a chipeket.
Autóba beltérre lenne és csomagtartóba 2 méter.
Melyiket ajánlanátok a simát vagy a vízállót?Mindenképpen rgbset vennék hogy a színt lehessen változtatni csak azt nem tudom melyik legyen.
Köszönöm válaszod.
Üdv:Balázs
#217 - Tályai Péter
2014/08/13, 14:09
Kedves Balázs!

A kültéri bevonat véd valamelyest a külső hatásoktól, emiatt inkább azt ajánlanám. Emellett könnyen előfordulhat, hogy pakolás közben hozzáér az ember keze. Ilyenkor a beltéri szalag megkarcolhatja, felsértheti a bőrt, a kültérivel viszont ilyen nem fordulhat elő.

Természetesen egy nehezebb csomag, bőrönd vagy egy nagyobb tárgy meg tudja úgy nyomni, ütni a ledeket, hogy azokban maradandó károsodás keletkezzen (vagy elég ha csak a forrasztás elenged a nyákon). Ez ellen nyilván a kültéri bevonat sem tud sokat tenni.

Remélem tudtam segíteni!
#218 - Kovács Balázs
2014/08/13, 17:11
Tisztelt Tályai Péter.

Köszönöm a válaszod.
Csomagtartóba nem sok mindent gondolok belerakni,lessz benne egy mélyláda erősítő kondi tűzoltókészülék,kb fele hely megmarad.
Bal oldalról lenne 60 cm majd a külső oldal 90 cm és a jobb oldal 60 cm így kb 210 cm led lenne benne ami szembe lenne a mélyládával az ülés háttámláján amit megvilágítana.
A belső térre pedig jobb és bal oldalon lenne fennt 1-1 méter led.
Arra gondoltam hogy mivel a kárpitra kellene ráragasztani a csomagtartóban így "U" vagy "C" alakú alumínium profillal rögzítem és így még nem is sérülne a szalag sem és jobban is lehetne rögzíteni,meg lenne oldva a hűtés is ezzel a körrel,a profil tetejére pedig lehet nem raknák műanyag burkolatot hogy a led jobban világítson.A belső térben pedig csak sima lapos aluminium profilt használnák rögzítés miatt is és oda elég a lapos profil is szerintem felül úgysem sérülne annyira.
Én is a vízállón gondolkoztam hogy azt veszem nem tudtam mennyire melegszik esetleg,de védelem miatt pedig jobb amin van egy kis szilikonréteg mert sérülést is okozhat vagy mint mondtad károsodás is lehet a szalagban.Azért is kérdeztem meg mert nem sok tapasztalatom van hogy melyik a jobb.
3-4 órás használatnál mennyire melegszik fel a szilikonréteg vagy a led szalag?Profilos megoldás jó lenne úgy ahogy leírtam?
Bocsánat a kérdésekért csak jövő héten csinálnánk meg és most venném meg hozzá amik kellenek.
Köszi.
#219 - Tályai Péter
2014/08/14, 13:32
Kedves Balázs!

A kültéri és beltéri szalag minden paramétere megegyezik, a különbség egyedül a kültéri borításban van. Folyamatos használat mellett, szobahőmérsékleten a ledek ~40°C-ig melegszenek fel. Ezt nyilván átveszi a szilikon réteg is.

Az alumínium profilos megoldás véleményem szerint megfelelő lesz. Én is úgy gondolom, hogy a belső térben, a tető alatt nincs kitéve túl nagy sérülésveszélynek a szalag.

Remélem tudtam segíteni!
#220 - Papacsek Balázs
2014/11/17, 22:14
Tisztelt Péter

Volna egy L alakú fürdőszobám, ami plafonig csempézett, be a fűtéscsővek miatt körbe van egy vékony (kb 2 cm-es perem). Ezt szeretnék melegfehér fényű ledszalaggal megvilágítani, amiből ha körberakom, kb 2*5 méter kellene. Ide milyen típusú szalagot ajánlanál? Én kültérire gondoltam, a pára miatt. Továbba kell e mellé valami sarok aluprofil, vagy valamilyen másik a rögzítéshez, vagy csak ragaszthatom a perem felső részére? Hova lehetne esetleg a tápot elrejteni, mert 220-ról üzemelne. Valamint egy táppal megoldható e a csillárkapcsolós megoldás (külön kapcsolhatóra szeretném a két szárat), vagy mindenből 2-t kell vennem?
Egyenlőre más kérdés nem jut eszembe. Válaszát előre is köszönöm.
#221 - Tályai Péter
2014/11/18, 08:11
Tisztelt Papacsek Balázs!

Én is mindenképpen valamilyen kültéri szalagban gondolkoznék, hogy a pára és a csapódó víznek valamilyen szinten ellenálljon. A szalag erősségét tekintve általában az szokott a kérdés lenni, hogy milyen távolságból lesz a plafon megvilágítva. 5-20 cm-es távolságban biztosan elegendő a 60 ledes szalag dekor- és kiegészítővilágítási feladatokra.
LED szalag PureSilicone kültéri (3528-060) - meleg fehér
Ennél nagyobb távolság esetén már szóba jöhetnek erősebb szalagok is, hiszen a távolsággal együtt nő a megvilágított felület is, és itt az erősebb szalagok már tudnak érvényesülni.

Amennyiben a 2 cm-es kiugró is csempézett, akkor arra lehet is ragasztani a szalagot mindenféle kiegészítő nélkül. Természetesen előtte a felületet meg kell tisztítani, portalanítani, zsírtalanítani.

A táp elrejtésében sajnos nem tudok tanácsot adni. Ezt mindig a helyi viszonyok figyelembevételével kell elvégezni. Akár szomszédos helyiségben, padláson is el lehet helyezni, lényeg, hogy a kapcsolás és a vezetékezés megoldható legyen.

Amennyiben csillárkapcsolóról két körben szeretnénk kapcsolni a szalagokat, akkor értelemszerűen a tápegységet a csillárkapcsoló elé kell bekötni és a csillárkapcsoló a 12V-ot szakítaná. Ilyenkor a tápegység (hacsak nem építenek be még egy kapcsolót elé) álladóan áram alatt lesz.

Ha a 12V kapcsolgatása nem megoldható, akkor a két körre két tápegységet kell vásárolni.

Remélem tudtam segíteni!
#222 - Papacsek Balázs
2014/11/22, 10:24
Igen, köszönöm szépen a segítséget. A világítás a plafontól kb 30-40 centire lenne, csak saját világításként,nem kiegészítőként. Ez egy 1,25*1,25 m-es huzanyfülke. A másik "kör" egy 1,25*2.5 m-es. Arra gondoltam,hogy a tápokat a nagyobbik helyiség ajtaja fölé csinálok egy rejtett dobozt és oda helyezem be. Mivel nagy a plafon és a led távolsága, ezért gondolkozom a sarok elemes ledszalag tartón,mert az 45 fokban felfelé világít, így szerintem lejjebb is szorja a fényt. Feltéve ha nem tévedek. Sajnos a leírtak alapján 2 táp fog kelleni, mert a 12 V-os kapcsolás nem megoldható. Illetve nem szeretném, hogy a tápon állandóan ott legyen a 220 V. Amennyiben ezen adatok alapján másik szalagot javasol,legyen kedves jelezni ezt. Előre is köszönöm.
#223 - Tályai Péter
2014/11/24, 09:16
Tisztelt Papacsek Balázs!

- A 45 fokos profil annyiban segítene, hogy nagyobb felületen lenne megvilágítva a plafon. A nagyobb felület több fényt ver vissza, így várhatóan nagyobb lesz a megvilágítás mértéke is.

- Mivel fővilágításként szeretné használni a szalagot, ezért mindenképpen valami erősebb típust ajánlanék. Például:
LED szalag PureSilicone kültéri (2835-060-FN) - meleg fehér
LED szalag PureSilicone kültéri (2835-120-FN) - meleg fehér

Azt mindenképpen figyelembe kell venni, hogy az indirekt megvilágítás miatt a szalag fényerejének csak fele-harmada fog érvényesülni. Emiatt érdemes lehet az erősebb teljesítményűt választani, vagy kiegészítő lámpatestek beépítésén gondolkozni.

Remélem tudtam segíteni!
#224 - Kovács Gábor
2014/12/13, 21:49
Kellemes Karácsonyi ünnepeket és Boldog Új évet kívánok az Anro munkatársainak. Érdeklődni szeretnék,bár már azt hiszem hogy érdeklődtem már ebben a témában hogy lessz-e kis hazánkban valamikor tovább fejlesztett DRGB Ledszalag pl: WS2812 WS2812B Ledszalag vezérlővel együtt,ez egy olyan SMD Led aminek a belsejében van egy vezérlő ic és így akár ledfalat is lehet építeni és szinte végtelen variációban lehet rá programokat írni.Nekem csak mint ledszalag kellene aminek a vezérlője usb-s és PC-n lehet programozni: http://mrossphoto.com/wordpress32/neopixel-ws2812-dlw/
#225 - Kovács Gábor
2014/12/13, 21:50
http://mrossphoto.com/wordpress32/neopixel-ws2812-dlw/
#226 - Kovács Gábor
2014/12/13, 22:06
És még valami,amit most Karácsonyra építettem az erkélyre 300db DRGB 5050-es 5méter-es dekorációt 132 program,133-dik autó.prog. 1.....100-ig sebesség mivel túl nagy a fényereje habfoliával tekertem be igy viszont olyan hatást kelt mintha hó esett volna rá teljesen vízálló de sajnos ez még szalagra forrasztott ic-vel.Jövőre már szeretnék WS2812 Ledekkel foglalkozni mert ez a jövő! : Ezeket a videókat is felhasználhatják szivesen adom: https://www.youtube.com/watch?v=T03QQMlIvko https://www.youtube.com/watch?v=l65i5NjrItY
#227 - Tályai Péter
2014/12/19, 13:45
Tisztelt Kovács Gábor!

Egyelőre nem várható, hogy bekerül a kínálatba az Ön által kinézett WS2812 / WS2812B chipes led szalag.

A videókat köszönjük! Kellemes ünnepeket kívánunk!
#228 - Schottner Norbert
2015/01/03, 16:32
Kedves Péter,

Új építésű házamat szeretném felszerelni LED hangulatvilágítással. Ehhez már megrendeltem Önöktől a stukkókat, szeretném azonban megrendelni Önöktől kompletten a LED világításhoz szükséges összes "alkatrészt" is.
3 helyiséget szeretnék LED világítással felszerelni, ebből 1 helyiségben (hálószoba) oldalfali stukkóra lesz helyezve a szalag, a másik 2-ben mennyezeti stukkó.
Ebből az egyik helyiségbe (hálószoba) mindenképpen egy erősebb fényre lenne szükségem, mert itt egyébként mennyezeti lámpát nem terveztünk. Ide mit ajánlana (12,5 m kellene) ?
A másik két helyiségben a hangulatvilágítás miatt és a tájékoztatóban leírtak okán a 3528-060-FN-re gondoltam (42 m fog kelleni). Gondolom ez elég lesz és egybefüggő fényt fog adni.

Kérem abban is segítsen, hogy a három helyiség LED szalagjához milyen csatlakozókra és egyéb elektromos eszközökre van szükségem, hogy a 220-ra rá tudjam kötni ?! Szeretnék mindent kompletten megvenni, hogy a villanyszerelőnek már csak össze kelljen raknia. (A sarkoknál a fordulást milyen elemmel tudjuk kivitelezni a LED szalagoknál?).
Ohh, és majd elfelejtem, konyha szekrény alá is ilyen világítást gondoltunk, ezek esetében is kérem segítsen, hogy milyen csatlakozókat kell innen megrendelnem ?!
Köszönöm segítségét előre is!
BUÉK !
#229 - Kovács Ákos
2015/01/04, 00:40
Hálószobába, az ágy fölötti polc aljára szeretnék 5050-es LED szalagot szerelni. Érdeklődnék, hogy van-e annyi fényereje 1 m-es szakasznak, hogy könyvet lehessen olvasni. Kb. 80 cm távolságra lenne az ágy fölött. Köszönöm.
#230 - Tályai Péter
2015/01/06, 16:40
Tisztelt Schottner Norbert!

A led világítás üzembe helyezéséhez a szalagon kívül tápegységre lesz feltétlenül szükség. Az összes többi kiegészítő (vezeték, sarokelem) opcionális.

A hangulatvilágítási célokra kiválasztott 3528-060 ledes szalag biztosan megfelelő lesz. Az egybefüggő fény miatt nem kell aggódni, mivel a legritkább, 30 led/m sűrűségű szalag is összefüggő fényt ad.

A hálószobába érdemes lehet egy 120 ledes szalagot, vagy akár egy 2835-060 ledes (15W)-os szalagot beépíteni. Az önálló indirekt világítást jó alaposan túl kell becsülni, hogy a csillárok / szpotok által megszokott megvilágítási szinteket megközelítsük. Led szpotos világítás esetében 2-3 Wattot szoktunk négyzetméterenként javasolni. Ezt az indirekt led szalagos világítás esetében szerintem nyugodtan meg lehet szorozni akár 3-mal is. Tehát a 10W/m2-es megvilágítási érték sem ördögtől való.

Ezek alapján a 120 ledes szalagból (10W/m) 12 méter egy 10-15 m2-es szobát szépen bevilágít. Azonban meg kell jegyeznem, hogy emellett még mindig nem biztos, hogy kellemes lesz olvasni, az indirekt fény jellegéből adódóan.

A tápegységek a névleges teljesítményük 80%-áig terhelhetők, tehát ha a 3528-60 ledes szalagból 20 métert épít be (96 Wattot), akkor legalább egy 120 Wattos tápegységet kell választani.
Pl. LED tápegység (120) 12 Volt, ipari (10A/120W) Slim (vékony)

A szalagok 2,5 - 5 méteres tekercsben készülnek, teljesítménytől függően. A 3528-60 ledes szalag 5 méteres tekercsben kapható. Ebből a 20 méter tehát 4 tekercs. Ezt a 4 tekercset kell egy gerincvezetékre párhuzamosan bekötni és azt a gerincet bekötni a tápegységbe.
Pl. Vezeték LED szalaghoz, piros/fekete (2x0.5 mm2)

Mivel a szobákban általában körbefut a rejtett világítás, ezért akár két oldalra is el lehet indulni egy egy gerincvezetékkel, így akár 5-5 méternyi gerincvezetékkel is letudható egy szoba.

A sarkoknál el is fordítható a szalag, el is lehet vágni és beleforrasztani egy 2-3 cm-es vezetékdarabot, valamint használhatók az Ön által említett sarokelemek is.
Pl. Forrasztásmentes sarokelem 3528-as LED szalaghoz (ECO)

Remélem tudtam segíteni!
#231 - Tályai Péter
2015/01/06, 16:48
Tisztelt Kovács Ákos!

Egy 15 Wattos szalagot 1 méterről megmérve 600 luxot mutatott a fénymérő. Azt gondolom az 5050-es szalag is megfelelő lesz, akár 30, akár 60 ledes változatot használ.

Remélem tudtam segíteni!
#232 - Kelemen Gábor
2015/01/21, 13:40
Tisztelt Anro,
Szeretnék javaslatot és segítséget kérni egy autó irányjelző led-esre való átszereléséről, amelyhez szükséges alkatrészeket természetesen Önöktől rendelném meg.
Az autónak az indexe hosszúkás, ezért ezt kihasználva szeretném a jelenlegi izzó helyett hosszúkásra megépíteni. A youtube-on már több videot is láttam az ilyen jellegű megvalósításról, ezért én is bátorkodom elkészíteni magamnak.
Utánaolvasgattam az utólagos led-es beépítésről a neten. Valahol olvastam, hogy index relét is kell beszerelni. Próbáltam meghatározni az esetleges előtét ellenállás méretét is, de a sok kérdések végett úgy döntetöttem, hogy inkább kérek hozzáértő szakmai segítséget. :)

1. kérdésem:
Melyik led-es megoldást javasolják:
külön egyesével egymás mellé forrasztva a led "égőket" és így elkészíteni a kívánt hosszúságban, vagy pedig led szalagot használjak inkább?

A gyári állapotban oldalonként 2 index égő van, melyek adatai: 12V, 21W.
A lámpatest index részének hosszúsága 20-22 cm.
Az autó nem jelzi, ha kiégett egy izzó (nem CAN-BUSos).

Segítségüket előre is köszönöm szépen.
Üdvözlettel:
Gábor
#233 - Tályai Péter
2015/01/22, 08:00
Tisztelt Kelemen Gábor!

Én mindenképpen a led szalagos megoldást javasolnám. Egyszerűbb, tartósabb, könnyebben szerelhető megoldásnak tartom.

Mindenképpen érdemes lenne rámérni az index égőknél az akkumulátor / generátor felől érkező feszültségre. A led szalagok stabil 12V DC betápot igényelnek. A generátor töltése közben ez felmehet 14.4V-ra is, ami csökkentheti a szalag élettartamát, vagy akár tönkre is teheti azt. Amennyiben 12V-nál lényegesen nagyobb feszültség érkezik a szalagra, akkor érdemes lehet egy stabilizátor beépítése a szalag elé.

Remélem tudtam segíteni!
#234 - Kelemen Gábor
2015/01/22, 11:54
Kedves Péter,
köszönöm szépen a gyors választ. Igen, tudott segíteni.
Megmérem a feszültséget a kimenetnél.
Eréztem, hogy erre fog esni a választás, így már tegnap nézegetettem a honlapjukon a szalagok közötti különbséget a nagyszerű, alapos cikkek között. Ezúton is gratulálok hozzá a cégnek!

Jó választás lenne ez a változat a minél nagyobb fényerő és led szám függvényében?
LED szalag PureSilicone kültéri (2835-120-FN) - meleg fehér

Az 1 méteres szalagot a kívánt hosszúságra vágva pl: 20 cm hosszúságban, akkor kb 24 led jutna.
Ennek tükrében mekkora előtét ellenállásra lenne szükség?

Köszööm szépen további segítséget!
Üdvözlettel:
Gábor
#235 - Tályai Péter
2015/02/03, 09:05
Tisztelt Kelemen Gábor!

A 2835-120 ledes szalag a jelenleg kapható legerősebb fényű típus, így bátran tudom ajánlani. A 20cm-es szakaszra, 14.4V-os feszültség esetén 5.6 Ohmos ellenállást kellene beépíteni.

Remélem tudtam segíteni!
#236 - Kóbor Csaba
2015/05/25, 16:28
Tisztelt ANRO!

Pince lépcsőlejáró 4,5m hosszú és ehez tartozó folyosó 4m hosszú. A falra kapaszkodó van szerelve fémből (30x20 zártszelvényből) 90cm magasságban. Belmagasság 2,5m. Kérdésem, hogy a a zártszelvény aljára ami 30mm széles rá lehet ezt ragasztani ? Továbbá kézzel ez megfogható -e így ha a kapaszkodóra van felrakva a led sor?
Melyik típust ajánlja a közlekedő tér megvilágítására?
#237 - Tályai Péter
2015/05/27, 11:38
Tisztelt Kóbor Csaba!

1) Igen, a led szalag felragasztható a zártszelvény aljára. Előtte természetesen érdemes a felületet portalanítani, zsírtalanítani.

2) Véleményem szerint nem lesz semmi baja a led szalagnak, ha a korláttal együtt véletlenül megfogják. Mindenképpen azt ajánlom, hogy valamelyik kültéri típust válassza, amelyiken szilikonos bevonat is van. Ez egyrészt védi a szalagot is az esetleges külső behatásoktól, illetve kellemesebb a tapintása is, mint a beltéri szalagnak.

3) Mivel közlekedőfény kialakításához jellemzően nincs szükség nagy fényre, ezért felesleges nagy teljesítményű szalagot válaszani.
- kedvezőbb árú szalag, fél fényerővel, epoxi gyanta bevonattal, csak egész tekercsben rendelhető:
LED szalag kültéri (3528-060-FN) - meleg fehér, Dekor, 5 méter!
- emelt fényű szalag, szilikonos bevonattal (nem sárgul be, nem válik rideggé), méteres egységben rendelhető:
LED szalag PureSilicone kültéri (3528-060) - meleg fehér

Remélem tudtam segíteni!
#238 - Tóth Attila
2015/05/27, 17:51
Tisztelt Tályai Péter!

A 2835-120 led szalag hűtésére elegendő lenne az AP-9984 LED profil?
Válaszát előre is köszönöm.

Üdvözlettel:

Attila
#239 - Tályai Péter
2015/05/28, 07:53
Tisztelt Tóth Attila!

Igen, megfelelő lesz a profil a led szalag üzemeltetéséhez!

Remélem tudtam segíteni!
#240 - Árva István
2015/08/17, 10:08
Tisztelt Címzett!

Tegnap felszereltem aluprofilba kb. 2x2 m LED szalagot, a szalag a tápegység felől kb 50 cm-en nagyon meleg, szinte nem állja kezem az aluprofilt ha fogom. Ezután folyamatosan csökken a hőmérséklete a profilnak a 2m végére fém hideg. ez így természetes vagy én rontottam el valamit? Válaszukat előre is köszönöm.

Üdvözlettel:

Árva István
#241 - Tályai Péter
2015/08/17, 11:12
Tisztelt Árva István!

Első olvasásra arra gondolok, hogy esetleg egy nagy teljesítményű szalagot épített be, aminél már 2 méteres hossz esetén is ajánlott a kétoldali betáplálás. Emiatt az egyik oldala a szalagnak túl van terhelve, a másik oldalra pedig nem jut kellő áramerősség a vékony gerincvezeték miatt.

Javaslom, hogy táplálja be mindkét oldalról a szalagot és próbálja ki úgy, mit eredményez a dolog!

Közben utánanéztem a rendeléseinek, de nem találtam benne 4 méternyi led szalagot, úgyhogy ennél pontosabbat nem tudok mondani.

Remélem tudtam segíteni!
#242 - Váczi Róbert
2015/08/27, 19:27
Tisztelt Tályai Péter

Szeretnék a hálószobába rejtett mennyezeti világításként stukkóba RGB (5050-030-FN) led szalagot vásárolni. Csak kettő oldalfalat szeretnék megvilágítani (2*5m) Az lenne a kérdésem, hogy elég lesz-e hozzá 1 tápegység, vagy jel erősítőre is szükség lesz?

A másik kérdésem az lenne, hogy a másik 2 falat, ahova nem teszek led szalagot, át lehet-e hidalni kábellel és a másik felén rácsatlakoztatni a led szalagot?

Annyi lenne még a kérésem, hogy leírná milyen "alkatrészek" szükségesek még a világítás kiépítéséhez. Vezérlőre "Rádiós - 12V/216 Watt - Touch ECO" erre gondoltam.

Köszönöm

Üdvözlettel

Váczi Róbert
#243 - ANRO Épületdíszítés Kft.
2015/08/28, 08:38
Tisztelt Váczi Róbert!

A 10 méter 5050-030-as RGB szalag teljesítménye 72 Watt, így egy darab 120 Wattos tápegységgel kényelmesen üzemeltethető.
LED tápegység (100) 12 Volt, ipari (8.8A/100W)

Amennyiben meg tudják oldani, hogy a köztes, világítás nélküli falon végigvezessék a 4 eres RGB vezetéket, akkor az lesz a legegyszerűbb megoldás.
Színes vezeték RGB LED szalaghoz, 4 eres (feh./kék/piros/zöld)

A rendszer üzemeltetéséhez szükséges alkatrészek a tápegység, vezérlő, led szalag. A bekötéshez értelemszerűen szükség lesz még valamennyi vezetékre is, ennek hosszát a helyi adottságok határozzák meg. A led szalag 5 méteres tekercsekben érkezik, a tekercsek végén van egy ~10 cm-es gyári betápkábel. Ezt a betápot kellene összekötni a 4 eres vezetékkel. Ennek a csatlakozásnak a formája tetszőlegesen választható (forrasztható, Wago-val köthető, stb.).

Egyéb alkatrészre nem lesz szükség. Az Ön által kiválasztott vezérlő megfelelő.

Remélem tudtam segíteni!
#244 - Ungvári Róbert
2015/09/22, 13:20
Tisztelt Tályai Péter!

Érdeklődni szeretnék, hogy lehet-e Önöknél kapni fekete nyákra szerelt 5050-030-as ledszalagot?
Többször is láttam emgemlítve az oldalon, az áruházban viszon tcsak barnát találtam.
Vagy rossz helyen kerestem? :)

Válaszát köszönöm!
Tisztelettel:
Ungvári Robi
#245 - Ungvári Róbert
2015/09/22, 13:28
Valamint még 1-2 kérdés:
-Egy, a falból kiemelkedő gipszkarton "díszfal" két oldalára szeretném felhelyezni a ledszalagot.
A fal kb.2,5m magas.
Megoldható, hogy az 5m-es szalagot két részre vágom és betoldok, kb 1m vezetéket a két rész közé?
Így függőlegesen lenne két oldalt levezetve a szalag.
-A másik opció, hogy a keskenyebb oldalra "felülre" is kerül ledszalag. Ebben az esetben legalább 6-7m-t kell vásárolnom. Milyen adaptert tud javasolni erre a megoldásra?
Válaszait előre is köszönöm!
#246 - Tályai Péter
2015/09/22, 14:34
Tisztelt Ungvári Róbert!

1) A fekete nyákos led szalag régebben volt kapható az áruházban, de a kis érdeklődésre való tekintettel kikerült a kínálatból: Fekete led szalag
Jelenleg a szalagok szinte kivétel nélkül fehér nyákkal készülnek.

2) A led szalagokat gond nélkül ketté lehet vágni, vezeték betoldásával minden probléma nélkül működni fog ez a megoldás. A lényeg annyi csak, hogy a szalagot vágási pontnál (két szegmens között) vágjuk ketté. A vágási pont jelölve van a szalagon és egy ollóval is ketté lehet vágni, tehát otthon is egyszerűen elvégezhető.

3) 5 méter 5050-30 ledes szalag 36 Wattot fogyaszt, tehát egy 60 Wattos tápegységet tudok mellé javasolni:
LED Adapter 12 Volt, dugvillás, (5A/60W)
LED tápegység (060) 12 Volt, ipari (5A/60W)

Remélem tudtam segíteni!
#247 - Ungvári Róbert
2015/09/24, 16:55
Köszönöm a segítséget!
Jól látom az oldalon lévő táblázatokban, akár még 6méter esetén is elegendő lenne a fentebb linkelt 5A/60W-os tápegység?
Ilyen esetben bele kell számolni a sima 4eres vezetékes betoldásokat a távolságba?
(a 6méter 3 felé lenne darabolva)
http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/1154
#248 - Tályai Gábor
2015/09/28, 09:19
Tisztelt Ungvári Róbert!

Igen, 6 méter esetén is elegendő a 60 Wattos adapter.
A vezeték távolsággal nem kell számolni, kicsi a teljesítmény, az esetleges feszültség esés is nagyon kicsi lesz.

Üdvözlettel:
Tályai Gábor
#249 - Ungvári Róbert
2015/09/29, 22:32
Köszönöm válaszát!
#250 - Váradi István
2015/11/06, 22:32
Tisztelt ANRO!
Azután érdeklődöm, hogy kell-e valamilyen hűtés ( pl. hűtőfelületre ragasztás ) ezeknek a led szalagoknak?
Milyen élettartamra számíthatok ha csak simán felragasztom, pl. egy lakókocsi ablakkeretére belülről, ami egy pár mm vastag műanyag szegély!
#251 - Tályai Péter
2015/11/09, 08:45
Tisztelt Váradi István!

A 10W/m alatti teljesítményű szalagok jellemzően gond nélkül üzemelnek mindenféle hűtés nélkül is. Kevesebb hőt is termelnek, illetve gyakran kevesebb is a méterenkénti ledek száma, így nagyobb felületen tudják a keletkező hőt leadni.

Az ennél nagyobb teljesítményű szalagokat érdemes valamilyen hűtőfelületre ragasztani, hogy hosszútávon jelentős fényerő csökkenés nélkül üzemeljenek. Ilyen célokra tudom ajánlani az alumínium led profilokat:
Alumínium LED profilok

Remélem tudtam segíteni!
#252 - Veres Adrián
2015/11/29, 00:40
Tisztelt Anro!
A számítógépembe szeretnék világítást szerelni RGB led szalaggal, kontrollerrel.
5050-030-as szalaggal, 24 gombos RGB vezérlővel és egy 12V-os adapterrel szeretném ezt megvalósítani.
Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy a led szalagot hogyan tudom csatlakoztatni a kontrollerhez? Az adapter és a kontroller közé kell valamilyen átalakító, vagy csak egyszerűen csatlakoztatom?
Válaszukat előre is köszönöm.
#253 - Tályai Péter
2015/11/30, 10:04
Tisztelt Veres Adrián!

Ha az alábbi 24 gombos, infrás vezérlőről van szó, akkor a csatlakoztatás mindössze annyiból áll, hogy az adapter DC apa csatlakozóját beledugja a kontroller DC anya csatlakozójába. Egyéb átalakítóra, vagy szerelésre nincs szükség.

RGB vezérlő - Infravörös, 24 gombos (72 Watt)
A termék adatlapján lévő nagyítható képek között van egy-kettő, amin jól látszik a csatlakozó aljzat.

Remélem tudtam segíteni!
#254 - Veres Adrián
2015/11/30, 10:35
Kedves Tályai Péter!

Köszönöm a válaszát, erre a vezérlőre gondoltam. Az nem egyértelmű még számomra, hogy a led szalag csatlakozása a vezérlőhöz hogyan történik. Van-e szükségem még valamire?
#255 - Tályai Péter
2015/11/30, 15:34
Kedves Veres Adrián!

Kapható az áruházban forrasztható tüskés csatlakozó, amit csak bele kell dugni a vezérlő kimeneti csatlakozójába: Forrasztható RGB csatlakozó változtatható színű LED szalaghoz

Mivel a kiküldött led szalagon már eleve lesz egy forrasztott betáp vezeték, ezért azt is meg lehet csinálni, hogy a vezérlőről le lehet vágni a kimeneti csatlakozót. Így kapunk 4 vezetéket, amit a led szalag színes vezetékeivel össze lehet kötni / kapcsozni / forrasztani, stb.

Remélem tudtam segíteni!
#256 - Krisztin Kriszián
2015/12/18, 11:29
Tisztelt Tályai Péter!

Az alábbi kérdéssel fordulnék Önhöz: a családi házunk teraszát szeretném megvilágítani, amelynek alapterülete 28m2. Ez a világítás adná a terasz teljes megvilágítását. Teljesen általános fényerőre van szükségünk, semmi extra igény nincs. A LED szalagot a fa gerendákra szeretném felragasztani, amelynek hossza 3.5m. Minden második gerendára tennék szalagot, így összesen 4 gerendára kerülne világítás. A gerendák egymástól való távolsága 1m.
Kérdésem az lenne, melyik szalagot válasszam a 3528-at vagy az 5050-es nagyobbat? Illetve ezekből hány LED-est javasolna? Az még nem eldöntött,hogy hideg vagy meleg fehér lenne a színe.Én a hideg fehérre szavazok a feleségem pedig a meleg fehéret preferálja. További kérdése az lenne, hogy elegendő-e egy tarfó az egészhez(ha igen mekkora?) vagy külön-külön kell hozzá?Köszönettel:Krisztin Krisztián
#257 - Tályai Péter
2015/12/23, 10:29
Tisztelt Krisztin Kriszián!

Szerepel a vásárlóink által visszaküldött fotók között hasonló megoldás:
Alumínium profil 2835-ös LED szalaggal terasz világításra Alumínium profil 2835-ös LED szalaggal terasz világításra Alumínium profil 2835-ös LED szalaggal terasz világításra Alumínium profil 2835-ös LED szalaggal terasz világításra

Itt 2835-060 ledes szalagot használtak, ami ~15 Watt/m teljesítményű. A vásárló elmondása szerint bőségesen elegendő a fényerő. Emiatt úgy gondolom, hogy pl. 3528-120 ledes szalag is megfelelő lehet Önöknek. Én inkább a 3528-as ledeket ajánlom az 5050-esekkel szemben, pláne ha még egy alu profilba is belekerül a szalag. A több kisebb led összefüggőbb fénysor hatását kelti, míg a kevesebb, de nagyobb ledek inkább pontszerűek lesznek.

A színhőmérséklet kérdésében annyit tudok mondani, hogy otthoni, lakossági célokra általában a melegfehéret szokták választani, de manapság egyre többen visznek hidegfehéret is. Én személy szerint jobban szeretem a melegfehéret, de ettől függetlenül ebben a kérdésben Önöknek kell dönteni :)

Természetesen működtethető a rendszer egy trafóval is. Ha például a 3528-120 ledes szalaggal számolunk, akkor 3.5 * 4 * 9.6W = 134.4 Watt a rendszer összteljesítménye. Ehhez például az alábbi trafó lesz megfelelő:
LED tápegység (180) 12 Volt, ipari (15A/180W)

Remélem tudtam segíteni!
#258 - Gargya Robert
2015/12/25, 01:06
Tiszteletem! Teljesen laikus kerdesem lenne! Amennyiben csak 3-2 ledet hasznalok a szalagbol egyszerre, 12voltos elemmel, vagy barmilyen elemmel hasznalhatoak e a ledek (vilagitani fognak e a ledek? )Koszonom valaszat!
#259 - Tályai Gábor
2015/12/28, 08:10
Tisztelt Gargya Róbert!

A 12 Voltos LED szalagok 3 ledenként vághatóak, üzemeltethetőek. Tetszőleges 12V-os áramforrásról. Azaz működni fognak elemről is, akkumulátorról is.

Remélem tudtam segíteni!
Üdvözlettel:
Tályai Gábor
#260 - molnarcsaba
2016/01/30, 10:12
Tiszteletem!
A kérdésem az volna hogy 1 hónapja vettem / nem önöknél vásárolt termék!/ páramentes burkolattal ellátott led szalagot amit fel lehet ragasztani de a ragasztó 5 perc múlva el engedte előtte zsírtalanítottuk a bútorlap felületét stb!
Ezt eljátszottuk 2 napig óránként mármint hogy le esik fel teszem
Majd meg untam leszedtem az eredeti ragasztót meg mondom őszintén mint halottnak a csók annyit ért már az első pillanattól !
Vettem 3 fajta kétoldalas ragasztót és ki próbáltam melyik áll meg a bútorlapon is és a szalagon is egy az eladó szerint/ tükör ragasztó szalag/ nagyon erős és flexibilis is tényleg nagyon jó volt a bútorlapról nem tudom le szedni olyan erős ezzel fel ragasztottam és láss csodát ez is minden nap le esik de mikor fel ragasztom nem lehet le szedni csak amikor ő meg gondolja magát az egész csík le esik magától
Úgyhogy agyvérzés közeli állapot van ez miatt a sz.. miatt
Miért esik le??,
Minden sterilre van takarítva valami selejtet kaptam? vagy a hő ingadozás miatt zsugorodik a műanyag burkolat és azért esik le mert 5 m hosszú?
És van ennek sínes meg oldása?
Valamit legyen szíves ajánlani mert ha nem fog menni akkor 5 cm es darabokra vágom és irány a kuka
Nem tudom mit tegyek csak nekem nem áll meg ez a led csík??
Várnám a válaszát Üdvözlettel :Molnár Csaba
#261 - Tályai Gábor
2016/02/01, 08:15
Tisztelt Molnár Csaba!

A hőingadozás is benne van a leesés okában, illetve a LED szalag hátoldalának felülete is. Ilyen esetekben FBS ragasztóval (kinyomópisztolyos) szokták beépíteni a szalagokat.

Van alumínium profilunk is, amelybe beragasztható a LED szalag, de ott is le fog válni, lévén nem a bútorlaptól válik el a kétoldalas ragasztó, hanem a LED szalagtól. Valószínűleg szilikon bevonatú LED szalagról van szó, a szilikonos felületre pedig nem nagyon ragad semmi, ezért ajánlottam fentebb a szilikonos ragasztót.

Sajnos a leválás elő tud fordulni az általunk értékesített LED szalagokkal is, ezért nem szoktuk különösebben ajánlani a kültéri LED szalagokat fejjel lefelé történő beépítéshez.

Remélem tudtam segíteni!
Üdvözlettel:
Tályai Gábor
#262 - molnarcsaba
2016/02/02, 17:11
Tisztelt Tályai Gábor
Ma ragasztottam fel és holnapra meg látom mi lesz hogy meg marad e vagy le esik .és igen ez szilikonos és az is benne van hogy szinte semmi nem ragad hozzá de holnapra meg látom mi lesz
Köszönettel: Molnár Csaba
#263 - Szabó Zoltàn
2016/02/23, 01:06
Üdvözlöm!

Kérdésem az lenne hogy az 5050/60/Rgb-14.4w-os led szalag fényereje milyen fénycsővel egyen értékű?
Persze 1méter szalagra vonatkozik a kérdésem.
Üdvözlettel:Szabó Zoltàn
#264 - Tályai Gábor
2016/02/24, 07:55
Tisztelt Szabó Zoltán!

A 60 cm-es LED fénycsövekben 9-10 Wattnyi LED vált ki egy 18 Wattos egyenes fénycsövet, így ha fehér fényű LED szalagról lenne szó, akkor egyszerű lenne a kérdés: kb 18-20 Wattos egyenes fénycső teljesítménynek felel meg.

Azonban az RGB LED szalagok a fehér fényt a piros/kék/zöld ledek egyszerre való működésével állítják elő, így megvilágítási értékük sokkal alacsonyabb a fehér szín esetén, mint egy eleve fehér leddel szerelt szalag esetén: kb 30%-a. Így megközelítőleg ~3 méter RGB LED szalag fehér fényével váltható ki egy 60 cm-es (18 Wattos) egyenes fénycső.

Mindezek mellett a kevert fehér fény soha nem lesz olyan szép (sokkal rosszabb a színvisszaadása), mint egy fehér lednek. Nem igazán arra való az RGB LED szalag, hogy fénycsövet váltsunk ki vele.

Remélem tudtam segíteni.
Üdvözlettel:
Tályai Gábor
#265 - Papp Csaba
2016/03/01, 02:40
Tisztelt Tályai Úr!

Először is köszönöm az évek során tett korrekt hozzászólásait és tájékoztató anyagot. Többet elolvasva rengeteg tudásra tettem szert!

Több kérdésben viszont bizonytalan vagyok ezért kérném a segítségét!

Egy távirányítós szettet szeretnék vásárolni egy (Pc) sarokasztal megvilágításához valamilyen IP védelemmel, ami megvédi az érintkezéstől és takarítástól. Plusz külön (hozzá) kívánok mini RGB vezérlővel kialakítani ugyan csak az asztal lap alá egy billentyűzet világítást a külön szabályozható fényerő érdekében. Ezt mind a szettben található 5 méter szalagból szeretném kivitelezni.

1. A felhasznált szalag SMD 3528 RGB (4,8w, 60 led/m). Ha jól értelmezem akkor ez 60 darab LED 1 méteren ( 20 darab piros, 20 darab zöld, 20 darab kék ) Az Ön korábbi szavait "A 3528-as SMD ledek belül 1 db chipet tartalmaznak, ezért mindig csak egy színű (nem változtatható) " mikor Ön ezt írta, akkor elmondása szerint csak egyszínű gyártottak ebből a típusból. Létezik hogy gyártanak 3 színűt napjainkban? Vagy ezt hogy kell elképzelni. Egymástól távolabb helyezkednek el ezek a ledek+chip-ek? Színkeverésnél ez rontja az összhatást? Van különbség a 3 chip-eshez képest? Lényegében pirosan csak 20 LED világít? mégse 60/m? Vagy hogy kell ezt elképzelni! Az önöknél szettben kapható 5050-es SMD RGB -nél feltüntetett 30 db LED /m azt jelenti, hogy bármilyen szín esetében 30 LED világít egyszerre/m? Nem tiszta ez a dolog számomra.. , Lehet érdemesebb az 5050-est választani és lemondani a szettről és inkább külön összeszedni a hozzávalókat?

2. Elnézését kérem, de még 2 kérdésem lenne. Egy RGB távirányító is jár hozzá és természetesen egy 12V DC táp. Az lenne a kérdésem, hogy a billentyűzet világításhoz be lehet e kötni ezt a mini RGB vezérlőt egy tápra az egész asztal világításával. (Mini RGB LED vezérlő - nyomógombos - (12V/24V) 144/288W BL) Külön is szeretném használni és vezérelni. Például hogy csak a billentyűzet megvilágítás fényét használom. Ez esetben párhuzamosan bekötve egy DC elosztóval ezt meg lehet oldani? Vagy Ön mit javasolna erre a megoldásra? Erre a válasza a későbbiekben a bárszekrény és vitrin szekrények megvilágításánál is hasznosak lesznek számomra!

3. A mini vezérlőhöz szükséges Forrasztható RGB csatlakozó változtatható színű LED szalaghoz ELFOGYOTT! :) Együtt szeretném megrendelni az alkatrészeket ezért érdekelne mikor lesz elérhető újra ez a csatlakozó! Amennyiben van erről információ kérem ezt is írja meg válaszában!

Elnézést kérem, ha kacifántosan kérdezősködök, de még vannak ködök...
A mennyezeti dísz és csillár megvilágításánál újra jelentkezem! :) De lehet a szekrényeknél is..

Köszön előre is a szíves segítségét és tanácsait!
Üdvözlet!
#266 - Tályai Péter
2016/03/01, 08:05
Tisztelt Papp Csaba!

1) A 3528-as RGB szalagok jellemzően az Ön által leírt módon működnek, tehát az első led piros, a második zöld, a harmadik kék, a negyedik piros és így tovább. Piros szín esetén tehát csak 20 led világít. Emiatt, illetve az 5050-es szalagok egyre kedvezőbb ára miatt nem nagyon látom értelmét a 3528-as led szalag beépítésének.

2) Itt is helyes az elgondolása. Egy tápra nyugodtan be lehet kötni párhuzamosan két vagy több kört is és ezek akár külön kapcsolókkal, távvezérlőkkel vezérelhetők is lesznek.

3) A csatlakozóból előreláthatólag 2-3 hét múlva lesz újra raktáron.

Remélem tudtam segíteni!
#267 - Papp Csaba
2016/03/01, 13:14
Kedves Tályai Úr!

Köszönöm a gyors válaszát, sokat segített a megerősítése.
Szeretnék minden esetben számomra megfelelő szalagot választani ezért egy mondat erejéig szeretnék visszakérdezni a korábbiakra.

Egy 5050-es SMD RGB 30 db LED /m esetén pirosan 10 vagy 30 LED világít egyszerre méterenként?

30 LED esetén értem a különbséget és ez sokat segítene a megértésben és a választásban!

Köszönöm, Üdvözlöm
#268 - Tályai Péter
2016/03/01, 14:31
Tisztelt Papp Csaba!

Az 5050-es RGB ledek esetén 30 ledből mind a 30 pirosan fog világítani. Minden 5050-es chip tartalmaz egy piros (R - red), egy zöld (G - green) és egy kék (B - blue) ledet.

Készítettem gyorsan egy fotót, hátha ez segít a személtetésben! A kép telefonnal készült, elnézést a minőségért, a lényeg azért látható.
5050 RGB LED-ek minimális fényerőn

Remélem tudtam segíteni!
#269 - Papp Csaba
2016/03/01, 21:24
Köszönöm megtisztelő válaszát! Igen hasznos volt számomra, hogy megerősít ezen a területen tapasztalatával és tudásával! Már a világért sem mondanék le az 5050-es szalagról. Újra átolvastam a nap folyamán ezt a lapot ahol mindent részletesen megtudhatnak az érdeklődők. Ez a kép pedig érthetővé tette számomra hogy kell elképzelni egy ilyen chipet a valóságban. Nekem a minőség és a tartósság az első szempont, ezért úgy vélem érdemesebb kicsivel több anyagi ráfordítással választani!

Üdvözlöm!
#270 - Papp Csaba
2016/03/24, 00:42
Üdvözletem! Érdeklődni szeretnék hogy RGB Led szalagokhoz a kifogyott szerelt és sarok csatlakozók mikor várhatóak? Köszönöm Válaszát
#271 - Tályai Gábor
2016/03/24, 16:18
Tisztelt Papp Csaba!

Jövő hét közepén-végén kapunk újra a LED szalag csatlakozókból.
Türelmét köszönjük!
Üdvözlettel:
Tályai Gábor
#272 - Péter
2016/04/04, 21:35
Tisztelt Anro!
Konyhabútorhoz szeretnék 3528-120-as led-szalagot rendelni. 190 cm és 220 cm-es darabok lennének vezérelve 1-1 db trafóról: http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/11122
A kérdésem, hogy elegendő-e öntapadóval felragasztani a szekrény aljára (fényvető van), vagy használjak inkább aluprofilt a melegedés elkerülésére?
Köszönettel,
Péter
#273 - Tályai Péter
2016/04/05, 13:30
Kedves Péter!

Alu profil nélkül sem lesz gond a szalaggal, nyugodtan felragaszthatja a közvetlenül a bútorlapra. Előtte természetesen ajánlott a felületet megtisztítani, zsírtalanítani.

Remélem tudtam segíteni!
#274 - Pazsiczky Andrea
2016/09/09, 22:34
Üdvözlöm!

Egy kb. 30 centis ledszalagot USB-s csatlakozóval szerelve pl. a számítógépemről gond nélkül tudok működtetni.
Ugyanennek a szalagnak a kocsiban, szivargyújtóról már alig látható fényereje van.
Tudna ebben segíteni, hogy mi lehet a baj?

Köszönöm!
#275 - Tályai Gábor
2016/09/12, 08:15
Tisztelt Pazsiczky Andrea!

Egy kép jó lenne a szalagról, így csak találgatni tudok, de valószínűnek tartom, hogy a használt LED szalag 5V-os feszültségű (lévén az USB 5V-os kimenetet ad), az autóban pedig 12V a kimeneti feszültség.

A kérdés az, hogy ha az autóból visszateszi az USB kimenetre a szalagot, akkor annak ugyanakkora fényereje lesz-e, mint volt, vagy már ott is kis fényerővel világít. Ha nagy fénye van, akkor kép nélkül nem fogom tudni megoldani a feladványt. Ha már ott is kicsi a fénye, akkor a 12 Voltos betáplálás megölte a ledeket.

Ha nem segítettem, akkor egy képet legyen szíves küldeni a LED szalagról (közelről is, illetve a betáplálási oldalról is) az info@anro.hu e-mail címre, akkor hamarabb látjuk a probléma forrását.

Üdvözlettel:
Tályai Gábor
#276 - Goda Andrea
2016/09/20, 13:27
Tisztelt Anro!

Nem biztos, hogy a legmegfelelőbb fórumot válaszottam, de sajnos az ügyfélszolgálatot telefonon nem érem el órák óta. Egy hónapja vásároltam Önöktől 30 méter 3528-60-as meleg fehér LED szalagot, ami beépítésre került mennyezeti díszlécekbe és azóta is rejtett világításként kiválóan működött ezidáig. Viszont most arra lettünk figyelmesek, hogy néhány ponton(konkrétan 3 teljesen különálló ponton) akkor is világít a led, amikor kikapcsoljuk. Mi lehet a gond? Tudnak-e nekünk segíteni, hogy milyen módon orvosolhatnánk a problémát?

Előre is köszönöm segítségüket!

Üdvözlettel:
Goda Andrea
#277 - Tályai Gábor
2016/09/20, 13:43
Tisztelt Goda Andrea!

Megkezdődött a szezon, így sajnos nincs annyi telefonvonal és ügyfélszolgálati létszám, amennyivel biztosítani tudnánk a folyamatos elérhetőséget, ezért utólagosan is elnézését kérem (és mindenki mástól is).

A LED szalagról: legyen szíves az üzemeltetés pontos paramétereit megadni, mert a rendelésében csak 30 méter LED szalag szerepel és egy 36 Wattos tápegység, de nyilvánvalóan ez nem így üzemel önöknél, hiszen ez a tápegység ~5-6 méter LED szalaghoz elégséges. Tehát, a kérdéseim:
- A feszültséget a tápegység előtt vagy utána kapcsolják (230V-os vagy 12V-os ágat)?
- Használnak-e bármilyen fényerőszabályzót a tápegység után (vagy a 230V-os ágon esetleg?)
- A kapcsoló visszajelzős-e (világítós, kontroll lámpás) esetlegesen valamilyen érintős kapcsoló?
- A kapcsolás (ha a 230V-os ágat kapcsolják), akkor egy helyről vagy több helyről történik (kereszt, váltókapcsoló).

Mindezek mellett egyébként valószínűnek tartom, hogy némi indukciós áram keletkezik a vezetékeken, ettől világíthat a LED szalag, azonban azt nem tudom, hogy a 3 különálló pont az hol van (a 12V-os betápláláshoz közel?).

A LED szalag egyébként jól működik:ha kap áramot, akkor világít, tehát a LED szalag jó :) a kérdés csak az, hogy honnan szedi össze ezt.

Üdvözlettel:
Tályai Gábor
#278 - Goda Andrea
2016/09/20, 16:36
Kedves Tályai Úr!

Köszönöm gyors válaszát, melyet emailben is megkaptam. Külön válaszoltam is és ott tudjuk folytatni.

Üdvözlettel:
Goda Andrea
#279 - Dárdai Gergely
2016/11/02, 15:28
Tisztelt Tályai Gábor!

Most költözünk új lakásba és nagyszabású ledesítési elképzeléseim vannak, azonban a tervezgetés irányának meghatározásához szeretnék némi információt kérni. Szóval van egy rakás kérdésem, amelyekre remélem tud válaszolni :)

Érdemes lehet egy központi, elegendően nagy teljesítményű táppal létrehozni egy 12V-os hálózatot a lakásban vagy jobb külön-külön táppal ellátni az egyes világítási egységeket?
Egy tápról lehet led szalagokat és led spotokat is megtáplálni?
Közlekedőkbe és a fürdőbe szeretnék egy mozgásérzékelővel vezérelt minimálvilágítást (irányfényt). A tápok mennyire viselik jól a mozgásérzékelővel történő gyakori fel-le kapcsolást? Van esetleg javasolt vagy nem javasolt típus ilyen igénybevételre?
Egyelőre még csak kínai oldalakon, de láttam már 12V-os mozgásérzékelőket. Központi táp esetén ezek jöhetnének szóba. Van esetleg az Önök kínálatában is ilyen csak nem találtam meg? Jók lehetnek ezek?
Irányfénynek alapvetően az Imber 1W lámpatesteket néztem ki. Van esetleg másik, ennél kisebb teljesítményű, hasonlóan kis méretű megoldás is?
12V-os ág kapcsolására lehet "normál" 230V-os kapcsolókat használni?

Előre is köszönettel
Dárdai Gergely
#280 - Tályai Péter
2016/11/03, 08:35
Tisztelt Dárdai Gergely!

1) Jellemzően egyszerűbb minden helyiséget külön-külön ellátni egy olyan tápegységgel, ami az ottani elvárásoknak megfelel.

Ennek talán két hátránya lehet.
- Az egyik az, hogy fajlagosan a több kisebb teljesítményű tápegység valamivel drágább.
- A másik az, hogy minden helyiségben meg kell találni azt a helyet, ahová el lehet helyezni a tápegységeket.

Előnyként több dolgot is fel tudnék sorolni.
- Elsőként azt, hogy egy esetleges meghibásodás alkalmával csak egy helyiség marad világítás nélkül, nem az egész lakás.
- Másodsorban ha 12V-ot akarunk az egész házban, akkor ~20x akkora áram fog folyni a vezetékeken, így ennek megfelelően lényegesen nagyobb átmérőjű vezetékekre lesz szükség. (Ez egyébként bőven ellensúlyozhatja a hátrányként felhozott fajlagos költséget.)
- Utólagos felújítás, átépítés esetén lényegesen egyszerűbb azokban a helyiségekben elhelyezni a tápegységet, ahol szükség van rá, mint az egész ház vezetékezését újratervezni, újrahúzni.

2) A tápegységek 12V egyenáramot adnak le, tehát egész nyugodtan lehet 12V-os led szpotot, 12V-os led szalagot is üzemeltetni róla, akár egyszerre is.

3) A kifejezetten mozgásérzékelős használatból adódó meghibásodásra nincs statisztikánk, de megnyugtatásképp azt tudom elmondani, hogy gyakran kapunk vásárlói megkeresést ilyen beépítéssel kapcsolatban, panasz viszont nem nagyon érkezik, tehát vélhetőleg nem lesz gond vele. Az egyik leggyakoribb mozgásérzékelős felhasználás a kültéri reflektorokat érinti, ahol sokan, nagy megelégedettséggel használják a ledes termékeket.

4) A 12V-os mozgásérzékelők nem túl elterjedtek, a kínálatunkban sem szerepelnek, így egyelőre a tapasztalatainkat sem tudom megosztani ezekkel kapcsolatban. Nem is feltétlenül a 12V miatt lehet gond ezekkel, inkább az ismeretlen kínai beszerzéssel.

5) Sokkal kisebb teljesítményű, illetve lényegesen kisebb megoldás nem sok lesz, de érdemes lenne esetleg körülnézni az oldalfali lámpatest kategóriában is, ha esetleg nem csak mennyezeti, hanem oldalfali irányfényre is szükség lesz: Lépcső-, oldalfali világítás

6) Az egyszerű, kontakt kapcsolókat lehet használni 12V-os üzemre is, hiszen itt tulajdonképpen annyi történik, hogy 2 fém érintkező vagy összezár és vezeti az áramot, vagy nem. Azonban mozgásérzékelős kapcsolókat, fényerőszabályzókat, termosztátokat, illetve egyéb olyan kapcsolókat, amelyek 230V/50Hz üzemre lettek tervezve, értelemszerűen nem fogunk tudni ilyen esetekben alkalmazni, hiszen ezeknek a belső mechanizmusa a nagyobb feszültségre lett tervezve, 12V-on egyszerűen nem fog működni.

Utolsó megjegyzésként még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy a kereslet-kínálati tényezők miatt 230V-os szpot lámpákból a választék is szélesebb, illetve az árak is alacsonyabbak, mint 12V-os társaik esetében. 12V esetén le kell mondani a hagyományosnak számító E27/E14-es lámpák, csillárok használatáról is, vagy a közlekedőkben, folyosókban az UFO lámpák használatáról. A manapság egyre kedveltebb led panelek is a saját tápegységükről üzemelnek, így ezeket sem lehet 12V-ról üzemeltetni. Ezek miatt érdemes jól átgondolni, hogy hova és milyen formában praktikus a 12V beépítése.

Remélem tudtam segíteni!
#281 - Dárdai Gergely
2016/11/04, 20:37
Tisztelt Tályai Péter!

Köszönöm szépen a válaszokat.
A válasz alapján kicsit félrevezettem, illetve nem fejtettem ki elég alaposan az elgondolásaimat.
A lakásban alapvetően meglévő 230V-ot rendszert nem szándékoztam (jelentősen) módosítani. Az esetleges 12V-os egyenáramú rendszert mellette gondoltam kiépíteni egyéb világítási célokra.

Ezen félreértés ellenére a válaszai nagyban segítik a további tervezést.

A 230V-os szpot lámpák nagyobb választéka normál világítási célra mindenképpen kedvező, azonban irányfénynek 0,5-0,7W körüli fényforrásokban gondolkozom és 230V-os formátumban ilyen kis teljesítményűt még nem nagyon találtam. A lépcsővilágításos tipp ilyen szempontból jó iránynak tűnik.

Köszönettel

Dárdai Gergely
#282 - Dárdai Gergely
2016/11/07, 13:58
Tisztelt Tályai Péter!

Közben (azt hiszem) "megvilágosodtam" irányfény ügyben.
Jól értelmezem, hogy az Imber 1W vagy bármilyen 12V-os LED-es lámpatestek elé egy dimmert (pl: http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/4387) bekötve olyan gyenge fényt tudok előállítani, amit csak szeretnék?

Köszönettel

Dárdai Gergely
#283 - Tályai Péter
2016/11/07, 16:48
Tisztelt Dárdai Gergely!

Így van. A 12V DC betápot igénylő ledes lámpák jellemzően egy dimmerrel egyszerűen fényerőszabályozhatóak.

Remélem tudtam segíteni!
#284 - Kovács Dénes
2016/12/26, 17:04
Tisztelt Anro Kft

Egy oldalfali LED világításhoz rendeltem Önöktől.

Szeretném megkérdezni, hogy a megvásárolt vezérlővel (Group Control RGB csoport (zóna) vezérlő) volna-e mód arra, hogy az oldalfali LED világítás mellett, még további két LED technológiás mennyezeti világítást is vezéreljek (azoknak van saját/beépített tápegysége)?

Valamint az merült még fel bennem, hogy a LED szalaghoz vásárolt tápegység (12 Voltos LED-hez IP65 Kültéri (12VDC/12.5A/150W)) mennyire lehet zajos? Avagy próbáljam meg falon kívülre (erkély külső falára) felszerelni, és onnan visszavinni a vezetékeket a szobába?

Előre is köszönöm a segítséget!
#285 - Tályai Péter / ANRO Épületdíszítés Kft.
2016/12/27, 09:57
Tisztelt Kovács Dénes!

A Group Control vezérlő rendszer csak a saját adó-vevő egységeivel működik együtt. Emiatt a már meglévő ledes termékek vezérlésére csak abban az esetben kerülhet sor, amennyiben az azokban található tápegység 12/24V kimenő feszültséget ad le, illetve a Group Control vezérlőegység beilleszthető a már meglévő tápegység és led közé. Ennek kivizsgálása mindenképpen szakember feladata, így erre vonatkozóan további tanácsot nem tudok adni.

A kültéri tápegység zárt házas, ventilátor nélküli kivitel, így üzem közben teljesen hangtalan működést kellene produkálnia. Érdemes beépítés előtt tenni egy próbát a teljes szettel, összeszerelni az egészet és funkciópróbát végezni. Eközben meg lehet tapasztalni, hogy milyen hangja van a terméknek és ezt követően lehet dönteni a beépítés helyéről.

Remélem tudtam segíteni!
#286 - Méhes Tibor
2017/02/04, 16:19
Tisztelt Anro kft!
Végig olvastam a blogot és okosabb lettem, de sajnos olyan kérés-válasz nem volt ami nekem kellene. A kérdésem a következő, kiegészítő hangulat világításként: a zuhany kabin függőleges csempe falába szeretnék függőlegesen az aljától kiindulva 2 db 2m-es LED szalagot egymástól kb. 40 cm-re beépíteni. Természetesen csapó víz is fogja érni, kompletten milyen termékeiket javasolja (profil L. szalag trafó stb-stb)
Válaszát előre is köszönöm.
#287 - Tályai Gábor
2017/02/07, 11:09
Tisztelt Méhes Tibor!

1. Burkolatba ezt a profilt tudnám ajánlani: ALP-009.
Ezt viszonylag jól el lehet dolgozni a fugaanyaggal. A vállas profilok is megfelelnek (pl. ALP-001), azonban a csempések nem nagyon szeretik, hiszen ekkor minden csempe lapnak nagy pontossággal kell felkerülnie, ugyanis a faltól való elállás legkisebb változása is kitartja a profilt, ami oldalról nézve csúnya lesz. Az ALP-009-es profil azonban befekszik a két csempe közé, viszonylag széles az oldalfala, illetve a bura beragasztás után is mozgatható.

2. LED szalagból mindenképpen kültéri típust kellene választani, lehetőleg minél sűrűbbet, ugyanis a profil maga elég alacsony, így a kevés leddel szerelt szalagok hamar pöttyöződnek a burán (nem lesz homogén a fény).

3. A LED szalag beragasztása után az ALU profil buráját is mindenképpen ki kellene nyomni valamilyen fugatömítővel (fürdőszobába való fugaszillel lehetőleg, a penészesedés megelőzése érdekében), hogy a profilba lehetőleg ne jusson be víz. Párásodni így is fog, így a profil alsó 1-2 cm-be nem baj ha nem jut LED szalag, illetve az seb baj, ha hagyunk egy kis helyet a keletkezett pára kifolyásának. Akár egy furattal a bura alsó részén, vagy a profilt 1 mm-el rövidebbre vágni, mint a burát, hogy mögötte el tudjon távozni a víz.

4. Trafó: tápegységet a LED szalag típus kiválasztása után fogok tudni ajánlani, de mivel 2x2 méterről van szó, így a legerősebb LED szalag választása esetén is elegendő egy 100 Wattos tápegység, ebből érdemes lehet IP védett változatot választani, ha ez is a fürdőszobában lesz elhelyezve. (pl. ez a tápegység is megfelelő lehet).

5. Az esetleges forrasztási munkát el tudjuk végezni, tehát megoldjuk ha pl. az az igény, hogy készítsünk 2 db 2 méteres LED szalagot mondjuk 5-5 méter bekötő vezetékkel.

Remélem tudtam segíteni.
Üdvözlettel:
Tályai Gábor
#288 - Ungvári Róbert
2017/02/25, 10:50
Üdvözlöm!

Konyhába szeretnék ledszalagot szerelni, kiegészítő világításként (nem díszvilágításnak, a fényerőt szeretném növelni a konyhában). Úgy gondolom, h a stukkó helyére szerelném, 45fokban, hogy lefelé/a konyha közepe felé világítson.
Milyen ledszalag lenne ehhez a megfelelő?
Válaszát előre is köszönöm!

Ungvári Róbert
#289 - Tályai Péter / ANRO
2017/03/03, 09:32
Tisztelt Ungvári Róbert!

Amennyiben direkt világításként szeretnénk használni a led szalagokat, akkor érdemes valamilyen alumínium led profilba beépíteni őket, lehetőleg opál kupakkal. Azt gondolom, hogy enélkül túlságosan bántó lenne a led szalag erős fénye.

Ennek a beépítésnek persze megvan az a hátránya, hogy az opál kupak kb. 30-40%-al csökkenti a led szalag fényerejét, emiatt mindenképp egy erősebb típust lenne érdemes választani.

Az utolsó tanácsom pedig az, hogy az alu profilos beépítéshez mindenképpen egy nagyobb sűrűségű led szalagot válasszanak (120 led/méter), hogy az alu profil kupakján lehetőleg összefűggő legyen a megvilágítás, ne legyenek pontszerű fények a kupakon. Ez esztétikai okokból fontos.

Ezek alapján egy tetszőleges 120 ledes szalag megfelelő lehet. Például a 3528-120 ledes, vagy ha biztosra akar menni, akkor a 2835-120 ledes típus.

Remélem tudtam segíteni!
#290 - Ungvári Róbert
2017/06/10, 17:54
Köszönöm a válaszát!
(és elnézést a késői reagálásomért! :) )
Jelenleg spot lámpákkal van megoldva a világítás, ezt szeretném kiegészíteni ledszalaggal. mivel az egész helyiségben kissé sötét van.
Ön szerint ebben az esetben elég lehet a 3528-120-as szalag?
#291 - Tályai Péter / ANRO
2017/06/14, 14:55
Kedves Ungvári Róbert!

A fényerővel, direkt világításként, vélhetően nem lesz baj. 10W/m teljesítményű szalagokról beszélünk, abból azért néhány méter is elég sokat tud jelenteni. Itt tényleg inkább az opál bura okozhat fejtörést. Opál bura nélkül túl erős a szalag fénye, illetve kápráztat, opál burával pedig kétszer annyira lesz szükség :)

Mivel már van meglévő világítás és ez kvázi kiegészítő világításként kerül beépítésre, azt gondolom, hogy megfelelő lesz.

Remélem tudtam segíteni!
#292 - Bilecz József
2017/06/14, 20:49
Üdvözlöm. Érdeklődnék a közelség érzékelős infra szenzor iránt. Ez direkt olyan hogy egy bizonyos idő után lekapcsolja a világítást?
#293 - Tályai Péter / ANRO
2017/06/15, 08:42
Kedves Bilecz József!

IR Waving sensor - közelségérzékelős LED kapcsoló
A fenti termék úgy működik, hogy az infravörös érzékelő megváltoztatja a kapcsoló állását.
- Ha le van kapcsolva a világítás és elhúzzuk a szenzor előtt a kezünket, akkor felkapcsol.
- Ha fel van kapcsolva a világítás és elhúzzuk a szenzor előtt a kezünket, akkor lekapcsol.
Semmilyen további automatizmus, vagy időzítő nincs építve a termékbe, tehát nem fogja magától lekapcsolni a világítást. Tulajdonképpen egy egyszerű kapcsolóként kell rá gondolni.

Remélem tudtam segíteni!
#294 - Németh István
2017/07/01, 21:22
Tisztelt Tályai úr
Nappali felújítását tervezem (28 négyzetméteres) és a mennyezet világításával és rejtett világításával kapcsolatban kérném a véleményét. Tervezek 20 db 3 W-os led panelt egyenletesen elosztva (a jelenlegi csillár is marad led égőkkel). A rejtett világítást RGB 5050-60 dekor szalaggal tervezem 15m hosszan, amit 5 méteres szakaszokban két oldalról megtáplálni. Beépített bárszekrényt is tervezek, amibe 3 méter 3528-60 - hideg fehér dekor led szalagot szeretnék beletenni. Nos, úgy számolom RGB szalag 15m = 216 Watt; a hideg fehér 3m = 23 Watt. Összesen: 239 Watt, amihez 250 Wattos tápegységet gondoltam. Elég ez vagy kisebb is lehet? Szalag vezérlőre 2 típusra gondoltam: Fali RGBW LED vezérlő (RGBWZJ) - 192 Watt és a Fali RGBW LED vezérlő (RGBWJM) - 192 Watt - 36 gombos (bár ennek a terméknek web oldalon a gombok bemutatása hiányzik). Ezzel kapcsolatban kérdezném ezekkel lehet-e úgy, hogy rákötöm az RGB szalagot és a külön álló hideg fehéret és lehet-e hogy csak az egyiket kapcsolom be vagy csak együtt világítanak? Előre is köszönöm válaszát.
#295 - Tályai Péter / ANRO
2017/07/05, 10:19
Tisztelt Németh István!

A 12V-os tápegységek a névleges teljesítményük 80%-áig terhelhetőek. Ez azt jelenti, hogy a 250 Wattos tápegységről legfeljebb 200 Watt teljesítményű led szalagot lehet tartósan üzemeltetni. A 250W-nál nagyobb teljesítményű tápok már mind aktív (ventilátoros) hűtéssel rendelkeznek, így ezeket otthoni felhasználásra nem tudom javasolni. Célszerűbb, két kisebb tápegységgel megoldani a betáplálást. Például 180W + 120W.

A kinézett vezérlő terhelhetősége 192 Watt, így a 216 Wattnyi led szalagot az sem fogja tudni önmagában vezérelni. Szükség lesz egy jelerősítő beiktatására.

A vezérlő egyébként képes arra, hogy csak a fehér, vagy csak a színes világítás legyen felkapcsolva, illetve arra is, hogy akár együtt is működjenek.

Amennyiben nem ragaszkodik feltétlenül a fali vezérlős megoldásban, akkor engedje meg, hogy figyelmébe ajánljam a Group Control elnevezésű termékünket. Ebből is létezik egyszínű, RGB és RGBW típusú led szalagokhoz megfelelő változat is. Azt gondolom, hogy az Ön esetében az RGB típus lenne a megfelelő.

Ebből 1 db kellene az RGB szalaghoz, 1 db a fehér szalaghoz és külön zónákra lehetne őket osztani. Így egy távirányítóval kényelmesen lehetne vezérelni a köröket. Ebben a megoldásban nincs szükség jelerősítőre, valamint az is könnyedén megoldható, hogy a fehér led szalag egy külön tápegységet kapjon, így valószínűleg a vezetékezés is egyszerűbbé válna.

Remélem tudtam segíteni!
#296 - Németh István
2017/07/07, 21:56
Tisztelt Tályai úr
Köszönöm az előző kérdésemre (#294 ) adott válaszát, számomra hasznos volt. Mivel én csak fali vezérlőben gondolkodom (a távirányítót nem akarom állandóan keresni vajon hova tette le valamelyikünk), ezért aztán újra terveztem a ledszalagok méretét figyelembe véve a ledvezérlő 192 wattos teljesítményét. „LED szalag beltéri (3528-60) - fehér (hideg) Dekor” 4,8 watt x 5 méter = 24 watt és „LED szalag beltéri (5050-30) – RGB” 7,2 watt x 20 méter = 144 watt. Összesen 168 watt. A tápegység maradna 250 wattos hátha valamikor kötök még rá valamit. Ön szerint is jó ez az elgondolás? A 192 wattos vezérlők közül a 36 gombos tetszik inkább, a gombok bemutatásáról tudna írni mert a web lapon nem látni. Mielőtt megrendelném, szeretném tudni hogyan mit vezérel. Még egy kérdésem lenne az RGB vezetéket (4 színűt) amit a gerinc kiépítésére használnék hol találom az oldalon? Válaszát előre is köszönöm.
#297 - Tályai Péter / ANRO
2017/07/10, 10:37
Tisztelt Németh István!

1) Az elgondolás megfelelő, így nem lesz túlterhelve egyik csatorna sem a vezérlőn.
2) A vezérlő adatlapját kiegészítettem a gombok, funkciók részletes leírásával.
3) A 4 eres vezetéket itt találja: Színes vezeték RGB LED szalaghoz, 4 eres (feh./kék/piros/zöld)

Remélem tudtam segíteni!
#298 - Dr. Dormán Tamás
2017/08/30, 22:30
Tisztelt Tályai Úr!
Egy kisebb, elsősorban mozizásra szolgáló szoba (kb. 17 m2) világítását szeretném led szalagokkal megoldani. Az összes felület sötét (sötétbarna ill. fekete), így az időnként szükséges teljes megvilágításhoz úgy gondolom a megszokottnál nagyobb fényerőre van szükség. Elsődleges világításként 2835-120 18/24W (vagy 2835-240) led szalagokat gondoltam 2 méteres csíkokban 3 vagy 4 (esetleg 6, de ez gondolom már sok lenne?) sorban egymással párhuzamosan a mennyezeten keresztben elosztva alusínekben direktben lefelé világítva. Ezenkívül a két hosszanti fal megvilágítására 2 db 4 m-es kis teljesítményű szalag lenne pl. 3528-60 4,8W szintén alusínekben direktben lefelé világítva. Egyik kérdésem, hogy fényerő szempontjából ez így kb. megfelel-e, a másik pedig a vezérlés: infrás vezérlő kellene mindenképpen, de ilyen teljesítményű megfelelő infrást nem találtam, ugyanis fontos lenne, hogy az infra érzékelő külön legyen, ne a vezérlöbe beépítve, hogy el tudjam rejteni a vezérlöt. Jobb híján a 144W-os infrás RGB vezérlőre+2 jelerösítőre gondoltam az elsődleges világításhoz, és egy ugyanilyen 144W-os infrás RGB vezérlőre a fal megvilágításához. Esetleg más megoldást tudna javasolni? Csak be-,kikapcsolásra, dimmelésre és infrás távirányítóra lenne szükségem és egyszínű fehér LED szalagra.
Segítségét előre is köszönöm
Üdvözlettel
Dormán Tamás
#299 - Tályai Péter / ANRO
2017/08/31, 11:25
Tisztelt Dormán Tamás!

Az oldalfali világítás teljesítménye: ~40W
A mennyezeti világítás teljesítménye (3528-120 ledes szalagból 4x2 méter): 160 Watt

Összesen tehát 200 Wattnyi led világítás kerül a 17 m2-es helyiségbe. Így majdnem 12W ledes megvilágítás jut egy négyzetméterre, ami azt hiszem bőségesen elegendő lesz. Amennyiben a led szalagok opál burás alumínium profilba lesznek beépítve, akkor azzal lehet számolni, hogy a megvilágítás kb. feleződik. Azt gondolom, hogy 6W / m2 is elegendő lehet teljes megvilágításnak.

Ha esetleg van valahol beépítve ledes megvilágítása, akkor érdemes kiszámolni, hogy ott hány Wattal világít négyzetméterenként és akkor lesz összehasonlítási alapja.

Az infrás vezérlők kínálata sajnos nem olyan széles, mint a rádiós típusoké. A kapható típusok nagyjából megegyeznek, a távirányítóban, illetve néhány funkcióban térnek el. Ezek közül kell Önnek egy szimpatikusat választani. Ezek a vezérlők 6 Amperig terhelhetőek, így 12V-on csak 72 Wattal számoljon, ne 144-gyel. Mivel egyszínű led szalagot fog működtetni velük, ezért a kimeneti csatornákat közösíteni kell.

Az infra érzékelő vezetékkel van bekötve a vezérlőbe, ezért az minden további nélkül megoldható, hogy ezt a vezetéket elvágják és megtoldják, így könnyítve a beépítést. Sajnos arra vonatkozólag nincs információm, hogy milyen hosszú vezetéken képes átadni a jelet az érzékelő, úgyhogy azt ajánlom, hogy ezt még beépítés előtt alaposan teszteljék le.

Remélem tudtam segíteni!
#300 - Dr. Dormán Tamás
2017/08/31, 13:37
Tisztelt Tályai Úr!
Köszönöm a gyors választ. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a tervezett kialakítás akkor működne?:
Fő világítás: tápegység (1 db 200W vagy 2 db kisebb min. 200W együtt) + 1 db 12V 72 W-os infrás vezérlő +1 db jelerősítő (pl. 216W)+ a fent leírt szalagok
Fali világítás: tápegység (min. 50W) + 1 db 144W-os infrás vezérlő + a fent leírt szalagok
Ezenkívül a külön kapcsolhatóságot (fő/fali világítás) hogy tudom megoldani: 2 különböző típusú vezérlővel?
Tudna konkrét típusokat illetve összeállítást ajánlani kínálatukból? Sürgősen szükségem lenne az anyagokra és szeretném mielőbb megrendelni Önöktől
Köszönettel
Dormán Tamás
#301 - Tályai Péter / ANRO
2017/09/05, 08:07
Tisztelt Dormán Tamás!

Fővilágítás:
8 méter - LED szalag beltéri (2835-120) - természetes fehér
1 db - LED tápegység 12 Volt, ipari (240 Watt/20A) Slim (vékony)
1 db - RGB vezérlő - Infravörös, 25 gombos (72 Watt)
1 db - Jelerősítő (RGB vezérlőhöz és dimmerhez) 216 Watt
1 db - DC - Sorkapocs átalakító (2.1x5.5 mm) - apa

Fali megvilágítás:
8 méter - LED szalag beltéri (3528-60) - fehér (természetes)
1 db - LED tápegység 12 Volt, ipari (60 Watt/5A)
1 db - RGB vezérlő - Infravörös, 25 gombos (72 Watt)
1 db - DC - Sorkapocs átalakító (2.1x5.5 mm) - apa

Ezek a szükséges elemei a rendszernek. Ezen kívül biztosan szükség lesz még 2 eres vezetékre a szereléshez.

A vezérlésről:
Mivel mindenképpen infrás vezérlőt szeretne, ezért a két kör külön kapcsolását leginkább úgy tudja megoldani, ha az érzékelőket minél távolabb teszi egymástól. Sajnos még így is előfordulhat, hogy nem azt a kört kapcsolja, amelyiket szerette volna. Ez az infra működési elvéből fakad, ezzel nem sok mindent lehet tenni.

A két különböző vezérlőt azért nem ajánlanám, mert a távirányító által kibocsájtott infra fényt az eltérő típusok is ugyanúgy veszik. A gondot csak az jelentheti, hogy nem pontosan ugyanazok a funkciók vannak adott jelre beállítva. Így pl. előfordulhat, hogy az egyik vezérlő kikapcsoló gombjára a másik vezérlő elkezdene villogó üzemmódban világítani (direkt sarkított példa a szemléltetés kedvéért).

Megnyugtató megoldást csak a rádiós vezérlők választása jelenthet. Ebből van olyan is, amelyik egyszerre több csatornát kezel, tehát egy távirányítóval meg lehetne oldani az egész szoba vezérlését.

Remélem tudtam segíteni!
#302 - Dr. Dormán Tamás
2017/09/05, 22:35
Tisztelt Tályai Úr!
Köszönöm a választ, küldöm is a megrendelést
Üdvözlettel
Dormán Tamás
#303 - Jakab Szabolcs
2018/12/15, 14:26
Tisztelt Tályai Úr!
Rejtett világításával kapcsolatban kérném a véleményét.Mellék világításként alkalmaznánk. A tervezett kialakítás működne e
így: 15 méter LED szalag beltéri 5050-30 (12 Volt) - RGB ,
LED tápegység 12 Volt (150 Watt/12.5A) dimmelhető,
RF Touch RGB LED vezérlő (T18AJM) - 216 Watt - fekete (LLE) vagy esetleg szükséges hozzá valami egyéb kiegészítő. Ha ez így nem lehetséges tudna e konkrét összeállítást ajánlani.
Köszönettel: Jakab Szabolcs
#304 - Tályai Péter / ANRO
2018/12/17, 09:11
Tisztelt Jakab Szabolcs!

A következő termékekre lesz szükség:
15 méter - LED szalag beltéri 5050-30 (12 Volt) - RGB
1 db - LED tápegység 12 Volt (150 Watt/12.5A) Compact - 3 év garanciával
1 db - Group Control RGB csoport (zóna) vezérlő
1 db - Group Control RGBW csoport (zóna) távirányító

Led szalagból létezik dekor jelölésű is, ami azonos fogyasztás mellett kb. fele akkora megvilágítást fog eredményezni, harmad áron.
LED szalag beltéri 5050-30 (12 Volt) - RGB DEKOR!
Tápegységből is létezik "csak" 2 év garanciás, 30%-al kedvezőbb áron.
LED tápegység 12 Volt (150 Watt/12.5A)

A led szalag 5 méteres tekercsekben kerül leszállításra. Ezeket az 5 méteres tekercseket párhuzamosan kellene bekötni a vezérlőbe. Ehhez 4 eres vezetékre lehet szükség. Természetesen bármilyen más vezetékkel is megoldható a dolog. Az ebből szükséges mennyiséget a szoba adottságai nagyban meghatározzák. Azt javaslom ezzel kapcsolatban egyeztessen a beépítést végző szakemberrel.

Remélem tudtam segíteni!
#305 - Somossy Klára
2019/03/06, 23:26
Köszönöm, sokat segített a cikk az új lakásunk hangulatvilágításának kialakítása során. A kínálatukba sokkal több termék és LED szalag típus szerepel mint ebben a cikkben, remélem ezekről is olvashatunk hamarosan.

Más: maradt ki vagy 2 méter LED szalagom, ezt ugye tudom tovább is - másra is használni? Fel szeretném 15 cm-es darabokra vágni és különböző hosszúságú vezetékekkel összekötni a kis LED szalag darabokat.

Forrasszam vagy használjam a gyorscsatlakozókat? Csak azért kérdezem, mert nincs kedvem forrasztani, de a csatlakoztatott LED szalagokat mozogni fognak (ruha világítás) és félek, hogy a gyorscsatlakozók különösebb terhelést nem fognak bírni, de gondolom megkérdezem mielőtt forrasztani kezdek :)

Csak így tovább!
Klára
#306 - ANRO Épületdíszítés Kft.
2019/03/13, 12:12
Kedves Klára!

Köszönjük a kedves szavait!

A LED szalagok vághatóak, típustól függően a termék adatlapján megadottak szerint, illetve a szalagon is fel van tüntetve a vághatóság.

A forrasztásmentes csatlakozók bírják a kisebb mozgatást, viszont előfordulhat, hogy a csatlakozók szétcsúsznak.
A forrasztással történő toldás biztosabb megoldás lehet az Önök számára.

Üdvözlettel: Sugár Máté
#307 - Jancsek Andrea
2019/04/01, 16:11
T. Szakértő!
Amennyiben a led szalag fa felületre kerül, és az öntapadó csík kevés ahhoz, hogy megtartsa, milyen ragasztót javasolnának?
Előre is köszönöm a tanácsukat!
Üdv, Andrea
#308 - ANRO Épületdíszítés Kft. / Ügyfélszolgálat
2019/04/02, 08:52
Kedves Andrea!

Köszönjük hozzászólását!

Amennyiben a LED szalagon lévő ragasztó nem elegendő, úgy hőálló, szilikon bázisú ragasztót ajánlunk.

Reméljük tudtunk segíteni!

Üdvözlettel:
ANRO Ügyfélszolgálat
#309 - Jancsek Andrea
2019/04/02, 10:05
Nagyon köszönöm!
#310 - Varga Gábor
2019/04/30, 15:48
Tisztelt Szakértő!

Menyezeti sarok bordűrbe szeretnék dekor RGB led szalagot.
11 méter hosszú lenne a szalag csak a kiindulási pontnál tudok trafót esetleg erosítőt rakni.
Van olyan öszeállítás, amivel meg lehet oldani ezt a kérdést?
Köszönettel,
Gábor
#311 - Varga Gábor
2019/04/30, 15:48
Tisztelt Szakértő!

Menyezeti sarok bordűrbe szeretnék dekor RGB led szalagot.
11 méter hosszú lenne a szalag csak a kiindulási pontnál tudok trafót esetleg erosítőt rakni.
Van olyan öszeállítás, amivel meg lehet oldani ezt a kérdést?
Köszönettel,
Gábor
#312 - ANRO Épületdíszítés Kft. / Ügyfélszolgálat
2019/05/03, 08:23
Tisztelt Varga Gábor!

Köszönjük kérdését!

A LED szalag megfelelő tápellátása megoldható akkor is, ha a tápegységet és a vezérléshez szükséges eszközöket csak egy ponton tudja elhelyezni.
A LED szalag távolabbi betáp pontjától RGB vezetéket vezet, a LED szalag mentén, a vezérlőegységhez vagy a jelerősítőhöz.
Pl.: 11 méter esetén betáplálás történik a LED szalag kiindulási pontjánál, az 5 méterrel távolabbi pontjánál és 10 méterrel távolabbi pontjánál. Az 5 és 10 méternél lévő betáp pontokat, a LED szalag mentén elhelyezett RGB vezetékhez csatlakoztatja/forrasztja, majd ezt a vezetéket köti a tápegységhez csatlakoztatott vezérlőhöz/jelerősítőhöz.

További szerelési útmutató a következő cikkünkben talál: Nagy mennyiségű RGB LED szalag szerelése.

Bízom benne, hogy tudtam Önnek segíteni!

Üdvözlettel: ANRO Ügyfélszolgálat
#313 - Tóth Szilvia
2019/08/05, 17:39
Tisztelt Cím!

Rendeltem már Önöktől más jellegű terméket, most ebben kérném segítségüket. A konyhámba szeretnék világítást a felső szekrények aljára, ami megvilágítaná nekem a munkapultot (mosogatót stb.). Azt mondták létezik olyan, amihez csak hozzá kell érinteni az ujjunkat, úgy kapcsol ki/be. Tényleg létezik ilyen? Tudnának ajánlani egyet, ami nekem erre a célra megfelelne? Mivel konyha, ezért gondolom első szempont a vízállóság.

Köszönettel: Tóth Szilvia
#314 - ANRO Épületdíszítés Kft.
2019/08/06, 16:13
Kedves Tóth Szilvia!

Köszönjük hozzászólását!

A következő termékeket tudjuk ajánlani:
Beépíthető LED vezérlő (DP01) közelségérzékelős kapcsoló
Beépíthető LED vezérlő (DT05) érintős kapcsoló, fényerőszabályzó

A következő kategóriában még több terméket talál:
LED vezérlők

Bízom benne, hogy tudtunk segíteni!

ANRO Ügyfélszolgálat
#315 - Nándori Zsolt
2019/10/15, 20:36
Tisztelt ANRO!

Egy korábbi kérdésre válaszul a különböző színekre az alábbi emissziós spektrum-tartományokat adták meg:
piros: 620-630 nm
zöld: 515-530 nm
kék: 465-475 nm

Tisztelettel kérdezném, hogy a sárga színű led-szalagra is meg tudnák-e hasonló módon adni az emissziós tartományt.
A sárga is monokróm, vagy az piros+zöld (?) keveréssel előállított?

Köszönettel:
Nándori Zsolt
#316 - ANRO Épületdíszítés Kft.
2019/10/18, 14:54
Tisztelt Nándori Zsolt!

Köszönjük hozzáaszólását!

A termék forgalmazója az alábbi adatokat küldte meg részünkre:

A sárga szín monokróm, emissziós tartománya 570 - 585 nm.

Bízom benne, hogy tudtam segíteni!

Üdvözlettel: ANRO Ügyfélszolgálat
#317 - T. András
2022/02/07, 12:19
Tisztelt ANRO!
A nappaliba tervezek 18 méter rejtett világítást 3528-60-as led szalagból(Az írások alapján úgy értelmeztem, hogy elegendő ez a típus rejtett világításokhoz, felesleges a 120 ledes változat) . A helyiség 4,2x4,7 méter, ezért párhuzamosan kötve a 4 sarokban táplálnám meg a szalagokat. Azt viszont nem tudom, hogy 2x0.75 keresztmetszetű vezeték elég lenne hozzá vagy esetleg 2x1, esetleg 2x1.5-es kellene hozzá?
Valamint a díszlécek felragasztása után szűkös lesz a hely a díszléc és plafon között, ezért nem tudom hogy lenne célszerű az összekötés után a vezetékeket eltűntetni. Hogy szokás ezeket a kötéseket kivitelezni? Sorkapocs és wago szerintem túl nagy méretű lenne, esetleg simán valamilyen szigetelt saruval könnyebben megoldható?
A másik kérdés pedig az lenne, hogy alu sín nélkül is megfelelően tapadna a szalag a díszlécre, nem tekeredne vissza állandóan?
#318 - ANRO Épületdíszítés Kft.
2022/02/07, 12:55
Kedves András!
Köszönjük kérdését!

Az elképzelés jó a betáplálás szempontjából, megítélésünk szerint 2x0.5 illetve 0.75 keresztmetszetű LED vezeték bőségesen elegendő, nincs szükség vastagabbra.A legkevesebb helyett a közvetlen forrasztás igényel, de a saru használat is egy jó megoldás.
A sín nem csak a LED szalag hűtéséért felelős hanem azért is, amit Ön feltételez, és ez igaz. Mindenképp javasolt a profil használata, hogy ezt (is) elkerüljük, de az alábbi termék is megfelelő:https://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/20037

Bízunk benne, hogy tudtunk segíteni!

Üdvözlettel:
ANRO ügyfélszolgálat csapata!

Új vélemény, értékelés írása

19 év szakmai tapasztalat
797.400+ elégedett vásárló
461.300+ raktáron lévő termék
206.700+ nagyfelbontású termékfotó
Bizalommal vásárolhat

Jogszabályoknak megfelelő, ISO minősített, megbízható webáruház!

Karbonsemlegesség 2023-ra! Ország Boltja 2021 - minőségi díj II. helyezett Árukereső.hu Opten "A" minősítés - stabil, kiegyensúlyozott gazdálkodású cég Itt biztonságosan vásárolhat! - Net-Jog által ellenőrízve ISO 9001:2009 - elkötelezettség a minőség mellett

SimplePay - Mastercard - Maestro - Visa - Visa Electron

A termék a kosárba került! Kosár

Asztali nézet megjelenítése